Mamici inimoase de Constanta***164***

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simonapro spune:

Ziua buna!

Si noi cu scoala, cu gradi, ma bucur ca Luc s-a acomodat fara probleme, doar mai comenteaza dimineata, ca nu vrea sa se trezeasca.

In rest imbinam placutul cu utilul, am fost sambata la un botez la o verisoara, apoi la o petrecere cu animatia.

Vineri plecam la Moeciu, iar avem botez la nepotel si pe la sfarsitul lunii altul

O saptamana frumoasa sa aveti




http://iulia-elena.blogspot.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vladis spune:

noi raportam un inceput de raceala, deh, virusii astia sunt mai "scoliti" decat cei de la gradi drept pt care i-am produs o mare suferinta ca l-am scutit de la ora de sport pt azi si maine. si pt ca tema a crescut de la 3 la 4 randuri, copilul a decretat ca "s-a mai ingreunat scoala asta"... spre disperarea sora-sii care a intrat in teste la toate materiile, are o tona de teme si in plus de citit romane/nuvele si la romana si la engleza. eu jubilez da sa nu ma spuneti!

simo, keep it on! stii ce e bine la noua ta ocupatie, ca o sa fii tot timpul intr-o petrecere

stiti cumva daca s-a deschis oficial palatul copiilor?

ma enerveaza vremea de afara, eu tot nu ma satur de soare...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

Vladis, da, s-a deschis sambata asta. Am fost cu Maria la deschidere.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami33 spune:

Buna seara!
Imi cer scuze ca dau buzna in clubul vostru dar am nevoie de niste informatii si nu stiu unde in alta parte as putea intreba.
In cateva luni suntem nevoiti sa ne mutam in Constanta si trebuie sa gasesc o scoala buna pentru fetita mea (cl. a V-a), o gradinita pentru baiat si un apartament de inchiriat
Tinand cont de faptul ca doar am traversat orasul in fiecare vara, este aproape o misiune imposibila. De dimineata stau pe site-uri de imobiliare dar habar n-am in ce zona sa caut, ma simt total pierduta
Deci, am marea rugaminte sa ma ajutati cu orice informatie puteti, aici sau pe PM (cum va este mai convenabil)
Multumesc anticipat si sper ca peste 3-4 luni sa ma primiti in randul mamicilor de Constanta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

buna dimineata
Angi, da s-a deschis sambata palatul. trebuie sa incepem si noi inotul. si ceramica daca mai vrea iepurele al mare
Cornelia, cum mai sunteti?
Cami, ooh, e tare grea misiunea ta, intr-adevar. vei lucra in oras sau in afara lui?
ce buget de inchiriere ai?
pe aici avem scoli diferite, in diferite cartiere... ai mai multe la dispozitie. cred ca ti-ar fi utila scoala langa gradi si invers, nu?
mai da ceva detalii.... sau macar ce ti-a placut pe site-urile de inchirieri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vladis spune:

buna dimi!

asa deci trebuie sa il sun si eu pe dl. antrenor de inot, sper sa aiba ore de la 18 ca anul trecut, altfel nu ma pot incadra.

cami, eu zic tomis nord, dar sunt subiectiva scoala 29 si gradinita cu orar prelungit 12 sunt foarte bune si f apropiate ca distanta, cartierul e mai aerisit, cu multa verdeata, aproape de parcul tabacarie si de mamaia, insa blocurile sunt mai vechi si chiriile mai mari ca in alte zone. cum a zis si rox, depinde de buget si de locatia job-ului.

o zi buna tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Ct
hunii sunt sunatosi...pe cat se poate .isabella e f fericita la gradinita ii place si se pare ca si participa la activitati ,nu-i retrasa...dar nu stiu nici cat de "infipta "este

Bogdi ...cu temele ,si scoala se straduieste sa vedem cum va fi anul acesta.Anul trecut nu i-a luat in consideratre curicculum adaptat si a fost ok...anul acesta nu stiu daca va face la fel si el cat va putea.El are in clasa doi copii veniti anul acesta pe care doamna deja ia avertizat cu repetentia...desi nici nu a inceput ca lumea scoala si din punctul meu de vedere nu-i cunoaste...

In rest stiu ca vrea ca toti copii din clasa sa mearga la teatru de la clubul copiilor de la noi...si astept sa vad ce mai o dori

all

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!



Iulia va creste mare!
Doamne ajuta si lumineaza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami33 spune:

Multumesc mult de raspunsuri
Bugetul de chirie e in jur de 500 euro, locatia jobului (este vorba de jobul sotului) chiar nu conteaza, are masina, se poate deplasa
De Tomis nord si de faleza nord (sau e acelasi lucru?) auzisem si eu si mi s-a mai recomandat scoala 3 ca fiind buna si cu gradi langa.
Oooofff, greu...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

tomis nord nu e acelasi lucru cu faleza. faleza e pe malul marii si este in lateral fata de bulevardul mamaia (cel care duce din centru la statiunea mamaia).
tomis nord e in partea orasului dinspre carrefour/mamaia (iesirea spre Ovidiu si drumul vechi spre Bucuresti)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami33 spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxanaz

tomis nord nu e acelasi lucru cu faleza. faleza e pe malul marii si este in lateral fata de bulevardul mamaia (cel care duce din centru la statiunea mamaia).
tomis nord e in partea orasului dinspre carrefour/mamaia (iesirea spre Ovidiu si drumul vechi spre Bucuresti)


Am inteles, multumesc!
Acum am alta nedumerire, vad ca multe apartamente nu au gaz metan, sunt anumite zone racordate la gaz, sau depinde doar de bloc/ apartament???

Mergi la inceput