Fiv la Sibiu (40)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carla_cluj spune:

Am si eu noutati de la Sibiu: din Z1 o sa iau Desorelle, deci numai in decembrie o sa fie FIV-ul.


PAI-1: 4G/5G-heterozigot + MTHFR A1298C-heterozigot, 7 IA nereusite, nici o sarcina, FIV1 la Polisano Sibiu - tratament oprit din cauza raspunsului slab, urmeaza FIV2 tot la Polisano

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_cluj spune:

Marage, 11 foliculi e bine, iti tin pumnii sa fi crescut frumos si sa planificati data punctiei!


PAI-1: 4G/5G-heterozigot + MTHFR A1298C-heterozigot, 7 IA nereusite, nici o sarcina, FIV1 la Polisano Sibiu - tratament oprit din cauza raspunsului slab, urmeaza FIV2 tot la Polisano

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marie_83 spune:

Marage,mult succes si te asteptm in continuare cu vesti !
Carla ma bucur ca incepi din nou si sunt sigura ca de data asta va fi totul asa cum trebuie,poate ne intalnim in decembrie pe acolo,atunci voi face si eu FET-ul.
Crismoni,sunt bine acum,m-am suparat dar stiu ca asa e cel mai bine si mai stiu ca in 2013 voi fii si eu mamica iar tu ne vei invata unele lucruri despre bebei...o sa ai un pic de experienta inaintea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei78 spune:

ali_hopes,HSG este o procedura simpla,o poti face si in orasul tau,iar cu filmul de la HSG poti merge la Sibiu ulterior la dr ales de tine pentru FIV.Histeroscopia o poti face cu dr I sau cu dr C la Polisano.Succes!

31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QUANITA spune:

Citat:
citat din mesajul lui marie_83

QUANITA,din pacate nu stiu exact cand se face FET-ul,oricum logic ar fi sa aiba loc dupa ziua 14 a cm,in functie de cate zile sunt emrionii,de ex 14+3 sau 14+5(blasto),dar depinde si de felul in care arata endometrul si depinde si daca faci transferul pe ciclu natural sau controlat cu hormoni.Oricum dupa cel putin 2 saptamani de la z1 a cm.Dar oricum in luna in care faci transferul trebuie sa suni in prima zi a cm la clinica si iti vor spune exact.
Multumesc de informatie embrionii sunt de 5 zile si sunt inghetati.Aha doamne multe mai sunt si nici nu am prea citit ca imi era groaza sa vad ce riscuri mari sunt dar de cand am intrat aici pe acest forum am vazut o groaza de complicatii de numai stiu cate riscuri sunt si ma luat frica si endometrul acela ce este si acela trebuie sa fie ok????Multumesc mult de aceste informatii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali_hopes spune:

Multumesc din suflet fetelor pentru sfaturi si incurajari. M-ati convins..., maine sun si ma programez pt HSG la ciclul asta.

Crismoni si eu sunt tot din alba iulia, esti si pacienta Dr. Hutanu ? si eu am fost tot pacienta ei, mi se pare ca te-am vazut in 8 octombrie la polisano Sibiu (nu is sigura 100 %). Felicitari pentru bebe si sarcina usoara 9 luni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marage spune:

fete dragi!

Asta saera am facut Ovitrelul. Urmeaza sambata punctia . Am 11 foliculi. Sper sa am si destui embrioni. Ma rog, macar unul norocos.

Marie, sa nu fi suparata! La ET va fi cu noroc. Cum te mai simti? Esti tot in spital?

Carla, Marie, vad ca va dati intalnire lain decembrie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_cluj spune:

marie, poate ne vedem la Sibiu. mai povestim sa treaca vremea pana intram
QUANITA, endometrul este mucoasa uterina, unde se implanteaza embrionii. Daca ea nu este suficient de groasa, implantarea nu are loc.



PAI-1: 4G/5G-heterozigot + MTHFR A1298C-heterozigot, 7 IA nereusite, nici o sarcina, FIV1 la Polisano Sibiu - tratament oprit din cauza raspunsului slab, urmeaza FIV2 tot la Polisano

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crismoni spune:

ali hopes sunt si pacienta dr. Hutanu, iar in 8 oct.am fost la Polisano

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QUANITA spune:

Citat:
citat din mesajul lui carla_cluj

marie, poate ne vedem la Sibiu. mai povestim sa treaca vremea pana intram
QUANITA, endometrul este mucoasa uterina, unde se implanteaza embrionii. Daca ea nu este suficient de groasa, implantarea nu are loc.



PAI-1: 4G/5G-heterozigot + MTHFR A1298C-heterozigot, 7 IA nereusite, nici o sarcina, FIV1 la Polisano Sibiu - tratament oprit din cauza raspunsului slab, urmeaza FIV2 tot la PolisanoMultumesc mult esti o scumpa.

Mergi la inceput