Alaturi de IULIA! Ghiocei martie-aprilie2009 *447*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ramona7575 spune:

Floric- nici eu nu am o explicatie dar imi aduc aminte ca 2-3 zile am tusit ca naiba si ma dorea ingrozitor operatia , as fi dat orice sa imi treaca... Halls o sa fie bun si pentru respiratie proaspata, eu eram disperata sa nu imi miroase gura, o simteam incarcata si nu ma puteam spala pe dinti...

Ilinca - pupam frumusetea sa ii treaca voma (ptiu sa nu fie dedeochi dar ce frumoasa mai e, am vazuto pe FB). Noi nu am mai vomat de mai bine de un an

Am facut papa buuun - ciuperci la ceaun si muscana cu cartofi, telemea si alte chestii bune puse randuri, randuri ...



Ramona - mami de Stefan - 27 aprilie 2009
de Natalia + 38

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Hihi, inseamna ca mie mi s-au estompat rau amintirile, ca si eu am facut cezariana dar nu-mi amintesc nimic de dureri in gat...tot ce-mi amintesc e ca era cruuunt sa rad, il rugam pe Andrei cu lacrimi in ochi sa nu ma mai faca sa rad ca-mi zboara operatia:)) Cel mai rau a fost cand m-a facut sa rad involuntar, n-a vazut o usa de dulapior deschisa si s-a ridicat cu ea in cap, am crezut ca mor de ras si de durere in acelasi timp:))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Floric

Ilinca, nu nici o legatura directa intre Halls si cezariana. Ci mai degraba face bine la gat, dupa ce ai avut tubul cela ingrozitor (nu stiu cum se cheama, poate Mada e pe faza). Deci, ca sa explic ce mai pe inteles...Cand te anesteziasa iti introbaga pe gat o sonda (parca se cheama)...nu stiu ce rol are, dar banuiesc sa respiri prin el in timpul operatiei, sa nu iti scapi limba pe gat, chiar habar nu am. Cert e ca aceasta sonda iti irita gatul. La trezire ai senzatia de a-ti "regla" vocea, de a tusi ori cu "harachiri" pe tine e o placare sa tusesti. Mentolul din bomboanele acestea te ajuta sa respiri mai usor si fluizeaza cumva mucozitatile din gat.



Io n-am avut nicio sonda din asta si am avut mai multe anestezii




Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)
_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

No, ar trebui sa notez in calendar, primu' kk pe wc, iuhu! So trezit dupa 3 ore de nani si a zis ca vrea caca, a mers singura la wc...ba se si stergea singura, dulcica de ea;))
Adios scutece!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui ramona7575

Floric- nici eu nu am o explicatie dar imi aduc aminte ca 2-3 zile am tusit ca naiba si ma dorea ingrozitor operatia , as fi dat orice sa imi treaca... Halls o sa fie bun si pentru respiratie proaspata, eu eram disperata sa nu imi miroase gura, o simteam incarcata si nu ma puteam spala pe dinti...



Daaa si eu am avut o problema cu spalatul pe dinti dupa cezariana

Hai ca o sa fie bine, nu te mai stresa !!



Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)
_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ilinca_M.

No, ar trebui sa notez in calendar, primu' kk pe wc, iuhu! So trezit dupa 3 ore de nani si a zis ca vrea caca, a mers singura la wc...ba se si stergea singura, dulcica de ea;))
Adios scutece!

IULIA va invinge CANCERUL

I'm wearing my heart like a crown/ Pretending that you're still around.


Bravo Sophihi !! am admirat tinuta dsoarei pe FB !!



Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)
_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Inapredaaaaa hai la un raport !! mi-e dor de tine !!!


Si de Chatoneeeeel !!



Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)
_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui novus

Citat:
citat din mesajul lui Floric

Ilinca, nu nici o legatura directa intre Halls si cezariana. Ci mai degraba face bine la gat, dupa ce ai avut tubul cela ingrozitor (nu stiu cum se cheama, poate Mada e pe faza). Deci, ca sa explic ce mai pe inteles...Cand te anesteziasa iti introbaga pe gat o sonda (parca se cheama)...nu stiu ce rol are, dar banuiesc sa respiri prin el in timpul operatiei, sa nu iti scapi limba pe gat, chiar habar nu am. Cert e ca aceasta sonda iti irita gatul. La trezire ai senzatia de a-ti "regla" vocea, de a tusi ori cu "harachiri" pe tine e o placare sa tusesti. Mentolul din bomboanele acestea te ajuta sa respiri mai usor si fluizeaza cumva mucozitatile din gat.



Io n-am avut nicio sonda din asta si am avut mai multe anestezii



Intubatia orotraheala se face la anestezia generala, dar cezariana se poate face foarte bine cu rahianestezie. In timpul operatiei glumeam cu anestezistul si skimbam pareri despre hepatita cronica cu VHB cu ginecoloaga. N-s fi putut face asta cu sonda pe gat...

Denisa-Madalina fericita de Adela Marisa, 20+ cu

IULIA va invinge CANCERUL!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui denisamada

Citat:
citat din mesajul lui novus

Citat:
citat din mesajul lui Floric

Ilinca, nu nici o legatura directa intre Halls si cezariana. Ci mai degraba face bine la gat, dupa ce ai avut tubul cela ingrozitor (nu stiu cum se cheama, poate Mada e pe faza). Deci, ca sa explic ce mai pe inteles...Cand te anesteziasa iti introbaga pe gat o sonda (parca se cheama)...nu stiu ce rol are, dar banuiesc sa respiri prin el in timpul operatiei, sa nu iti scapi limba pe gat, chiar habar nu am. Cert e ca aceasta sonda iti irita gatul. La trezire ai senzatia de a-ti "regla" vocea, de a tusi ori cu "harachiri" pe tine e o placare sa tusesti. Mentolul din bomboanele acestea te ajuta sa respiri mai usor si fluizeaza cumva mucozitatile din gat.



Io n-am avut nicio sonda din asta si am avut mai multe anestezii



Intubatia orotraheala se face la anestezia generala, dar cezariana se poate face foarte bine cu rahianestezie. In timpul operatiei glumeam cu anestezistul si skimbam pareri despre hepatita cronica cu VHB cu ginecoloaga. N-s fi putut face asta cu sonda pe gat...

Denisa-Madalina fericita de Adela Marisa, 20+ cu

IULIA va invinge CANCERUL!



Aham, si eu discutam de vacante in timpul operatiei



Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)
_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Mada, multumesc. Despre aia era vorba. Acum, ce sa zic probabil ca fiecare medic decide cum face anestezia. Cert e ca eu am simtit intubarea caci probabil nu eram "de tot" adormita. A fost groaznic. Dar teoretic cica nu trebuie sa simti. Oi avea eu simturi exagerat de dezvoltate

Mergi la inceput