Nasterea la Arcadia - Iasi (43)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MElise spune:

Buna dimineata si de la noi! Mai rar ca de obicei... incercam sa ne facem un fel de program dar nu reusim cu niciun chip. Acu doarme noaptea (slava domnului), ca i-au iesit toti cei 4 dintisori de sus... dar ziua e argint viu... Nu ca asta nu m-ar bucura...dar...eu sunt c aun zombie ambulant. Am slabit 10 kg in ultimele 2 luni si am o vaga impresie ca nu dieta disociata are principalul merit... Oricum, uitasem ce palpitanta e viata cu copii mici, asa ca acu imi revine brusc memoria si imi amintesc tot felul de naybatii ale Elisei cand era mica.

Raportam scurt... Tudor merge in patru labe de cateva zile, aseara s+a ridicat in picioare sprijinindu-se de mine. In patut nu mai sta, se ridica si da cu capul de margine. Singurul loc unde mai poate fi lasat maxim 5 minute nesupravegheat e scaunul de mancat. Apropo, citeam undeva zilele trecute ca un bebelus solicita atentia mamei lui cand e treay odata la 4 minute, adica de cel putin 210 ori pe zi. )asa ca sa mai zica cineva c#259; un concediu de crestere a copilului e ca o vacanta...).

Saptamana trecuta am fost la medicul de familie, m+a innebunit iar cu Fier, Calciu si vitamina C si i+am spus clar ca nu ii dau nimic copilului fara analize. Asa ca m+a pus sa fac analize. Azi am fost la intepat, dar nu a plans deloc... e drept ca erau vreo 5 asistente prin jur care ii distrageau atentia in fel si chip. Asteptam cu nerabdare rezultatele...

Cam atat... A... in seara asta fiica-mea se duce la teatrul National proaspat renovat, cu scoala... Mor de invidie. Mi-e dor sa merg la un spectacol... Sper sa-l pacalim pe tati intr+o seara sa ramana babysitter.

winniemari, bun venit! Te trecem pe lista de burtici!

Fascinatie

Buna dimineata, Ilinca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

NEata

Beautiful day, today !

Melise, ce repede trece timpul, deja merge de-a busilea? :D
Unde ai facut analizele?

Mari, ce fain ca te rasfeti :) tine-o tot asa, eu cand am nascut tot era 4100 nasterea, nasol k iar a scumpit :(


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gravidacori spune:

neata girls
ma kinui de vreo 2 zile sa scriu un mesaj pe aici .
ma bucur d noi burtici ,asteptam una cu nerabdare! mai erau burtici dar nu ne-au mai dat de veste demult. sarcina usoara fetelor!
melise, asta cu atentia chiar aseara ma ciondaneam cu sotul,barbatii astia uneori chiar cred ca e floare la ureche sa stai cu copii acasa! e super solicitant si fizic si psihic,mai ales dupa ce dau sa se ridice in picioare,si apoi ..nu mai zic! cum aud un zgomot in casa, imi ajunge inima in gat ca o fi cazut,s-o fi lovit..sau mai stiu eu ce..si exemplele pot continua..stiti si voi,de altfel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns winniemari spune:

MElisa iti multumesc tare mult ca mi-ai impartasit un moment atat de minunat ca nasterea Ilincai.
Si noi o asteptam pe Ilinca noastra cu multa dragoste si nerabdare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KATY_28 spune:

Neatza mai pe la amiaza!si o cafeluta delicioasa aburinda....
Ce vreme urata astazi fata de ziua de ieri, dar stam la caldut in casa si poate o sa fie activitate pe forum.
De unde ati cumparat din Iasi CHIA?
Melise felicitari pentru reusite...chiar ce repede trece timpul....
O zi buna la toata lumea si activitate maxima pe aici.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gravidacori spune:

seminte de chia am vazut ieri la intrarea din auchan,o insulita noua cu produse gen plafar.au f multe chestii.o punguta e 15lei. aveau si spirulina pudra 40lei(la asta m-am uitat eu)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Katy, scuze, mai intrebasei si am uitat sa raspun
seminte de chia bio gasesti in vianaturalia in spate la moldova - pret 24 ron pt 200 grame
sau in plafar simplu 15 ron - 150 grame
eu am preferat bio pentru ca diferenta de pret e foarte mica

Cori, ii place piticei spirulina?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claumarcoci spune:

Salutare!!!!

Va salut de la birou....imi place ,David este Ok cu dna cu care sta,cu inevitabilul plans dimineata,imi place ca sunt pe fuga,sa ajung repede acasa,sa-l iubesc mult lmul,sa strige apasat dupa mine MAMA,si sa ne titim cat e dupa masa de lunga....

Singurul minus este faptul ca imi refuza laptele de capra,iar dimineatza trebuie sa-i dau ceva asa ca aseara am fost la farmacie si am luat LP ptr masa de dimi,am luat Hip bio.acuma sa vedem,dimi a baut el asa vreo 50 ml..vedem pe parcurs.

Intrebare: cate fructe de avogado putem da pe saptamana??? i-as da seara cu iaurt si sa nu sar calu

O super zi!!!si plimbari faine ca e cald azi afara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MElise spune:

Buna dimi si de la noi! Am fost necajita zilele astea, Tudor a refuzat cu indarjire laptele de orice fel...a mancat in schimb cu lingurita cat de cat. Analizele au iesit cam nasoale... hemoglobina mica (9,2) si alti cativa indici care ies din parametrii normali... Am inceput schema de fier, vitamina C si acid folic.

Lena, analizele le-am facut la spitalul de copii, am o cunostinta acolo care ma ajuta cand am nevoie si stiu ca le face cum trebuie...

winniemari ma bucur ca ti-au placut randurile despre Ilinca. Ilinca noastra e verisoara lui Tudor, adica fetita surorii mele. E o bombonica de fetita.

Claudia sa-ti fie de bine intoarcerea la birou, e super ca David e ok cu bona.

Fascinatie

Buna dimineata, Ilinca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claumarcoci spune:

Buna dimi!!!!

Dragi mamici si burtici poftiti la o cafeluta!

LA MULTI ANI!!!!tuturor mamicilor si puiutilor cu numele de Mihail si Gavril
( si mie )
Noi am ramas oficial singuri,asa am plans dimineata ,dar o sa treaca repede timpul(sper)

Copilul meu care dacea 3 kaki /zi acum are zile cand nu face deloc si in urmatoarea face 3,cu toata alimentatia laxativa....ce sa mai incerc??

De ce nu mai scrie nimeni pe aici??

Pupici


Mergi la inceput