Fiv la Sibiu (40)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marage spune:

Va multumesc din suflet si va doresc sa traiti cat mai repede bucuria pe care o simt eu!
Maine o sa sun la clinica sa vedem cand ma strecoara si pe mine printre programari ca sa facem prima eco. De obicei strebuie sa astepti ceva pt o programare la dr Vaduva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QUANITA spune:

Citat:
citat din mesajul lui adijo

Quanita femostonul e un hormon ( estradiol), care ajuta la cresterea endometrului. Endometrul e invelisul intern al uterului de care se fxeaza embrionul. Daca endometru nu e suficient de gros si bine dezvoltat embrionul nu se prinde sau, daca se prinde, poate sa nu se dezvolte. cand ai transferul? cu cine? bafta multa!
Multumesc mult de raspuns acum am inteles ptr ce ajuta femostonul Transferul o sa fie in 19.11.2012 cu Doctor Ispasoiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QUANITA spune:

Citat:
citat din mesajul lui adijo

Quanita femostonul e un hormon ( estradiol), care ajuta la cresterea endometrului. Endometrul e invelisul intern al uterului de care se fxeaza embrionul. Daca endometru nu e suficient de gros si bine dezvoltat embrionul nu se prinde sau, daca se prinde, poate sa nu se dezvolte. cand ai transferul? cu cine? bafta multa!Multumesc mult de raspuns acum am inteles Transferul o sa fie in data de 19.11.2012 cu Domnul Dc. Ispasoiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_cluj spune:

In sfarsit a venit si la mine menstruatia in Z42!!!! Am inceput anticonceptionalele (Desorelle) pe care le iau pana in 25 noiembrie, apoi astept menstruatia. In prima zi sun la Sibiu pentru programare la eco.


PAI-1: 4G/5G-heterozigot + MTHFR A1298C-heterozigot, 7 IA nereusite, nici o sarcina, FIV1 la Polisano Sibiu - tratament oprit din cauza raspunsului slab, urmeaza FIV2 tot la Polisano

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marie_83 spune:

Bravo Carla,iti tin pumnii sa fie bine !
Sa ne tii la curent sa-ti trimitem energii pozitive
Eu astept menstruatia,dar banuiesc ca o sa intarzie si la mine,sper sa apuc sa fac fet-ul pana de sarbatori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_cluj spune:

Am aflat si eu ca menstruatia intarzie intotdeauna cand nu ar trebui


PAI-1: 4G/5G-heterozigot + MTHFR A1298C-heterozigot, 7 IA nereusite, nici o sarcina, FIV1 la Polisano Sibiu - tratament oprit din cauza raspunsului slab, urmeaza FIV2 tot la Polisano

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marie_83 spune:

Clar
Si la Fiv l-am asteptat...Cand vrei sa nu vina,vine al naibii mai devreme.Acum sa speram ca vine cu folos de data asta si sa fie pentru ultima data pana peste 1 an

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marie_83 spune:

Marage felicitari si sarcina cat mai frumoasa!
Crismoni nu ne spui ce face puiul tau,creste,tu cum te mai simti?Sarcina usoara si bebe sanatos!
Cata te pregatesti de Fet sau ai facut deja?
Pup fetele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marage spune:

Multumesc, Marie! Mosul iti va aduce un test cu doua liniute!

Eu am fost la eco si se vede un singur sac cu batai de inimioara! Sunt fericita si emotionata!

Un weekwnd minunat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

Feteleor, nu am citi din urma, nu stiu daca ati fost anuntate - daca s-a mai scris, imi cer scuze ca repet:
- astazi, la 18:30 la Realitatea tv este o emisiune despre infertilitate si subprogram.

Mergi la inceput