Mamici inimoase de Constanta***164***

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata
tare imi plac zilele astea de toamna, asa frumoase.... nu vreau sa se faca frig si sa inceapa sa ploua!
Angi, succes scolerului. cum e Miruna? ea invata dimineata sau dupa-amiaza?
Cornelia, nu stii tu ca mijlociul e cel mai cu mot intotdeauna? sper din suflet sa gaseasca doamna butoanele potrivite pe care sa apese... ca merita Stefan!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami33 spune:

Multumesc de primire, fetelor!
Inca n-am gasit apartamentul de vis , sotul meu se ocupa de vizionari, face poze si eu imi dau cu parerea
El este deja in Constanta, deocamdata sta la hotel, noi ne vom muta cel mai curand in februarie.
Intre timp incerc sa ma obisnuiesc cu ideea si s-o conving si pe fiica-mea ca nu e o tragedie
Cel mai haios e piticul, care crede ca mergem la mare si va fi o nesfarsita vacanta
O zi frumoasa va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Cami hehehehe. macar vacanta e mai lunga la mare si nu mai sunt restrictii la plaja. numai ca de obicei noi, cei care stam aici, ajungem cam rar la plaja

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vladis spune:

bey, deci eu cred ca ma duc cu capul... dupa ce in sfarsit a anuntat onor ex ministrul sanatatii ca vaccinarea se va face tot in campanii scolare si a stabilit ca in luna octombrie vor fi vaccinati DT cei din clasa a X-a (restantieri din 2010 si 2011), pana la momentul asta nu exista vaccinul pt clasa I au zis ca fac ROR-ul in ianuarie 2013, mai am de asteptat pt vlad, macar lui ii pot lua monodoza in caz ca nu il vor avea, insa la miru nu pot face nimic pt ca nu gasesc DT-ul separat.

rox, ce ROR se gaseste pe piata? crezi ca e prea tarziu sa astept pana in ianuarie? am inteles ca au aparut deja cazuri de pojar in tara.

cami, te asteptam pe litoral, aici unde e o vesnica vacanta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

nu e deloc tarziu ROR in iarna, potoleste-te. la ei e rapel, or fi aparut cazuri de pojar inainte de primovaccinare. nu are niciun rost sa faci acu achizitii.
vaccin nu exista ca de la atatea schimbari nu s-au facut licitatii, si astea dureaza. si dureaza si licitatia si dureaza si importul ca nimeni nu sta cu stoc de vaccinuri aiurea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vladis spune:

ok, rox, 'nteles sa traiti! da' ce fac cu restantiera? prevad ca nici anul asta nu vor avea vaccin pt ei... ce portita am sa ii fac DT-ul?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

habar nu am de vaccin DT separat. nici nu cred ca s-a comercializat vreodata la liber. ma mai interesez, ok?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonapro spune:

Ziua buna!

Vladis, Alina: condoleante

Si mie imi place vremea, nici nu vreau sa ma gandesc la ce o sa urmeze in curand

Vladis: nu te mai stresa cu vaccinurile, vor apare intr-un final si daca e sa faca pana la urma pojar, nu e cine stie ce, decat sa faca ca o fosta colega de munca, la 44 de ani pojarel

Cornelia: super sa faca Maria din proprie initiativa in plus, al meu scolarel numai inpins de la spate mai face cate ceva.

Leditia: sper ca ati trecut cu bine de comisie, multa sanatate

Roxana: fata ta, povesteste ceva de la gradi, ca de la Luc mai nimic nu scot, abia aflu cate ceva.




http://iulia-elena.blogspot.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxanaz

habar nu am de vaccin DT separat. nici nu cred ca s-a comercializat vreodata la liber. ma mai interesez, ok?

Rox ,eu i-am cumparat DT ,Isabellei ,de la Cantacuzino....acum nu mai fac nik...daca afli ceva te rog anunta-ma caci in aprilie trebuie sa-i fac rapelul de la 4 ani.
Angi condoleante

La scoala Bogdi face ce si cat poate...inclusiv prostiutele de rigoare."Problema "mea e d-na care incearca ,inca ,sa ma convinga cat de bine iar fi lui la scoala speciala.Dar nu are dreptate ,si nu pentru ce este el al meu..ci pentru ca el progreseaza,face parte din colectiv si sigur prezenta lui aici este ok si pentru el si pentru colegii lui.Ei sunt buni prieteni ,cu afinitati dar uniti.Cand ies in parc se suna ca sa se intalneasca sa se joace impreuna(inclusiv pe Bogdi);merg impreuna la clubul copiilor la dans si teatru(incluv Bogdan--chiar ma gandeam caci Mihai Petre ar trebui sa se teama daca al meu face dans modern)
Isabella e super ok la gradi, pana acum a avut doar o tentativa de raceala in rest ii place si vad ca retine destul de usor poiezioarele in romana si engleza.Ii place si n-a plans /scancit deloc nik macar in prima zi.Am fetita mare.

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!



Iulia va creste mare!
Doamne ajuta si lumineaza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Gabi, pana-n aprilie mai curge multa apa pe dunare. cantacuzino a iesit din ecuatie. si Eva trebuie sa faca, din ianuarie incolo. ar cam trebui sa se rezolve problema.

Mergi la inceput