Fiv la Sibiu (40)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marie_83 spune:

lauricea stiu sigur ca primesc dosare la polisano,problema e ca nu mai sunt fonduri momentan de la minister,insa comisia se mai intalneste si dosarele sunt studiate si aprobate daca indeplinesc criteriile iar daca se vor da iar fonduri cele aprobate vor beneficia de fiv-ul gratuit.Scucces!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns engi1975 spune:

Buna fetelor.
Nu prea scriu des pt ca eu nu am net.....dar va urmaresc cand pot la servici.
Luna asta trebuia sa incep stimularea dar nu mi-a venit menstra.Ultima a fost pe 24Septembrie- eram chiar in perioada de mijloc al menstrei, cred ca am avut o dereglare-asteptam sa-mi vina pe 2o octombrie.....dar nici un semn.
m facut un test de urina si a iesit ffff slab pozitiv.Am mers la eco si nu se vede nimic, doar un endometru de 9 mm si ovar drept polichistic.
Poate sa-mi intarzie menstra din cauza ovarului polichistic?
Bhg nu mai am unde sa fac acum.
Voi ce credeti? E sarcina sau e o dereglare?
Va pup pe toate....as scrie mai mult dar sunt in vizita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marage spune:

fete dragi!

Am facut ET a 2 blastocisti. Am emotii.....Zilele astea am incercat sa fiu ZEN..... Incerc sa fiu cat mai linistita, da-i cam greu. Numar orele pana la testul de sange, si-s inca atat de multe.

Un we grozav va doresc, desi in Craiova e tare urat! Cred ca si la voi e la fel...........

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_cluj spune:

Engi, daca ai citit testul in interalul indicat esti insarcinata, chiar daca e slab pozitiv. La eco nu are rost sa mergi asa devreme, asteapta 2-3 zile si ma fa un test. Ar trebui sa se vada mai bine a doua liniuta.
Mult succes!


PAI-1: 4G/5G-heterozigot + MTHFR A1298C-heterozigot, 7 IA nereusite, nici o sarcina, FIV1 la Polisano Sibiu - tratament oprit din cauza raspunsului slab, urmeaza FIV2 tot la Polisano

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns engi1975 spune:

Multumesc Carla.Nu mai stiu cat timp trecut.Am mai facut multe, multe teste pe care le uitam mult timp dupa ce le citeam si aveau doar o linie si atat.Am sa mai fac unul luni si daca e negativ inseamna ca de vina pt intarziera este ovarul polichistic.
Bafta Merenge.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei78 spune:

Engi,ar fi minunat sa ne dai o veste buna!Test slab pozitiv inseamna ca esti graviduta!

32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_cluj spune:

Marage, multa bafta, sa se lase cu schimbat de scutece!!!!


PAI-1: 4G/5G-heterozigot + MTHFR A1298C-heterozigot, 7 IA nereusite, nici o sarcina, FIV1 la Polisano Sibiu - tratament oprit din cauza raspunsului slab, urmeaza FIV2 tot la Polisano

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marage spune:

Multumesc Carla!

Sper sa ne realizam toate visul!

Timpul trece f greu acum pt mine. Stau inistita, dar oricat as incerca tot la bebita ma gandesc!

Sa aveti o sapt frumoasa, cu multe beta pozitive!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marage spune:

Lauricea, la Craiova unde am facut eu fiv se mai primesc dosare, dar cei de la clinica spun ca nu se stie daca mai primesc buget pt ele. Pana la urma, incercarea moarte n-are!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei78 spune:

Engi?

32+

Mergi la inceput