Mamici inimoase de Constanta***164***

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Angi, bietii de voi, imi pare rau daca nu-s prea strategic puse poti da cu mixtura mentolata si/sau calamina. aciclovir, de ce nu? poate mai imbuneaza furtuna virala. e de la scoala? aveti epidemie?
ce se intampla la flashmob-ul asta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

Angi, sanatate multa!

Abia astept sarbatorile, poate ne mai linistim si noi putin, ca anii astia sunt din ce in ce mai nebuni.

Daca nu se intampla nimic pe 21 . Maria are o groaza de strategii, e pregatita . Si tot ea imi spune: e si un lucru bun cu sfarsitul asta al lumii, nu mergem ultima zi la scoala, ca doar nu vrei sa ma trimiti si de apocalipsa, nu??? .

Boti, cred ca vineri iau la mine jucariile si dulciurile si poate reusim sa ne vedem. E ok?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

ce tare Maria :))))))))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vladis spune:

rox, pai asta e, ca mai strategic de atat nu se putea, cum s-ar zice e in "cap" imi e sa nu ii fac mai mult rau si sa il usture mai tare de la solutie decat de la buba... cat aciclovir sa ii dau?

flashmob-ul pare o actiune spontana, dar e programata si repetata, implica un nr mare de participanti, e legata de dans, of course, si de semnificatia zilei, mai of course

cornelia si noi avem scenarita, cred ca am epuizat deja toate sfarsiturile posibile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

nu, nu il dai cu nimic acolosa!!!! (poate te spun la barbata-tu ca vrei sa tratezi copilu grrr )
aaa, deci e cu dance. asta nu stiam.
doza uzuala in varicela este de 4g aciclovir pe zi - deci 10 comprimate, fractionate in 3 sau 4 administrari.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ontica Camelia spune:

Citat:
citat din mesajul lui lulu77

Am fost aseara cu Boti la familia cu cei 4 copii.
Ce sa zic....saracie, lipsuri multe, curatenie si caldura multa
Fetele, Bianca si Raluca, 3 si 6,5 ani, doua cucuiete, vorbarete, sociabile, frumoase foc.
Cea mare mi a aratat Fisele de la scoala, mi a spus ca este cea mai buna la Lectura si ne am tot conversat, le a arat casa lui Nancy si Luca
Luca si Nancy s au imprietenit si cu baietelul cel mare, mai timid si abia am reusit sa ii convingem sa plecam dupa ce tot sacul cu jucarii era impratsiat in toata casa.
Cel mic, 1 an...vai, vai si iar vai...atat de mic, firav, slab....arata ca un copil de 8-9 luni dar cu o viteza uimitoare la mers
Toti cei 4 copii sunt slabi, si mama lor este exagerat de slaba.



Buna!
Am facut "razie" in jucariile si hainutele mandrelor si am pus ceva deoparte pentru aceasta familie,. Alina te rog sa-mi spui cum sa fac sau unde/la cine sa le duc.

Angi sanatate multa cavalerului!

Noi nu ne-am facut planuri pentru ieri .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgipuia spune:

Vladis... am patit si eu la fel cu Teo.. drept in varful.... si pana la urma a trebuit sa-l dau... oare sa fi fost aciclovir? Nu mai stiu... mi l-a recomandat dr pediatra. Ideea este ca daca ajuti vindecarea mai rapida sufera mai putin, pt ca il va ustura la urinare si fiind zona umeda se intarzie uscarea si vindecarea. Eu ti-as recomanda sa-l dai.

Fetele eu va citesc rareori... ma bucur ca mai apuc sa vorbesc cu Simo la tel cand si cand... in rest ma simt rupta de tot si de toate si alergata

Am ridicat cosul pana deasupra acoperisului, dar vremea e cam potrivnica si lucrul pe schela e periculos tare. Ieri am plecat din Ct si parea vremea buna, dar in Valu batea tare vantul si ar fi rtebuit sa mai ridice 2 picioare de schela, dar era prea periculos. In ultima instanta ne folosim de cos in stadiul asta, pana s-o imbuna vremea... sper sa nu ne apuce primavara. Depunem tot ce se poate la sigurare si om vedea daca si ce bani ne recuperam.

Simo... w-e asta poate ne intalnim sa-ti dau si eu ce am, ok?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns boticelina spune:

Angi, multumesc mult pentru bunurile donate, mi le-a lasat Cristina chiar in seara aia . Imi pare tare rau ca v-ati varicelat fix acum, dar oricum e mai suportabil iarna decat vara. Si Nancy a avut bubite multe si rele, la pasa eu i-am dat cu crema ei obisnuita, Sudocrem, si a fost ok, aia lasa o pelicula protectoare pe piele si nu mai usutura la pipi. Si am avut mare noroc ca lua deja de o saptamana niste antihistaminice si n-au mancat-o deloc bubitele, n-a fost nevoie de nicio lotiune mentolata sau alte minunatii, am scapat usor. Mai nasol a fost cu depresia imunitara de dupa, a facut o otita perforata+herpangina, 2 in 1, cu branule si tot tacamul, nu vreau sa-mi aduc aminte, cosmar, deci aveti grija cam 2-3 saptamani dupa, limitati expunearea la virusi si alte magarii circulante...

Cornelia azi n-am nimic programat pt dupa amiaza, deci dupa ora 4.30 sunt available pt orice intalnire .

Camelia, la fel, daca vrei sa preiau eu ce ai tu (oricum la mine la birou fac depozitarea+sortarea), suna-ma si trec eu pe la tine sa iau bunurile. Iti trimit nr meu de tel. pe privat.

Georgi ne vedem la spectacol la fete duminica?

Noi ne pregatim de serbari, acum duminica avem spectacol cu trupa de la dans la teatrul de stat, marti avem cu gradinita, mai am de luat inca 2 cadouri de pe lista, plus cumparaturile si mersul la familia luata sub aripa in campania de Craciun. N-are cineva niste timp liber de dat?

In schimb anul asta e boierie, astia la munca ne fac "punte", vom fi liberi de pe 24 dec pana pe 3 ian., vacanta in toata regula , deci tot imi scot parleala..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Angi, cum mai e bubosul mic?
si noi avem liber pana pe 7 anul asta... chiar ca boierie! (adica anul viitor )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

Boti, azi nu pot eu. Maine sau sambata.




Mergi la inceput