Nasterea la Arcadia - Iasi (43)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MElise spune:

La multi ani, Maia!!!

Claudia, da, inca ma intereseaza faza cu mobila. Momentan am cam epuizat resursele pentru decorare, mobila de bucatarie e improvizata si cea din a treia camera la fel. Inca nu sunt hotarata pe care sa o facem prima....sotul vrea bucataria, eu vreau dormitorul ca tanjesc de mult timp dupa un pat matrimonial maaaaaare.Am mai auzit la cineva de Ispal. Daca ai pe cineva, ma intereseaza. Cat despre pret, nu caut neaparat ceva foarte ieftin, dar nici exagerat de scump. Ceva decent zic eu... oricum, presupun ca imi face o estimare de pret mai inatai...

legat de telefon....ce sa zic, cred ca Mosul va trebui sa se modernizeze un pic anul asta, dar oricum n-am de gand sa cedez tuturor mofturilor, asa ca ma lupt sa conving in legatura cu utilitatea / inutilitatea unora dintre ele. O sa vedeti voi cand cresc bebeii ca odata deveniti parinti nu mai scapam de probleme de rezolvat niciodata...

Fascinatie

Buna dimineata, Ilinca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KATY_28 spune:


La multi ani, Maia!!!


Salutare la toata lumea!
Noi suntem bine si mergem de numa', numa'.Daca apuc sa-l las jos pe Andrei din carut....nu mai am tihna pana nu adoarme.Nu mai zic daca nu il las sa mearga unde vrea el...plansete si nervi si vrea sa se puna in fundulet.
Nici noi nu avem un program foarte riguros. 2 mese pe zi, una cu fructe si una cu legume, carnita sau ou.In rest titza e cea mai buna.
Ce rece e afara si bate si vantul si e urat...vrem vremea buna sa vina inapoi...
O zi buna la toata lumea!copilasi sanatosi si voiosi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gravidacori spune:

hi
fusesi ieri la intalnire cu mamici purtarete,la gradinita casuta zanelor,a fost fain ,dar si cald. mandra mea s-a simtit super.
fetelor,ati incercat castane?fierte/piure..etc?
KATY,recunosc faza , greul abia incepe ,da-i inainte cu rabdare si resemnare a situatiei.bb creste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claumarcoci spune:

Hello!

Cori nu te-am vazut in poze ,noi incercam azi ,poate reusim,dar bble meu e tareee morocanos,incerca sa-si faca un singur somn si pe la 17.30-18 il ia iar somnu

Katy si la noi e la fek,vine si ma ia de deget sa merg cu el,daca nu vreau e jale...

Castane..nu am mancat niciodata



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gravidacori spune:

salutare
clau, sunt in poza,chiar in prima sau a 2a ,in picioare langa ionela,am parul prins sio bluza cu mai multe culori si forme geometrice,oricum lumina era cam difuza,asteptam poze mai clare,pt ca sumt si de alea.oricum, estera e prin toate pozele, in blugi si bluzita roz,in mijloc. cum a fost aseara?
sa vei si sa nu crezi-primisi ieri un plic cum ca mi-au verificat dosarul de indemnizatie si ca tre sa aduc niste hartii doveditoare ca sunt angajata si sunt platite impozite pt ca la ei apar cu plati 0,adica nu as fi avut nici un venit in 2010-2011 ! m-am socat! am fugit ieri pe ici pe colo sa adun hartiile dar intr-o parte era deja inkis,asa ca ma duc azi, care e ultima zi,altfel se trece la proceduri legale! in mod cert e o greseala, si as fi tare curioasa sa aflu cine e responsabil de greseala asta pt ca va fi jale la gura mea cand voi afla.ma lamuresc azi ,mai pe seara. da, traim in romania,si se pare ca chiar ne ocupa tot timpul si nervii!
ieri am fost si la cumparaturi si am luat mandrei papucei roz cu buline HELLO KITY, alesi de tati,ca lui i-au placut f tare,si mie de altfel .apoi am fost prin podul ros sa imi iau kurtos kolac ,ca aveam o pofta maxima .l-am halit amundoi pe drum.apoi am fost la auchan ,am luat si docleac placintar si acusi fac placinta, abia astept.apropo, am luat si libero up&go tip kilotel si imi plac f mult.
dupa ce rezolv azi treaba cu hartiile merg la cuza voda sa las o sacosa de hainute si jucarii pt copii de akolo, pt cine are si nu-i mai trebuie ,sunt copii abandonati de la nou nascut care au nevoie si daca doriti le puteti lasa akolo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claumarcoci spune:



