Mamici inimoase de Constanta***164***

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

da, da, io sunt abonata la cuptor nou, ca al meu a decedat. si io care visam la alta chestii... yuck
ce bine ca aveti elan din asta creativ, io-st apatica rau. poate mi-o mai trece cand intru in zilele libere?
Boti, unde era magazinu de chinezi de care spuneai la subectu cu cadouri????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns boticelina spune:

Rox, e in Piata Grivitei, vis-a-vis de cele 2 pescarii. Si of course mult mai multe si probabil si mai ieftine la Histria. Timp sa ai si copiii lasati altundeva ca maimuta mea ar fi plecat cu juma de magazin.

La duty free au adus calendare de advent Lego, si de fete si de baieti, misto tare, 24 de euro insa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

Buna seara si de la noi!

Eu am luat calendarul traditional de advent, de la Kaufland, cu vreo 4 lei .

Boti si ce gasesti la chinezi? Merita sa pierd ceva timp pe acolo? Ma duc s acitesc la subiectul despre cadouri. Eu am rezolvat cu costumul de Sportacus pentru Vladimir, in rest sunt cam in pom. Mi-am propus sa nu mai fac cheltuieli marete , dar am inceput cu stangul, 155 lei costumul sus amintit .

Stefan e mult mai bine cu scoala. De fapt, doar cu temele mai avem probleme. In rest, merge nesperat de bine, e mai atent si nici nazbatii nu mai face asa de multe . Mai ar trebui sa si scrie frumos si sa nu dureze ore rugamintile fierbinti pentur a-si face temele . Dar cred ca am eu asteptari cam mari.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata
Cornelia, ce super cu Stefan!imi pare bine ca e ok cu scoala. moama ce scump costumul ala.....
Boti... is nitel pierduta. care doua pescarii? aia populara si cea mai noua? adica la galerii, chiar pe Mihaileanu?
no way calendare lego... era unul si in Auchan, 49 de lei.. nu pot las' ca-s bune si alea de 4 lei.
ce vreme de dormitat... cah. mi-e somn.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela77O spune:

Buna dimi...a la cruduta......
Si anul acesta comunitatea DC,organizeaza tombola de Craciun si cu fondurile obtinute vom avea grija de acei copii care au nevoie de noi!

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=175726&nm=TOMBOLA-Spiritul-Craciunului
Avem si noi o familie cu 4 copilasi din Cta,care traieste in niste conditii grele si pe care eu cu Boti,deja am inceput sa o ajutam!
Daca vreti/puteti sa va alaturati va asteptam cu drag!

alte detalii,mai gasiti si aici:
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=175574&nm=Prietenii-lui-Mos-CRACIUN

MIHAELA DE ANDREEA(03.04.1997) SI MIHAITA(25.09.2003)
Blogul lui Mihaita
Prietenii lui Mos Craciun
A&M


Viata...





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea88 spune:

BUNA FETELOR!
V-ATI GANDIT CE CADOURI LE ADUCE MOSUL COPILASILOR?
SA AVETI O ZI FRUMOASA!

https://picasaweb.google.com/101222113583431248528/SeptembrieOctombrie2012

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata
Andreea, pai cam da . tu te-ai gandit?
abia astept vinerea viitoare libera sincera sa fiu... vreau sa dorm!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonapro spune:

Neata!

Si eu cam dorm pe mine azi, probabil si de la vremea mohorata, poate atipesc cu copilul la pranz

La cadouri in mare m-am gandit, am si achizitionat pentru Sebi: set de Beyblade cu arena de lupta de pe internet la oferta, sper sa fie ok.

Miha: ne auzim mai aproape, cand pregatiti cadourile, sa mai completez cu fructe si ce mai trebuie, ca de donat nu prea mai am ce. Si daca aveti nevoie de ajutor la organizare si distribuit, cu mare drag.





http://iulia-elena.blogspot.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vladis spune:

si la mine era sa intarziem si la scoala ca n-am auzit ceasul neam...

vlad si-a scris scrisoarea de vreo 2 saptamani, umbla cu ea prin casa, asteapta sa fac eu rost de adresa mosului numai ca cerinta e cam... vrea PSP! chiar voiam sa va intreb daca n-aveti vreunul de dat, poate s-au plictisit ai vostri copii de el. iar miruna, ca sa nu ramana mai prejos, cica pai daca lui aduce mosul PSP, atunci mie sa imi aduca tableta bey, copiii astia au impresia ca mosul e fabricant de gadgeturi???

am vazut si eu calendarele din duty... no comment! musai sa ajung la kaufland, multumim cornelia de pont ma bucur ca s-au mai asezat lucrurile cu stefan!

Miha, am rasfoit si eu putin subiectele, dar mi-am cam prins urechile, ca sunt atatea actiuni, concret cum sa ajutam? de ex la tombola am vazut ca sunt multe premii pe care la care au acces doar cei din bucuresti, la scrisorile pt mos nu am vazut de la copilasii din cta, daca donam o suma de bani sau obiecte se vor duce la comun sau se vor directiona pt copiii din cta? scz pt atatea intrebari

rox, a decedat cuptorul mare, cel electric? cat te-a tinut si ce marca era? ca sa il tai de pe lista de dorinte, da poate aia de la anul, ca acu se vede treaba ca nu mai am loc



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Angi, am luat si eu ieri calendar de advent din kaufland, 4.36 sau ceva de genul asta. acu eu sunt sigura ca cele de 20 is de eur au chiar ciocolatele bune, astea-s niste bombe toxice, da' ideea conteaza
a decedat, da, dupa 9 ani de folosire intensa. adica eu chiar il folosesc... de 3-4 ori pe saptamana Ariston era. acu vanez un whirlpool, deci wish me luck.
hahah sa vezi ca Patrick vrea tableta lui, da???? asta dupa ce acu 2 ani a zis ca lui nu ii mai trebe nimic de craciun, ca ii ajunge tableta (care e a tuturor! ). acum a ajuns la concluzia ca lui ii trebuie una ... personala. unde-i emoticonu ala cu alcoolu'??
noi n-am psp mare, doar pe cel mobil. de ala vrea Vlad?

Mergi la inceput