Fiv la Sibiu (40)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns QUANITA spune:

Citat:
citat din mesajul lui QUANITA

Citat:
citat din mesajul lui carla_cluj

marie, poate ne vedem la Sibiu. mai povestim sa treaca vremea pana intram
QUANITA, endometrul este mucoasa uterina, unde se implanteaza embrionii. Daca ea nu este suficient de groasa, implantarea nu are loc.



PAI-1: 4G/5G-heterozigot + MTHFR A1298C-heterozigot, 7 IA nereusite, nici o sarcina, FIV1 la Polisano Sibiu - tratament oprit din cauza raspunsului slab, urmeaza FIV2 tot la PolisanoMultumesc mult esti o scumpa.Apropo mai am o intrebare inainte de E.T IMI MAI FACE VREO INVESTIGATIE, ECOGRAF????MULTUMESC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marage spune:

Multumesc de urari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali_hopes spune:

crismoni ...cand te-am vazut la sibiu , mi-am amintit ca ne-am intalnit acum vreo 2 ani in sala de asteptare la Dr. Hutanu C....nu eram foarte sigura. Tin minte ca am povestit cu tine atunci si imi spuneai ca ai facut si analize la cluj si HSG. Ce mica e lumea....
Fetele care sunt in asteptare sau urmeaza va doresc mult succes sa se prinda bebeii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_cluj spune:

QUANITA, inainte de embriotransfer trebuie sa iti faca ecografie, sa vada daca e suficient de groasa mucoasa uterina, endometrul.


PAI-1: 4G/5G-heterozigot + MTHFR A1298C-heterozigot, 7 IA nereusite, nici o sarcina, FIV1 la Polisano Sibiu - tratament oprit din cauza raspunsului slab, urmeaza FIV2 tot la Polisano

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loredanamar spune:

Buna fetelor,
V-am tot urmarit discutiile si am si last mesaj pe acest forum, fara sa primesc un raspuns.Am fost si eu la Polisano Sibiu si sunt foarte multumita de dr. Chicea. Eu am anticorpi antispermatici iar luna viitoare daca totul merge bine fac prima IA. Intrebarea mea este daca mai este cineva cu acest diagnostic de anticorpi antispermati?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_cluj spune:

Loredanamar, poate nu este nimeni pe forumul de Sibiu in situatia ta si din cauza asta nu ai primit raspuns.


PAI-1: 4G/5G-heterozigot + MTHFR A1298C-heterozigot, 7 IA nereusite, nici o sarcina, FIV1 la Polisano Sibiu - tratament oprit din cauza raspunsului slab, urmeaza FIV2 tot la Polisano

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marage spune:

Vin cu vesti de la Craiova!

Sambata am facut punctia. Vestea buna e ca mergem la blastocist.

Am avut niste emotii ingrozitoare. Asistentele au fost foarte dragute, au stat de vorba cu noi si au incercat sa ne descreteasca fruntile. Nu stiu cat de bine au reusit, dar pot sa va spun ca si-au dat toata silinta. Pe mine m-au condus la etaj, unde m-au echipat pt interventie. Cand am intrat in sala, mi s-a pus un nod in gat. Vazusem eu pe site cum arata sala de interventii, dar credeti-ma ca arata ca o sala de operatii dintr-o clinica din afara! Dupa punctie am mai ramas in salon cu perfuzia cam o ora. Nu m-a durut nimic dar am fost mai balonata. Apoi am coborat intr-un birou unde am stat de vorba cu dr Vaduva si cu d-na embriolog. Dumneaei m-a sunat si duminica si azi ca sa imi spuna cum au fertilizat embrionii. Partea buna e ca avem cu ce sa mergem la blastocist, dar nu ne poate garanta ca vom avea ce sa congelam. Din pacate, sotul nu a avut o proba grozava .

Sambata am dormit, dar ieri ne-am plimbat toata ziua!
Ultima plimbare in doi sper!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marie_83 spune:

Marage sa fie cu noroc si sa ai niste embrionasi frumosi,sanatosi si foarte lipiciosi!
Fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sper spune:

Citat:
citat din mesajul lui loredanamar

Buna fetelor,
V-am tot urmarit discutiile si am si last mesaj pe acest forum, fara sa primesc un raspuns.Am fost si eu la Polisano Sibiu si sunt foarte multumita de dr. Chicea. Eu am anticorpi antispermatici iar luna viitoare daca totul merge bine fac prima IA. Intrebarea mea este daca mai este cineva cu acest diagnostic de anticorpi antispermati?


Loredanamar esti moderata de aceea mesajele tale apar mult mai tarziu. Scrie repede 10 mesaje ca sa scapi de moderare.
Nu tb sa-ti faci griji pt acei anticorpi antispermatici, vei lua cortizon (medrol sau prednison) din zi 1 a CM-lui cu inseminarea sau din ziua inseminarii. Doza de cortizon ti-o va prescrie dr Chicea.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QUANITA spune:

Citat:
citat din mesajul lui carla_cluj

QUANITA, inainte de embriotransfer trebuie sa iti faca ecografie, sa vada daca e suficient de groasa mucoasa uterina, endometrul.Multumesc pentru informatie,esti tare scumpa.
PAI-1: 4G/5G-heterozigot + MTHFR A1298C-heterozigot, 7 IA nereusite, nici o sarcina, FIV1 la Polisano Sibiu - tratament oprit din cauza raspunsului slab, urmeaza FIV2 tot la Polisano

Mergi la inceput