Mamici inimoase de Constanta***164***

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns georgipuia spune:

Ola, inimoaselor...

Lulu sa stii ca m-ai distrat maxim... trecem si noi prin asa ceva de cand a intrat Teo la cresa (de 4 ani)... mare iubire mare cu Lavinia... deja noi, mamele vorbim cu "cuscra"... are mare grija de ea, umbla numai de mana impreuna, ba ia gasit sotul meu stand pe scaunele invecinate la tv, dar ea cu piciorusul aruncat peste piciorul lui... si la un moment dat cand s-a plans "cuscra" ca fata ei ramane nemancata la pranz ca-i "iau doamnele mancarea din fata", dupa scurte investigatii am constatat ca de fapt ei erau atat de ocupati sa stea de vorba, incat trecea ora mesei si li se lua mancarea din fata...

Sa-l fi vazut pe Teo la ziua lui cum roia in jurul ei si ea cum il pupacea pe obrajori....

Eu am mers pe ideea de a-l lasa sa isi desfasoare sentimentele, atat cat stie el la varsta asta. Cand o fi la scoala, daca sare calul sau nu-i ma sta mintea la ce trebuie oi vedea eu ce fac... Momentan sunt mandra ca am un baiat statornic si un gentlemen... nu un fustangiu

Eu mai apuc cand si cand sa va citesc, dar mai greu cu scrisul... ajungem atat de tarziu si de obositi acasa, incat am ajuns sa-mi doresc sa vina iarna si sa fiu fortata sa intru direct in casa, la barlog Momentan mai profitam de timpul bun sa mai facem cate ceva prin curte si gradina, sa ridicam cosul sobei inainte sa dea frigurile si ploile... eheee... treaba e cu carul, timp nu este suficient, si mai ales bani...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vladis spune:

lulu, pai daca-l facusi asa frumos mare crai... auzi la el, doctor in dragoste cred ca ar fi o meserie in care n-ai duce lipsa de clienti!

georgi, spor la trebi! si la bani! te rog trimite si mie nr acela de tel.

cornelia, eu in capul meu ma gandeam ca il pondereaza, pai si atunci ca sa isi descarce frustrarile i-ar trebui box? grele cu copiii astia... ti-am trimis PM!

we placut!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ontica Camelia spune:

Buna dragelor!
Interesant subiect dragostea puilor nostrii, si Alex avea un "iubit" la gradi, acum sunt in clase paralele si se vad mai rar, dar tot se plac. Saptamana asta imi spunea ca ii face oki dulci colegul de banca .

Cornelia daca ii place gimnstica de ce nu incercati ceva in sensul asta, gimnastica artistica la Flamanda(nu stiu daca primesc si baieti, dar merita intrebat) sau aerobica la clubul Farul langa liceul economic.

Noi suntem ok cu scoala si gradi, la Alex a mai crescut numarul temelor, dar le face fata, le face inainte de plecarea spre antrenament.
Va doresc we placut!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

Ce de crai pe aici . La noi Maria e cu indragostelile.

Lulu, pe Grivitei merge la jujitsu. Da o cautare dupa jujitsu Constanta pe Google.

Vladis, ne-a fost recomandat un sport mai activ, cum ar fi tenisul.

Camelia, nu stiu cat de talentat este, dar e perseverent. Noi nu suntem in stare sa il ducem undeva in timpul saptamanii. Ma gandeam la streetdance, dar dupa cum ziceam imi e teama sa nu dau vrabia din mana pe cea d epe gard si in final sa nu mai vrea sa mearga nicaieri.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

Vladis multumesc pt raspuns.Asa e,el are nevoie de niste conditii mai speciale...cred ca tot la Bucuresti vom ajunge.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami33 spune:

Va multumesc inca o data pentru informatiile primite, aici si pe PM!
Saptamana viitoare sper sa luam o decizie, am niste emotii...
O duminica frumoasa sa aveti!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ontica Camelia spune:

Citat:
citat din mesajul lui Leditia

Vladis multumesc pt raspuns.Asa e,el are nevoie de niste conditii mai speciale...cred ca tot la Bucuresti vom ajunge.

Ledi, aseara vorbeam cu prietena mea si imi spunea ca isi va opera fata de polipi la Medstar in Constanta (pe str. Lahovari) la dr. Balasanian si ca o va cost 1400 ron. Sper sa te ajute cumva informatia. Sanatate multa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgipuia spune:

Eu am avut o experienta urata cu Banasanian... nu mi-a placut deloc de ea... am iesit din cabinet si dusa am fost... la Bucuresti...

Edit: si am iesit mult mai ieftin decat 1400

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ontica Camelia spune:

Citat:
citat din mesajul lui georgipuia

Eu am avut o experienta urata cu Banasanian... nu mi-a placut deloc de ea... am iesit din cabinet si dusa am fost... la Bucuresti...

Edit: si am iesit mult mai ieftin decat 1400

Ingerasii mei: Mony (03.12.2003) si Teo (17.05.2007)

"Viata nu se masoara cu numarul de respiratii pe care le aveti, ci in momentele care iti taie rasuflarea."


...si eu am avut o parere asemanatoare cu a ta despre acest dr, dar Ledi voia sa stie in C-ta si din cate am inteles eu (si cred ca am inteles bine) voia ceva privat. Se poate interesa la Medstar de alti medici ORL-isti, eu i-am spus ce am aflat, ca sa-si faca o idee.
Cat despre suma... nici la C-ta in spital nu se ajunge la 1400 ron, cat despre medici am fost ff multumita de dr Laza care a operat-o pe Alex si, pe care am recomandat-o si altora iar feedback-ul a fost la fel, adica bun.

Va doresc o zi buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vladis spune:

buna!

cornelia, sa stii ca streetdance-ul nu este chiar atat de solicitant fizic, a facut si vlad anul trecut la TDC pe str. calarasi (zona casa de cultura), daca va intereseaza, programul e in we (sambata si duminica) de la 12 parca. el zbarnaie si acum, numai ca mami ar trebui sa cumpere timp de undeva... ganduri bune la voi!

camelia, ce bine ca va descurcati cu temele si gimnastica, mai ales ca nu e deloc aproape clubul, alex a trecut la antrenamente zilnice? succes in continuare!

noi suntem ok, mi-e si frica sa nu-l deochi pe scolar, vad ca e constiincios si merge cu placere, se pare ca mi-am facut mai multe griji decat era cazul.

daca sunt mamici interesate, am aflat ca "scoala mamelor" va veni si in cta pe 24 oct.

va pup si va doresc o zi buna!

Mergi la inceput