Nasterea la Arcadia - Iasi (43)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gravidacori spune:

NICO, eu am gasit oua de prepelita in piata din zona mea, piata chirila,tatarasi.erau vreo 2 femei.
gabrielita, si mie tipa de pe acel site cu lapte nu mi-a raspuns odata la tel si odata a uitat sa ma sune. am insistat eu cu telefonul si s-a rezolvat.tot cu ea ai vb?a zis ca uneori isi tine tel pe silent ca doarme copilul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabrielita81 spune:

Da Cori tot cu ea am vb...si cum il aduc chiar la usa?dar oare la iarna or mai avea?dar poate voi luati mai des sau cantitate mai mare de asta il aduce acasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claumarcoci spune:

Deci nu stiu la care nr ati sunat voi,ca eu am nimerit la nenea patronu cu Hyunday nu-s de care si cu care m-am inteles si a venit si mi-a adus:)......am luat 4l si uma de kg de cas capra

Hellen bine ai revenit mami pu[am dulce strunfiidin pacate nu stiu nici un fizioterapeut...despre first defense am citit si eu si am auzit mamici cu feedback pozitiv.


Avem primul colt dintr-o maselutza,da s-a lasat cu maraiala urata la noi,plange,plange si titi il linisteste atata,azi a papat 3ling de iaurt cu dovleac...in rest ma topesc dupa el

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claumarcoci spune:

Am uitat de ce intrasem..si noi facem uneori a.lergie la proteina din lapte de vaca,la capra nu se pu ne probleme,iar lapticul i-l dau pur si simplu in pahar si-l bea singur :D

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gravidacori spune:

gabi,dar scrie si pe site-ul lor ca livreaza acasa,suna si vb despre livrare.eu m-am dus prima dsata sa vad de la cine si unde e laptele,adik..unde-s caprele..conditii etc da' caprele erau pe camp
acum fiindca stau in tatarasi la fel ca si clau,luam amundoua si vin ei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diamaria2 spune:

Buna am si eu o intrebare
voi ce fel de biscuiti ati dat la bebei?as vrea sa ii amestec in fructele pasate de dimineata si niste biscuiti pisati sau sai ii dau cu mar dar am luat niste biscuiti si cind am ajuns acasa am vazut ca aveau zahar desi scris ca-s pt bebei.Azi m-am uitat la toti biscuiti pentru bebei din ocean si toti au zahar......eu nu vreau saii dau zahar, nu mi se pare in regula pt ei si nici pentru noi.Stiti de vreun fel de biscuiti fara zahar.
Cereale de care folositi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gravidacori spune:

fetelor,stiti daca ii pot da apa de la robinet?se intampla uneori sa raman fara apa la sticla in casa.
am facut aseara varza cu carne afumata si i-am dat si ei,doar varza cu paine inmuiata in zeama si a papat bine chiar,nu a deranjat-o la burtica.in seara asta i-am dat iar .apoi, a papat si desert-miezul de nuca din gemul de prune facut de mama. si putina apa cu sirop de coacaze.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MElise spune:

Buna dimineata mamici!

revenim si noi dupa un weekend care ar fi trebuit sa fie de relaxare pentru mami, dar.... N+am fost in vara asta decat 3 yile la munte din cauya renovarii si acum ca am terminat cu toate, am zis sa mai mergem 2 zile...Am vrut undeva unde au si piscina, asa mi s-a pus mie pata... Asa ca am cautat de zor pe net, am gasit foarte putine pensiuni cu piscina in nordul Moldovei, in fine...Am mers la Sucevita, la Daiana. Piscina e ok, peisajul superb, mancarea la restaurant f buna, dar conditiile de cazare cu siguranta nu-s de 4 margarete...nu recomnad!!! (si eu in principiu nu-s o fire pretentioasa...). Bun, trecand peste detalii. Vineri noapte si sambata noapte am avut show de iesit dinti si de schimbat mediul... Cel putin sambata noapte a fost dezastru, a dormit mai mult in brate si plimbat prin camera, sotul meu mai avea oleaca si exploda.... I-au iesit 2 dinti de sus si altii doi sunt pregatiti de iesit, ma termina!!! Iar ca sa fie totul frumos, a si vomat de 3 ori intr-o zi si m-a bagat in sperieti. Ieri la pranz ne-am intors, la Iasi e super ok, azi noapte nu s-a trezit decat o data si acu a dormit pana mai inainte. Acu e fericit in patut si mormaie de zor ma-mma - ta-tta. In ultimele zile a zis mai mult tata,cred ca ii place cum suna.

Mai inainte am observat ca e un pic ragusit si nu stiu ce sa fac. Nu l-as duce la medicul de familie, ca sigur imi baga un pumn de pastile. By the way, sunt 90% hotarata sa schimb medicul, stiti un MF ok pentru copii?

Asadar, numai weekend de relaxare nu am avut.... dar macar am schimbat aerul...

Fascinatie

Buna dimineata, Ilinca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claumarcoci spune:

Neatza!!! O cafeluta aburind ptr mamici si burtici!!

LA MULTI ANI MAIA!!!
Sa cresti mare,sanatoasa si norocoasa!



Dina nu cred ca vei gasi in comert biscuiti de bebei fara zahar si agent de crestere,asa ca aici faci ori cum am facut eu si alte mamici...adica faci biscuiti sau cereale tu ...retete de biscuiti gasesti pe net cate vrei,eu nu am niciuna norocoasa din pacate...iar despre cereale ,mei,hrisca si quinooa,nu au gluten si le faci in diferite moduri,le poti face faina care mai apoi o faci ca o mamaliguta si apoi adaugi in fructe,sau asa pur si simplu fierte si puse in fructe.

Melise
imi pare rau ca nu a fost relax in weekend,cat despre pensiuni/restaurante eu una nu am avut niciodata noroc.
Pupam bebe sa iasa repede dintoci
Intrebai de mobila acum cateva zile...eu iti recomand sa mergi la Ispal,au preturi decente si e nu mai stiu cat ora de proiectare,am si nr unui baiat de acolo,nu e chiar moca dar e de calitate si baiatul e ggenul sa faca sa dreaga si sa optimizeze fiecare coltisor
M-a amuzat asa de tare faza cu Eliza si telefonul...ce cresc copii astia si au pretentii din ce in ce mai mari...sper sa putem sa le facem fata financiar

Corina pai astia mici sunt niste smecheri,ma uit la al meu,ii pun in fata papica lui,el doreste din farfuria mea,evident mai si baleste dupa ,painea mea din comert e mai buna decat painea facuta de manutele melesi tot asa....

Va pupic dulce si va doresc o zi frumoasa alaturi de puiuti,se pare ca suntem consemnate la sol astazi


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonik21 spune:

Neatza! Azi imi beau cafeaua cu voi, cele care sunteti active dis-de-dimineatza!
La multi ani, Maia!
Va multumesc pt sfaturi,am sa stau linistita si nu ma mai stresez cu mancarea.
Eu sunt happy, k acusik ma apuc de bagaj. Abia ast sa-mi tin in brate nepotik.

P.s. ce urat este afara



Mami fericita cu Stefan Darius 15.02.2012

Mergi la inceput