Mamici inimoase de Constanta***164***

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vladis spune:

da, da, din ala portabil vrea! da ce-i frate cu tableta asta?? adica e mai faina decat PSP-ul la jocuri? eu sunt in ceata total la capitolul asta, miruna in afara de un nintendo DS pe care plimba niste catei n-a avut niciodata pasiuni din astea, nici pe calculator nu prea s-a jucat in afara de a imbraca niste papusi.

ups, da, dupa 9 ani si folosit la greu, si-a cam scos banii. tot ariston e si la mine pe wish list. good-luck la whirpool!


EDIT sa va mai arat un dracusor, o domnisoara si o vedeta.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

Stefan are pe lista chitara, la fel ca anul trecut si cred ca iar il fenteaza mosul. Nu sunt pregatita pentru asa ceva . Anul asta e un pic altfel, pentru ca la cei mari s-a cam destramat magia. In Mos Nicolae nu mai cred, iar in Mos Craciun, si-ar dori sa mai creada si tot bat apropouri.

Inca o data, va rog sa ma ajutati. Iar avem serbare . Am nevoie pentru Vladimir de costum de pitic/Elf plus costum popular pentru 3-4 ani (ca piticul meu e mic ). Va rog, daca aveti de imprumut sau poate stiti de unde pot inchiria din Constanta (am vazut anii trecuti ca in Bucuresti te ajungea inchiriatul aprape cat costumul ).



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata
Cornelia, am disponibil costum de piticel albastru = pantaloni bufanti, vesta, fes. daca vrei, trimit, si daca-i vine lui Vlad, numa' bine.
o zi usoara va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns boticelina spune:

Cornelia, dar tu nu vrei sa-l lasi pe Stefan la chitara? Cei de la Oratoriu fac cursuri gratuite sambata sau duminica, iar o chitara mai mica e 80 de lei...

Pt Spiridus eu am doar o pereche de pantaloni pana la genunchi, verde prazuliu, bufanti, ar trebui deci sa improvizezi in sus cu ceva bluza maro, cu niste ciorapi dungati in jos si iti pot coase un fes ca mai am o bucata de material din cel verde ca la pantaloni (sunt niste budigai facuti pt Nancy asta vara cand a fost floare si i-a avut pe sub tutu).

Azi e teatru de papusi, Jack si vrejul de fasole, de la ora 6, la carturesti in city park, gratis.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

Roxana, multumesc! Sigur ca il vreau. Daca e prea mare, apelez la Boti .

Boti, stiu ca se fac cursuri la Oratoriu, sambata parca, dar el merge dimineata la jujitsu si nu ar avea cine/cum sa il mai duca dupa amiaza acolo. Am mai vorbit cu profesorul care face la ei la scoala, dar grupa de incepatori se suprapune cu antrenamentul lui, asa ca a picat. Chitara am inteles ca dau banii degeaba daca ii iau una foarte ieftina si ma orientasem la una o idee mai rasarita de vreo 200, la care se adauga cel putin husa. Inca ma gandess, dar cu riscul sa fie copilul dezamagit, inclin spre nu.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

dau un semn cand il am la mine saptamana viitoare si trece Doru pe la mine?
eu ma gandesc ca ii e mic, nu mare. ca Patrick l-a avut la 3,5 ani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

ok, Roxana. Pup!

E ok daca l-a purtat Patrick la 3 ani jumate. Cred ca Patrick era mai inalt pe atunci. Vladimir e piticut, o sa ii scuipe Maria seminte in cap .

Cornelia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

zici tu. nu stii ca baietii is mai lenesi asa? creste in salturi. cand o creste 30cm in 3 ani sa vezi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mygirl spune:

Buna dimineata!
Scuze ca nu am mai spus nimic despre noi de ceva vreme, dar pitikul mic nu ma prea lasa sa stau la calculator. Sootzul e plecat si eu cu 2 copii ma descurc, dar cu greu.

Apelez la voi, poate ma ajutati cu o profesoara de vioara. Alexandra isi doreste mult sa invete sa cante la vioara, i-as lua una de mos dar ar trebui sa ii gasesc si o profesoara, de prefrerinta tanara.Cunoasteti pe cineva?

Nu am prea urmarit subiectul din pacate, dar daca se lasa cu intalniri vreau si eu sa va vad, va rog lasati-mi si mie un PM.
Si promit sa intru si sa povestesc despre noi, in curand.

Va pup cu mult drag!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata doamnelor
is tare fericita ca mi-am gasit cuptor. 4 zile nu ma opresc din copt acum
Oana, nu stiu profesor de vioara din pacate. poate daca treci pe la Scoala de arte?

Mergi la inceput