Fiv la Sibiu (40)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crismoni spune:

marage felicitari!
in a cata zi ai facut bhcg? ceva sanse de gemeni? repeta la 48 de ore ca sa te linistesti definitiv

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_cluj spune:

Felicitari Marage, sarcina usoara si sa mearga totul bine pana la capat!


PAI-1: 4G/5G-heterozigot + MTHFR A1298C-heterozigot, 7 IA nereusite, nici o sarcina, FIV1 la Polisano Sibiu - tratament oprit din cauza raspunsului slab, urmeaza FIV2 tot la Polisano

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QUANITA spune:

Citat:
citat din mesajul lui carla_cluj

Felicitari Marage, sarcina usoara si sa mearga totul bine pana la capat!


PAI-1: 4G/5G-heterozigot + MTHFR A1298C-heterozigot, 7 IA nereusite, nici o sarcina, FIV1 la Polisano Sibiu - tratament oprit din cauza raspunsului slab, urmeaza FIV2 tot la Polisano
Buna seara fetelor cine ma poate ajuta sa imi raspunda va rog,trebuie sa fac embrion transfer si ma pregateste cu un tratament inainte de transfer ,medicamentele care le iau se numesc femoston 2/10, insa tot am citit pe net dar nu inteleg exact pentru ce este bun acest tratament inainte de embrion transfer.Va multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marage spune:

Va multumesc dragele mele si va doresc sa ma urmati cat mai repede!
Crismoni, eu mi-am facut beta in ziua 16 de la ET. Da, cred ca pot fi 2 bebei pt ca dr Vaduva mi-a transferat 2blastocisti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_cluj spune:

Quanita, nu stiu la ce serveste tratamentul, dar ultimul lucru de care ai nevoie inainte de embriotransfer este stresul. Sfatul meu este sa nu-ti faci nici un fel de robleme in legatura cu tratamentul, medicul stie cu siguranta de ce ti l-a dat.


PAI-1: 4G/5G-heterozigot + MTHFR A1298C-heterozigot, 7 IA nereusite, nici o sarcina, FIV1 la Polisano Sibiu - tratament oprit din cauza raspunsului slab, urmeaza FIV2 tot la Polisano

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QUANITA spune:

Citat:
citat din mesajul lui carla_cluj

Quanita, nu stiu la ce serveste tratamentul, dar ultimul lucru de care ai nevoie inainte de embriotransfer este stresul. Sfatul meu este sa nu-ti faci nici un fel de robleme in legatura cu tratamentul, medicul stie cu siguranta de ce ti l-a dat.


PAI-1: 4G/5G-heterozigot + MTHFR A1298C-heterozigot, 7 IA nereusite, nici o sarcina, FIV1 la Polisano Sibiu - tratament oprit din cauza raspunsului slab, urmeaza FIV2 tot la Polisano
Multumesc mult daca ai sti ce stresata sunt ca numai stiu ce citesc si ce nu citesc, dar cu siguranta doctorul stie de ce mi l-a dat.Multumesc pentru sfat, stresul ma bate in cap.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauricea2002 spune:

Dr Ispasoiu vine marti in Bucuresti. Poate va foloseste informatia. Eu m-am programat la 12:30.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adijo spune:

Quanita femostonul e un hormon ( estradiol), care ajuta la cresterea endometrului. Endometrul e invelisul intern al uterului de care se fxeaza embrionul. Daca endometru nu e suficient de gros si bine dezvoltat embrionul nu se prinde sau, daca se prinde, poate sa nu se dezvolte. cand ai transferul? cu cine? bafta multa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns engi1975 spune:

Marange felicitari....Sa te ajuta Dumnezeu sa fie bine pana la capat.
Mie mi-a venit menstra luni.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciuripica spune:

Felicitari Marage!

Mergi la inceput