Mamici inimoase de Constanta***164***

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vladis spune:

cami, bugetul e mai mult decat suficient, ca sa iti faci o idee, apartament cu 3 camere, mobilat modern, in bloc relativ nou, in zona tomis III (asta e cumva inainte de tomis nord, care se mai numeste si tomis IV) se inchiriaza cu 250 euro. si in tomis III este o scoala buna nr. 7 si o gradinita, nu stiu exact numarul. faleza nord este considerata o zona mai exclusivista, preturile sunt pe masura, personal mi se pare overrated. bafta in cautari, sa gasesti cea mai buna varianta pt voi!

sa ma laud si eu cu pruncul: a luat primul FB la scriere! doamne-ajuta, se pare ca l-am subestimat, sincer, nu credeam ca o sa arate asa ingrijite caietele lui! oricum, preocuparea majora ramane dragostea, deja si-a gasit o iubita, eu iar cu sfaturile pe capul lui ca sa nu sara calul cu efuziunile sentimentale... avem de treaba


dodo


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

majoritatea blocurilor nu au gaz, ci butelie. doar zonele de case si blocurile ff noi au gaze trase....
un apartament cu 3 camere foarte ok este 300 de eur. daca vrei 4 probabil ca va fi cam 400? stii cum e, depinde de contract, faptul ca sunteti o familie de adulti cu copii va face automat clienti seriosi, nu studenti ce pot fugi fara sa plateasca....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami33 spune:

Va multumesc mult de raspunsuri!
Am gasit cateva apartamente care imi plac, va pot pune aici niste link-uri de la imobiliare.ro sa va dati cu parerea referitor la zone? (sper sa nu va stresez prea tare )


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

Cami, ma bag si eu. Nu stiu daca ai voie cu link-uri. Poate o descriere e suficienta. Eu nu stau in Constanta, dar imi pot da cu parerea . Imi place si mie zona Tomis Nord, Tomis III si ai si scoli si gradinite bune. Poti incerca si zone mai centrale, ai si aici scoli si gradinite. In zona Faleza Nord - Delfinariu ar fi scoala Ferdinand parca (stiu ca e buna) si Gradinita 45 ( sper sa nu gresesc numarul, acum muuulti ani :) am vrut sa o inscriu pe Maria acolo. Copiii mari au fost la gradinita 12 de care iti spunea Vladis, iar Vladimir e la o gradinta in centru de care sunt incantata pana acum. Scoli bune mai sunt pe langa cele despre care ti-a spus Vladis, scoala 30, 24, 28. Noi suntem la 24, in zona ICIL.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

Rox, multumesc de intrebare. In general suntem bine. Daca intrebarea se refera la clasa I :), eu sunt spre limita rabdarii, strang din dinti si ii zambesc lui Stefan, incercand sa il conving cat de minunat e la scoala . De placut nu zice ca nu ii place, e entiziast, dar are alte preocupari. Cred ca va fi cooptat in echipa de gimnastica a scolii, ca exerseaza statul in maini si in cap in casa si pe holuri . Si muulte altele.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

Salutare si de la mine.Am si eu o intrebare.Si-a operat cineva copilul de polipi in Cta?Exista clinici private la noi unde sa se faca astfel de proceduri si sa lucreze si cu casa de asigurari (stiu ca se deconteaza o parte din costuri)sau tre sa iau drumul Bucurestiului?Multumesc frumos.
Revin dupa ce termin de gatit :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

Cami ar fi bine daca ai putea sa iei un ziar telegraf,acolo sunt mii de anunturi,pe net f multe nu mai sunt valabile.Bugetul pt chirie e mare,deci sigur gasiti ceva frumos.Din pacate nu te pot ajuta cu scoli si gradinite ca fii-miu e la gradi,dar eu stau in Tomis 2 si-mi place mult zona ca le am pe toate la scara cum s-ar zice :),spital,farmacii,gradinita,magazine,parc.Bafta la cautari si vizionari!

Vladis felicitari feciorului.

Noi cu gradi,scoala,probleme de sanatate eu,fii-miu e bolnav trebuie sa-l operez de polipi,eu s-ar putea sa ma operez la san..deci toate ''minunate''.Dar in rest suntem bine.O seara placuta,ma duc sa dorm ca maine dim ma trezesc devreme rau si nu-mi place deloc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vladis spune:

ledi, imi pare tare rau pt problemele voastre de sanatate. nu stiu de clinici private, eu l-am operat pe vlad la judetean, la dr dinca, in linii mari a decurs bine, ma gandesc insa ca david ar avea nevoie intr-adevar de conditii execelente de igiena, sa nu se mai pricopseasca si cu vreo alta bacterie. va pup si va doresc sanatate la amandoi, mai ales tie putere sa treci si peste incercarea asta

cornelia, stiu ca la voi e mai greu cu organizarea la atatia copii, cred insa ca pe stefan l-ar mai pondera un sport, sa isi mai consume energia, eventual karate, ca acolo ii invata mult si despre disciplina si autocontrol. faza asta cu maimutarelile imi este atat de cunoscuta, vad ca al meu pana acum nu si-a dat in petec, da nu-i timpul pierdut

dodo, cazul lui bogdan nu mai e la bazar?

u all!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

Vladis, merge Stefan de vreun an jumate la jujitsu. A luat si primul grad pentru centura asta vara. Doar ca am fost sfatuiti sa faca alt tip de sport, unde sa isi descarce energia si frustrarile. Tocmai pentru ca artsle martiale presupun autocomtrol, disciplina, el acolo nu se descarca. Dar ii place ceea ce face si imi e teama ca daca schimbam sportul nu va mai vrea sa mearga.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

Buna dimineata,


Cornelia, unde merge Stefan la jujitsu?Ma intereseaza si pe mine detalii.

Noi avem probleme grave in dragoste, si va cer sfaturi, dar oare aveti si voi acasa un asa crai?

M a intrebat daca exista DOCTOR PTR. DRAGOSTE
Cum adica, ce sa faca acel dr Luca?
Pai asa, sa ajute o fetita sa ii placa un baiat mai repede.
Cine nu te place Luca?
Pai ma place Adelina, stiu ca ma place, dar sa o ajute dr sa ma placa si mai mult.Sa o faca sa inteleaga ca ma place.Mami, tu ai fost la dr sa te ajute sa iti dai seama mai repede ca il placi pe tati?


FETELEOR CE MA FAC?
Ieri mi a cerut un sirag de margele sa ii duca Adelinei.
I am spus sa astepte si ii pot face unul pe masura ei si o bratara, el nu si nu, ca el vrea pe ale mele ca sunt de doamna si frumoase.

Doamna educatoare mi a zis ca ieri cat au ascultat o poveste a tinut o tot timpul de manadar apoi cand au discutat pe tema povestii a stiut cel mai mult sa povetseasca si sa raspunda la intrebari, deci a fost macar cu urechile la lectie.



SOACRA MARE
Doua maini stangi

Mergi la inceput