Mamici inimoase de Constanta***164***

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

La multi ani fericiti Andrei si Andree!

Vladis, nu am vazut si nu am auzit .

Am luat cateva dulciurele pentru copii: turta dulce, biscuiti, jeleuri, Mos Craciun de ciocolata. In week-end-ul asta ma uit sa vad daca am ceva de dat de la copii si o contactez pe Boti .



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mery_anna spune:

La multi ani,tuturor celor care isi serbeaza astazi ziua numelui!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

buna dimineata!
cum sunteti dupa furtuna de azi-noapte? sper ca totul ok
la multi ani sarbatoritilor de vineri, Andrei si Andree!!
si s-aveti o saptamana tare tare buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

La multi ani fericiti, Andrada!

la multi ani fericiti, Mony!

Adinutza, Georgi, sa va fie sanatoase fetele si sa va aduca numai bucurii! Pe la noi nu mai treceti ?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vladis spune:

La multi ani sarbatoritilor si sarbatoritelor de Sf. Andrei si noua tuturor de Ziua Romanilor noi am petrecut ambele evenimente la munte, a fost tare bine!

azi noapte am facut noapte alba sa ascult furtuna acum dorm pe mine si ma doare la cap macar bine ca acum e soare!

jucaria cu pricina am gasit-o pana la urma la maritimo, sa vad ce ii iau mirunei...


La multi ani Andrada si Mony!


pup toate fetele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonapro spune:

Seara buna!

La multi ani senini si cu multe bucurii ANDRADA si MONICA!

A fost tare urat aseara, eu am fost la munca si au fost asa multe zgomote, incat ziceai ca sunt fantome peste tot , pe la 5 a inceput sa se intrerupa lumina in continuu si au inceput sa tiuie Ups-urile, ce mai de vis
Cand am ajuns acasa, am ramas inmarmurita, o casa recent construita pe langa noi,era fara jumate de acoperis





http://iulia-elena.blogspot.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonapro spune:


Vroiam sa va mai rog ceva, stiu ca sunt multe actiuni umanitare, dar poate mai gasiti cate ceva de donat, sa aducem bucurie de sarbatori unor suflete nevinovate.

De curand, am aflat de o familie cu 6 copii amarati, din satul Cetatea, com Dobromir, unde am copilarit la bunici. Am trimis hainute de nou nascut, acum vreo trei luni exact inainte sa se nasca al saselea copil, o fetita, restul 5 sunt baieti cam la interval de doi ani intre ei, cel mai mic are 2 ani si 2 luni si cel mare 10 ani. M-am gandit sa-i introduc si pe ei la actiunile de la umanitare de Craciun, dar din ce mi-a spus matusa lor, prin care am aflat de ei, tatal munceste cu ziua, ce castiga majoritatea banilor ii da pe bautura si nu e un om cooperant, la care sa putem sa mergem sa le facem poze si sa-i expunem. Asa ca m-am hotarat decat sa le fac mai mult rau, mai bine ii ajut mai discret prin matusa copiilor, care e o veche cunostinta de a mea.
Daca puteti sa-i ajutati cu hainute, incaltaminte de baieti de la 2 la 10 ani, alimente, jucarii, totul e binevenit. In jur de 20-22 dec, vreau sa le trimit tot ce strang, pentru a se putea bucura si ei de Craciun.





http://iulia-elena.blogspot.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vladis spune:

buna dimi, fete!

pun si eu link cu 2 produse de la bazar pt actiunea de craciun, mulumesc miha pt ajutor!

http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=47335&n=Geaca-baieti-TAKKO

http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=47334&n=Adidasi-baieti-ZARA

simo, bine ca ai scris si aici, sper ca diseara sa am timp pt o razie prin casa. boti, mai tine-ne si tu la curent cu ce mai este nevoie pt familia din cta.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

Am pregatit 2 saci de jucarii, exclusiv baieti, un sac incaltaminte varsta 2-5 ani si un sac hainute varsta 2-5 ani.
Am vb cu Boti si azi mergem la familia din Cta, sa dam jumatate din jucarii si hainele+incaltamintea, m am gandit ca a venit frigul si poate chiar nu au geci, caciuli,pantaloni matlasati, etc sau ghete/cizme si este pacat sa le tin pana la Craciun, iar restul de jucarii o sa le duca de Craciun.
O sa le duc si ceva alimente si maine revin cu impresii, detalii.

SOACRA MARE
Doua maini stangi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

Am fost aseara cu Boti la familia cu cei 4 copii.
Ce sa zic....saracie, lipsuri multe, curatenie si caldura multa
Fetele, Bianca si Raluca, 3 si 6,5 ani, doua cucuiete, vorbarete, sociabile, frumoase foc.
Cea mare mi a aratat Fisele de la scoala, mi a spus ca este cea mai buna la Lectura si ne am tot conversat, le a arat casa lui Nancy si Luca
Luca si Nancy s au imprietenit si cu baietelul cel mare, mai timid si abia am reusit sa ii convingem sa plecam dupa ce tot sacul cu jucarii era impratsiat in toata casa.
Cel mic, 1 an...vai, vai si iar vai...atat de mic, firav, slab....arata ca un copil de 8-9 luni dar cu o viteza uimitoare la mers
Toti cei 4 copii sunt slabi, si mama lor este exagerat de slaba.

De Craciun vom revenii cu diverse, am decis sa luam un sac de detergent, avea o masina de spalat automata noua, cred ca primita, ptr ca pana acum a spalat la mana.
Le vom mai duce lenjerii de pat, prosoape si ce mai reusim sa strangem.
Alimente- in fct de bugetul pe care il vom avea.
Le am dus copiilor DVD uri cu desene...ce femeie nebuna sunt si eu , nu m am gandit ca este f posibil sa nu aiba un DVD, si logic ca nu au asa ceva, drept urmare am vb cu Boti si o sa ii luam un DVD din Penny sau unde mai gasim, au oferta la 70-80 ron.




SOACRA MARE
Doua maini stangi

Mergi la inceput