Mamici inimoase de Constanta***164***

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rory76 spune:

Buna,fetelor!

Caut de lucru ca bona, babysitter sau ajutor la teme pentru copilasi de orice varsta din Constanta. Sunt invatatoare, dar salariul este jalnic si am divortat de curand,deci va puteti da seama in ce situatie sunt...:(...fac si menaj, gatesc,calc, orice este nevoie pentru bunul mers al unei familii. `Daca aflati ceva, ma puteti contacta pe mail sau pe PM.

Multumesc frumos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

Vladis,sunt obosita..m-au stors toti si toate de puteri zau.Fii-miu acasa,nu are voie afara,deci nici la gradi nu merge,eu deja incep examenele si n-am timp nici sa respir daramite sa invat..is o minunata,ce sa mai :)
Ma cam stresez cu gradinita si modul de abordare al lucrurilor pe acolo,dar om vedea ce si cum..momentan sta acasa pana la sfarsitul lunii.Apoi o sa fie greu dupa o luna de pauza sa se reintegreze,sa asculte..sa sa sa..
Maine am comisia,dar merg fara el,ca fiind proaspat operat nu are voie sa iasa din casa si acolo e lume multa,de tot soiul si e de stat f mult si nu are voie,ca daca-mi ia ceva e nasol rau la el.Am primit indicatii clare sa nu-l scot afara si e nasol,ca trebuie sa o chem pe soacra-mea si dk vreau sa merg sa cumpar ceva de jos.Am fost si acolo si am vorbit si mi-a zis doamna ca inteleg lucrurile astea si nah,cum nu pot amana programarea e de musai sa merg,dar sa vin singura cu actele,ca sa nu se intample vreo minune...Oricum tare dragute,eu nu stiam cum sa fac si nu-mi venea sa-mi asum riscuri,ca la el nu-i ca la restul si nah..chiar eram in impas.
El deja sta de mai bine de 2 sapt in casa si se plictiseste teribil,ma tine pe mine in priza non-stop,sa ne jucam intr-una,ca el nu se joaca singur..si cum ta-su nu-i,ma conformez ca deh,sa nu se simta copilu neglijat.
Cam atat despre noi.Va pupam.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vladis spune:

ledi, sper ca a decurs totul bine ieri la comisie iti doresc multa putere si sanatate! suntem aici intotdeauna, pt o vorba buna si o imbratisare virtuala macar

dodo, succes in continuare dansatorului sa fie mereu la fel de ambitios!

rox, ma intrebai de miru, ce imi place la liceul asta e ca ii tine in priza, au mult de studiat extra, proiecte comune la diferite materii, acum s-a implicat intr-o organizatie de voluntariat si au actiuni la piticii din clasele mici, de anul asta a inceput si meditatiile la lb. straine, eu sincer as fi vrut sa invete si altceva, de ex au cursuri de norvegiana, araba si japoneza, insa a ales sa isi perfectioneze engleza si germana ca sa poate sustine examenele FCE si Sprachdiplom. si peste toate street-ul, of course, marea ei pasiune, invata atata dar sustine ca se face coregraf

EDIT: invata dupa-amiaza si anul asta, pe de o parte abia astept sa scapam de stresul luatului de la scoala seara, pe de alta parte o sa fie asa o vanzoleala in casa dis de dimineata de la anul, incat o sa ne trebuiasca o organizare cazona

va pup pe toate si va doresc un we placut!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata
Angi, cum mai e la Miru programul, tot clasa a IX-a si a XI-a dupa-amiaza si X si XII dimineata? (asa era pe vremurile mele hihihihi)
Cornelia, cum mai e Stefan la scoala?
Rory imi pare tare rau de situatia ta! daca aflu ceva anunt.
si sa ma laud... cu astea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Ct
Ms Angi
Rox super mutrite si tare frumosi sunteti toti....nu ca n-ai sti
O saptamana frumoasa tuturor!

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!



Iulia va creste mare!
Doamne ajuta si lumineaza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vladis spune:

rox, IX si X dupa-amiaza, XI si XII dimineata, s-au schimbat vremurile mey, dar voi ati avut acolo un photo shooting super profi sa va fie de bine si plimbarea pe cele taramuri iberice! ce de bunatati!!! bine ca vizionatul nu ingrasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Gabi merci!!
Angi, merci frumos!!! din pacate ptr mine pozele mai nou adaugate, adica alea cu mancarea.. is facute de consortu'! ca io.... eram la treaba :(((
da, da, sedinta de-adevaratelea, maimuta in elementul ei!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisoi_aluna spune:

Fetelor, stiti vreun dermatolog pediatru bun in Constanta? E urgent.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vladis spune:

pisoi, nu stiu daca sunt neaparat pe pediatrie, dar iti pot recomanda doi medici alergologi, ambele au cabinet in zona tomis III, copaciu letitia pe lapusneanu tel. 0341-402.991 si pistolea anca langa directia vamala tel. 0241-555.022. ce pati pisoiul?

rox, asa-i mereu, unii cu munca si altii cu distractia


o zi buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata
Anca Pistolea e ff ok, iti spune si ea daca se pricepe la cazul prezentat ori ba . adica recomanda inca o opinie sau nu.
Angi, hahaha, da . s-o intoarce roata!!
maimuta m-a fericit cu o otita.... ca tot se raceste acu'

Mergi la inceput