Mamici inimoase de Constanta***164***

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

Lulu, Boti !

Am pregatit si eu cateva jucarele: un castel mititel pentru zane, o oglinda cu perie, pieptan etc., un joc, o jucarie pentur cel mic. Boti, e ok sa ne vedem in jur de 13-14 decembrie sa iti dau jucariile si dulciurile? E prea tarziu pentru o mica donatie atunci?

Rox, nu ma uiti cu piticul, nu ?




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonapro spune:


Boti si Alina: felicitari pentru bucuria care o aduceti copilasilor

Sa ne anunti te rog cand trebuie sa luam dulciuri si fructe pentru pachetele.




http://iulia-elena.blogspot.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata!
la multi ani sarbatoritilor de azi!!
a umplut Mosul Nicolae ghetutele?
eu nu stiu de la anul cum ma mai descurc cu pusul in ghetute, Patrick m-a urmarit ieri prin toata casa... de abia am reusit sa le strecor. deci trebuie sa inventez o iesire ca altfel nu se poate
Cornelia, NU! musai maine spune-i lui Doru sa treaca, da? ca imi pun reminder sa il pun in masina
o zi frumoasa va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgipuia spune:

Bine v-am regasit fetelor... si multumim de urari...

Va gasesc vesele si puse pe craciunit... Va felicit pentru intentii si energie si fapte si tot...

Si noi suntem afectati de furtuna de duminica... ne-a daramat ditamai cosul de fum de la soba... o luam de la capat, dar macar sa ne permita vremea sa-l reconstruim... Aveti idee cum se lucreaza cu firmele de asigurare? Oare ne ajuta cu ceva? Ne lalaie mult? E tare greu fara sursa de caldura

Am pregatit si eu niste hainute de baietel sub 5 ani si sa vad daca mai gasesc ceva de fetita. Simo, noi doua pastram legatura, ok?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vladis spune:

georgi, big hug imi pare tare rau de patania voastra, sa dea DD sa il puteti reface repede, cat despre asigurari nu stiu ce sa zic, pana acum doar am cotizat, inca nu am avut motive de a cere despagubiri, nu stiu cat de repede se misca, insa trebuie demarat, chiar daca primiti banutii mai incolo.

pt moashele lulu si boti, tot respectul pt mobilizare, am reusit sa strang si eu o sacosa de jucarele de baieti, gen masinute, pusca, minge & stuff, hainute din pacate nu prea am ca le-am tot dat. am insa o lenjerie si cateva prosoape noi, o sa mai donez si o suma de bani, pt ca din cele puse la bazar vad ca nu am oferta pt geaca. si am si DVD pe care il voi dona, asa ca nu il mai puneti pe lista.

rox, a venit Mosul, cum nu? daca suntem cuminti... la noi inca nu are dubii, e convins ca exista, aseara nu era sigur daca sa puna si carnetul de note langa ghetute cum le-a zis d-na, ca ii era frica sa nu il ia moshul

La multi ani tuturor celor care poarta numele sfant!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

Dragele mele,

La serbarea de Craciun, Luca trebuie sa se imbrace in costum popular, va spune Plugusorul si inca 2 poezii.
Cine ma ajuta? aveti costum de imprumut sau ma apuc sa achizitionez camasa-ie, brau, palarie, etc?
Am rezolvat clopotelul si biciul.

SOACRA MARE
Doua maini stangi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ontica Camelia spune:

Buna dragelor!
La multi ani sarbatoritilor de Sf Andrei si Nicolae!
Felicitari pentru initiativa !
Ne mobilizam si noi cu jucarii, duciuri si ceva hainute de fetite. trebuie numai sa mai spuneti inca odata (pe aici) cum ne intalnim sa le dam celor care le vor duce la destinatie.
Lulu iti imprumut ie de baieti si beta albastre (de cand era sotul mic, ce soacra pastratoare am ), daca ajungi prin 4/5 poate o si iei.Iti las nr tel. pe pm. Pnatalon cred ca poti pune si negru
Giorgi noi am chemat pe cei de la asigurari cand ne-a inundat vecinul, au facut poze, au luat declaratii, iar banii i-am primit cam la o luna de la constatare. Parerea mea este sa-i chemi sa constaate si apoi sa te apuci de treba pe banii tai, urmand sa-i recuperezi de la asigurari dupa.
Va doresc o zi buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonapro spune:

Buna!

Noi nu avem costum popular si noi l-am imprumutat cand a avut Sebi serbare, doar tricolor pe post de brau avem.

Vladis: multumesc mult pentru donatii




http://iulia-elena.blogspot.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vladis spune:

simo, cu mare placere! azi vine si trotineta, sa se bucure micutii!

vlad a vorbit aseara cu "mos craciun" la telefon, doamne, ce emotionat era... ce imi plac momentele astea, cand sunt inca mici si cred in magie...

aseara am dat o tura prin carrefour pt vizionare, toate jucariile alea de pe la reclame au niste preturi de ametesti


oare vine si la noi zapada?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vladis spune:

tot eu... sa va zic ca ne-am primit in avans cadoul de mos craciun, ne-am pricopsit cu varicela cel mai tare il doare ca nu se mai poate duce la serbare, sa se intalneasca cu mosul asta e... m-am inarmat cu tot arsenalul de mixtura mentolata, talc mentolat, ketof, panadol, insa nu stiu cum sa procedez cu bubele din zona genitala... in plus, voi le-ati dat aciclovir? rox, kim

in alta ordine de idei, pt ca azi e o data mai speciala, 12.12.12, clubul mirunei organizeaza un flashmob diseara la 20.30 la city park, daca aveti drum prin zona.


hai sa avem o zi faina!



Mergi la inceput