Mamici inimoase de Constanta***164***

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

Buna dimineata!

Oana, maine ajunge o prietena la Scoala de arte si intreaba.

Roxana, sa il stapanesti sanatoasa si sa faci multe bunatati in el!

Am rezolvat si noi cu chitara, impacand si capra si varza (sper ). Am luat o jucarie in final: http://www.shopmania.ro/jucarii/p-paper-jamz-chitara-rock-1-wow-wee-10315513 Bine, am comandat-o pe Amazon, la un pret de 2 ori mai mic in care au intrat si tobele pe care le va primi de Sf. Stefan . Asta pentru ca mi-a spus ca el vrea o chitara rock de fapt si ca daca mosul nu ii poate aduce chitara, ar vrea macar tobe . Sper sa fie ceva de capul ei, are recenzii bune.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

suuper! Rock!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vladis spune:

chiar ca rock!!! bine ca stati la casa... nervi de otel va doresc dupa craciun!

rox, sa stapanesti sanatoasa cuptorul!! trimis PM. parca si patrick primise ceva instrumente, le foloseste sau a fost doar o toana? io fac sondaje, ca-s satula de obiecte pe care si le doresc musai si apoi zac nefolosite.

my girl, te mai asteptam cu povesti



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata
Angi, da, Patrick a primit chitara si tobele wii anul trecut de ziua lui. i-a trecut cu ele. poate il apuca iar ideile, ce sa zic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns boticelina spune:

Fetele vesele, reiau aici mesajul pe care l-am scris la subiectul "Fii Mos Craciun pentru acesti copii" pentru ca se refera la familia din Constanta.

Pe scurt, sunt o familie cu 4 copii, munceste doar tatal pe unde apuca, locuiesc intr-o baraca/camin de nefamilisti din port, poarta 3bis. O colega de-a mea care e curier e nasa fetitei de 3 ani, si ma mai ruga din cand in cand sa-i mai dau hainute vechi de la fi-mea. Anul asta ii vom ajuta in cadrul actiunii de Craciun.

Copiii sunt 4, cu urmatoarele "coordonate" :

Raluca - 7 ani, 122 la hainute, 28-29 picior
Daniel - 5 ani, 116-122 la hainute, 27-28 picior
Bianca - 3 ani, 104-110 la hainute, 26-27 picior
Tavi - 1 an, 74-80 la hainute, 21-22 la piciorus (banuiesc, probabil acum isi da drumul la mers)

Fetele i-au rugat sa scrie o scrisorica Mosului, pe care am primit-o ieri. Ei isi doresc cu totii niste dulciuri si jucarii, dupa cum urmeaza:

Bianca - castel cu papusi (Selene_bunny )
Daniel - un camion si o macara (Lulu )
Raluca - un ponei si o pisicuta Lulu (of,of)
Tavi - un calut (Miriluta ) si un pistol (luat eu camion moale)


Eu am deja in depozitul lui Mos Craciun aici la mine la birou o papusa cenusareasa tip barbie, inca o papusa mare de 80 cm si un bebelus parfumat, cateva caiete si seturi de pictura, cuburi (donate de Selene), in loc de pistol am luat ieri un camion de copii mici din cauciuc moale cu 2 masinute mai mici tot moi pt Tavi. In loc de calut eu ma gandeam sa luam pentru cel mic (dar se pot juca toti) un magarus din acela gonflabil...

Am strans din donatii:
- hainute (Selene, Ralcat, Miremia, Leditia, eu)
- incaltari noi (ralcat)
- jucarii (Selene, Lulu77, eu, prietena mea Adriana)

Am trimis scrisorica lor pe mail la Mihaela 007 si la Alinuk (coordonatoarea subiectului), pt ca eu nu gasesc niciun buton sa o pot atasa la acest mesaj.

Acuma, ca avem scrisorica cu dorintele lor, va rog pe voi, cele care doriti si puteti, sa spuneti daca aveti ceva din ce-si doresc puii, daca puteti fi Santa pt vreunul din ei, sau daca doriti sa contribuiti cu dulciuri, sau fructe sau banuti

Noi anul trecut am strans (tot cu ajutorul vostru) 240 de lei/familie, am avut 3 familii, anul asta avand in vedere ca au crescut preturile dar avem o singura familie ma gandesc ca ne vom descurca cu 300 de lei pt alimente (fara dulciurile copiilor).

Eu va multumesc en avance pt ca stiu sigur ca ne veti ajuta pe mine si pe Mihaela la fel ca si anul trecut.

HO! Ho! HO! Smells like Christmas, nu-i asa?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

boti, pot sa ma duc eu pe post de pisicuta Lulu?

Daniel - un camion si o macaraSE REZOLVA
Tavi - 1 an, 74-80 la hainute, 21-22 la piciorus - si aici se rezolva cu cate ceva

Bazeaza te pe Mosh Lulu

SOACRA MARE
Doua maini stangi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vladis spune:

eu am o geaca noua, cu eticheta, de baieti, mai subtire (primavara/toamna), masura 122/128 si o pereche de pantofi sport zara nr.30, tot de baieti, purtati de 2 ori, ma gandeam sa le pun la bazar fiind lucruri noi, se poate ocupa cineva de ele? pt restul o sa fac o razie pe acasa, sa vad ce mai gasesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns boticelina spune:

Lulu, Angi, super danke!

Angi, da, se pot pune la bazar gecuta si pantofii, se va deschide o licitatie speciala pentru actiunea de Craciun, iti spun cand se da drumul ca sa le faci poze, ca ma ocup eu mai departe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

si eu am incaltari mici, sub 27, ca mandra traieste pe picior mare
le aduc maine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

Boti, Miha, eu am donat deja toate hainutele anul asta. O sa ma uit prin jucarii, daca se indura copiii sa dea ceva in stare buna.

Vladis, m-am gandit a toate daca s efolosesc castile la instrumentele respective, parintii pot dormi linistiti



Mergi la inceput