Hello!


Te-am vazut dupa Corina, si pe domnisorica.
Aseara a fost fain,fff cald,iar David foarte morocanos,nu am reusit nici sa ma prezint,dar eu sunt Claudia
Deci nu mai pun deoparte un chilotel,ma bucur ca iti plac,sau mai bine zis va plac.

Fetele dar ce liniste pe aici.....cica s-au deschis tarabele,tre sa merg sa iau papucei lui David si mai vad eu ce...poate vreo bondita.

Intrebare.....spanac toamna exista?? as vrea sa-i dau lui pui mic:D

Azi i-am facut omleta in beau-marin,ma apuca pe mine foamea,pana la urma am aruncat-o on tigaie,sunt asa de bucurasa ca mesteca bucatele si mai important e ca nu mai sunt stresata...recunosc inca nu l-am lasat cu un mar in mana si plec nus pe unde...

Azi in parc a facut la ture singurel,tot parcul pe lungime deci acusi am mergaret in toata regula

Vremea asta ma enerveaza,nu prea stiu cum sa imbrac copilul,azi l-am imbracat prea gros,noroc ca am avut cum sa-l dezbrac.

Am fost programati la vaccin,a venit doar ROR,in cele din urma m-am decis sa-l fac.

Noi ne pregatim de plimbare..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Salutare

in primul rand multumim pentru urari
noi am fost racite, febra si dupa doua zile totul bine apoi tuse si mucisori care inca ne urmaresc :( deci nu am avut petrecere :(


Hellen
unde e ferma in bucium
mersic de info :)

Dia, eu nu i-am dat biscuiti, daca tot vrei fainoase ai putea sa cumperi quinoa, mei, ovaz, ce vrei tu rasnitezi si le fierbi inainte de a le folosi in amestecul cu fructele.
biscuiti fara zahar am luat de pe net cred. dar am folosit 5% din ei :)

MElise, pai tu ii spui ce vrei
Eu ultima data cand am fost la medic imi spunea de un medicament si intreba: cu acesta sunteti de acord? :)))
In copou stiu ca spuneau mutli ca Tarcau e ok.
sanatate va urez




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gravidacori spune:

fetelor,voi cat stiti ca mai ia un greutate un copil dupa 1 an? eu stiu ca poate intr-o luna sa nu i-a nimic si in alta 250-300 maxim.noi nu am fost la control de la vaccinul de 1 an,nici nu mi-e dor, am cantarit-o acasa si in 4 luni are o medie de 175 grame pe luna,asta cu zile in care a stat doar cu san ca ne deranjeaza aparitia maselutelor, eu ma declar multumita, avand in vedere ca in cea mai mare masura a stat cu laptele meu.deci..sa mai zica cineva ca laptele dupa 1 an e apa chioara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gravidacori spune:

am intrat sa ne laudam . cu nimic waw da; cautam de vreo 2 saptamani ceva de incaltat pt casa ,fetei. nu gaseam nimic sa bifeze toare cerintele mele-sa aibe talpa moale, sa se tina de picior ,sa nu le poata scoate, sa fie din material calduros si natural,sa fie si frumosi si ieftini. am gasit azi ,la 10 lei,chiar pe langa casa. yuppi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabrielita81 spune:

Super pretul Cori!!si noi suntem in cautari...

Mergi la inceput