Nasterea la Arcadia - Iasi (43)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns diamaria2 spune:

Salutare...

hih ce frumos...Bun venit Marina si Ilinca...sa informam oficial fetele ca Ilinca are o nasa aici prezenta, adica moi.....I-am tot povestit Marinei despre forum si multimea de informatii si uite ca asa a aparut o noua viitoare mamica care am o banuiala ca va fi tare activa..
In alta ordine de idei darius are 8 luni, oareii pot fa fenicul. Am cumparat sa il fierb dar sint curioasa daca a mai incercat cineva pentru ca stiu ca are f multe vitamine...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claumarcoci spune:

Hihihi Dina deci in familie careva sa zica
Pai daca la colici e recomandat ceaiul de fenicul,nu vad de ce nu poti sa-i dai,eu nu i-am dat,cred ca ar merge cu cartofi..
Tot timpul am crezut ca e amar,acum am citit ca e dulce, o sa incercam si noi....

Mamici intrebare...mergareti vostri..aveti gresie prin casa...cum procedati...ca al meu trage numai pe gresie...am mutat covorasele din dormitor pe hol,dar degeaba ..tot pe langa sta...plus ca tot ce are in picioare le arunca/scoate..ma gandesc sa inchid usa la camera,sa stam doar intr-o camera dar simt ca ma sufoc si David merge la usa si da pumnul in ea sa o deschid...voi cum procedati??

O seara frumoasa!

PS. ce frumos ca a mai aparut o burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonik21 spune:

Buna seara, mamici si burtici!
Bun venit Marina si sarcina usoara in continuare si sa ne mai tii la curent cum evolueaza si ce s a mai schimbat pe la Arcadia.

Noi va citim in fiecare zi dar mai greu cu scrisul. An venit din italia, am facut cunostinta cu nepotik si D cu verisoara (toata ziua ar fi tras de ea dak il lasam). A trecut rpd o sapt dar ast sa vina sarbatorile sa plecam iar si sa fim din noua impreuna.
Darius a facut pt prima data febra zilele trecute dar am trecut cu bn de hopul acela si cred k da sa iasa un dintisor mai naravas (pe langa cei 6 de pana acum).
Ne-am chinui sa ne invatam cu biberon dar nu am avut nici o sansa.

Mamici...dar nu v am auzit pe nici una sa spuna k mai vrea un bebe. Majoritatea de pe forum avem cate un bebe...

Va si o seara frumoasa!

Mami fericita cu Stefan Darius 15.02.2012

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Marina, ce nume frumos Ilinca :)
Cum adica nu stii? natural ai sa nasti, si vei transmite live pe forum
O sa scoatem de la naftalina niste majorete pentru tine
de cand nu au mai dansat :))





Simonik, eu vreau neaparat bb2 :P


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Noi in sosete grosute si papucei bababoo (http://babaandboo.com/shoes_shop), dar M merge doar cativa pasi, in rest de-a busilea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns winniemari spune:

Buna dimineata,
Multumesc mult de sustinere, saptamana viitoare voi merge la Arcadia sa semnez contractul si o sa va povestesc ce si cum s-a mai schimbat.
Acum sunt cam morocanoasa ca tare rau dorm noaptea si ma bag inapoi la somn( poate reusesc).


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claumarcoci spune:



Buna dimi!!!

Lena ce faini is papucei,parca sunt un fel de tikki,te intelegi mai bine cu ei,nu-i scoate din picioare?
(au si cu bufnite :) )

Mari odihneste-te cat mai poti si bucurate de burtica,asteptam vesti

Simo sa va fie de bine plimbarea...

Despre noi....eu incep munca pe 1 nov,am gasit o doamna ,astazi am fost plecata 3 ore si l-am gasit dormind pe D(am crezut ca nu o sa doarma fara mine)si sincer sunt multumita de ea(sper sa o tinem tot asa).

Despre bebe 2...hihihihi..eu personal nu ma gandesc,nu ca nu mi-as dori,imi doresc dar este foarte greu,plus ca mie spatiu nu-mi permite deocamdata,iar pana ce o sa-mi permit spatiu o sa fiu prea batrana,asa ca o sa ma multumesc cu D si sper sa-mi aduca canuta cu apa cand o fi nevoie.

O super zi..



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns winniemari spune:

Salutare din nou,
Da, Clau, incerc sa ma odihnesc doar ca am o durere de cap ce sa sacaie de dimineata am baut si cafea si tot nu-mi da pace. Fetelor voi ce ati luat in timpul sarcinii de durere de cap inafara de paracetamol care nu ma ajuta deloc...
Am sa ies 10 min afara la aer poate ma mai linistesc.

si revin...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Clau, nu au talpa dublata ca tikki, noi tikki am pierdut unul de aceea am trecut la astia (ca sunt marimea 12-18m putin mari...
dar sutn ok. ea nici tikki nu ii scotea din picioare
ca sa nu scoata incaltamintea din picioare tb sa ii lasi vreo cateva zile, o saptamana sa se joace cu ei, apoi sa il incalti. la noi asa merge

Mari, nasol cu durerea de cap, eu aveam migrene nasoale, dar in sarcina a fost mai ok. nu luam nimic :)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns winniemari spune:

Buna dimineata,

Foarte multa liniste pe la noi...

Astazi m-am trezit ceva mai bine si chiar m-am odihnit...mi-am facut un capuccino si ma rasfatz...
sa va povestesc ca aseara m-am dus pana la Arcadia si am remarcat de pe un pliant ca cezariana s-a mai scumpit cu 500 lei, acum este 4199, era cand am fost eu cred ca la sf lui August 3699.
Pretul este fara onorariul medicului colaborator ptr cine are... O sa vad sapt viitoare cand voi merge si eu sa semnez contractul.

Zi frumoasa

Mergi la inceput