Delfinasi jucausi de iulie-august (92)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

Salutare

Credam ca numai David nu sta la imbracat cum vreau sa plecam undeva...el nu merge...el nu se imbraca...si afara numai in directia care vrea el merge

Inca nu am scapat de pampers...nu mai vrea sa faca pipi la wc doar kk...il las in pace deocamdata la cat de incapatanat e nu ma tin nervii sa ma rog de el sa faca

Rody- sa va fie de bine mutatul in casa nou...imi place cate camere aveti?

Rubia- tinem pumnii luni...doamne ajuta sa fie ce-ti doresti !

Crispo- multa sanatate lui Vladut...e rau tare cu varsaturi si diaree offf sa treaca repede.

Azi am fost la plimbare prin oras...i-am dus si in parc...s-au zbenguit bine...acum dorm amandoi savurez si eu un pic de liniste

Am gasit la Lidl bere cu gust de zmeura e chiar buna nu ma asteptam...asa ca cine pofteste cine doreste va invit la o bere

duminica fumoasa !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

am mai pus cateva poze. no, cand o fi totul aranjat si ordonat mai fac (poate niciodata, la cum stau eu cu timpul...)

bambo, are 2 dormitoare, salon/comedor, bucatarie americana, baie, terasa si o jumate de garaj pe post de magazie . sa stii ca poftesc la berea ta, e prima oara ca aud de asa ceva

puiutz, am uitat sa-ti raspund ce mananca Isa la mic dejun la gradi. au schimbat meniul de luna asta (aici se stabilesc meniurile in functie de legi/decrete si controale efectuate!!). in principal sunt fructe (piure, felii, coapte, crude), iaurt sau branza. la fiecare inceput de luna primim meniul zilnic si asa ma orientez si eu cat de bine a mancat. e mult peste in meniuri, foarte bine! Isei ii place. oricum a inceput sa manance si legume care noi nu prea le gateam, si mancare tipica spaniola. asa ca imi e mai usor, tre sa ma gandesc doar la cina, ca la gustarea de seara nu face mofturi niciodata.

azi sarim peste somnul de amiaza, mergem la mare sa profitam de soarele fierbinte de dupa 3 zile de ploaie


Isa (19 iunie 2010) si Maria (26 iunie 2001)

poze iulie 2012

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mycya spune:

Citat:
citat din mesajul lui crispro

Va salut fete dragi!

Bine ai revenit Rodi! Sper sa va simtiti bine in casuta noua si sa petreceti clipe minunate in ea!

VLad a inceput joi cu varsaturi, am fost la dr, cica indigestie. Vineri f molesit, dar binisor. Sambata 3 scaune apoase, dar fara voma. Insa azi iar a vomat, plus un scaun apos... O fi ceva enterocolita? Face greva foamei de cateva zile. Si asa era slabut, nici 12 kile, acum mai da jos din nou. SPer cand se face bine sa aiba o pofta maaaare de mancare.

Cristina , mami fericita de bebe Vlad (17.07.2010)

Poze

Sa-l ajutam pe Alex


Cristina , tot la fel patise si Andra daca mai tii tu minte. ma tot plangeam ca vomita si are diaree, fusesem la pediatru si mi-a zis ca e o indigestie, si mi-a dat vomex si saruri pentru a o hidrata, eu am avut si smecta in casa asa ca i-am dat si aia plus regim alimentar.de vomitat nu a mai vomitat dupa primul supozitor dar diaree a tot facut, am tinut-o pe regim cateva zile si ia trecut. sanatate multa si sper sa fie si la voi ceva usor si sa treaca repede .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_2008 spune:

Racusor ,mergeti in parc sa pictati?unde?sunt mese?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

neata,
ref la lapte praf cu fier: fierul constipa rau ,LP la fel.el are dolicomegacolon.am vb cu prf Ulmeanu si a zis deocamdata nu,ca avem deja monogenul care constipa si el si traim numai cu microclisme.
ar fi super simplu pt mine cu LP.sincer.i-as pune o sticluta si gata.

referitor la pampers, din intelepciunile lui Ianu:
facut caca mamiiiiii.apoi,asa ,catre el: bun pemepe asta la caca.
daca il strigi altfel, iti spune imediat:cheama Ianu ma.

tot ieri:maine poua,tuna.ne uda. daca poua mengem la piata.
nu stiu de unde o fi avut prognoza meteo,dar parea sigur pe el.

cu imbracatul nici vb.
statea gol, in oglinda si zicea:am putza, putza maaaare.radeam prea tare,ca sa intrerup autoadmirarea.

cu papa,am avut probleme dupa venofer.

azi, am inceput dimineata cu un sms de le enel ca trebuie sa achit urgent factura de 579,6 lei ca imi taie curentul.
s aimi vina rau.
factura e de 57.96 lei.
am dat deja telefoanele de rigoare,dar tot imi vine sa imi bag picioarele in cretinii de acolo.nu e prima data.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coteasca spune:

neatza si de la mine!
ca servesc cu o cafeluta si un croissant cu unt!
am avut o noapte tare agitata!am mers week asta la campulung si lui tudor iarasi iau aparut bubite si saracutul s-a scarpinat toata noaptea, off a fost tare agitat!
de dimineata am zis sa-i dau lapte cu cereale si sa pun si niste seminte de in. zis si facut, la un moment dat in timp ce-i dadeam sa pape ma uit mai bine in castronel si cum eram si eu si tudor choiri de somn, vedeam semintele alea de in ca pe niste gandacei mici cu muuulte picioruse, iau o samanta din castron si ma uit atent la ea, o studiez bine,o rup in 2, o analizez, tudor se prinde si el ca ceva nu e in regula, pana la urma era doar imaginatia mea de adormita si tudor a renuntat sa mai pape cerealele cu lapte, asa ca i-am servit un iaurtel si am plecat la cresa si eu la serv.
Rody, sa va fie de bine mutarea
Bambo, bine ca ne-ai zis de bere, o sa merg si eu azi sa caut sa-mi iau, dar cum se cheama???
va poop

Corina, fericita mamica de TUDOR ANDREI
Poze Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tina_80 spune:

Salutare mamici!

azi am mai mult timp liber si mi am [ropus sa va citesc ca de f mult timp n am mai facut-o....deocamdata sunt la pag 5:D

la noi a fost mare nebunie cu campania si arendatorii, ca s a schimbat Legea Arendarii.
am ajuns la zi cu actele si sapt asta sunt mai libera mi am facut ptogramare la coafor si cosmetica sa ma rasfat si eu dupa atata munca....ca pe fuga m am tot saturat sa le fac, nu mai am rabdare sa mai stau prin saloane:d:d

Joi tb sa ajung pana la B si sa ma si intorc la Braila, iar Vineri, la munteeeee....abia astept sa ne vedem!

Si eu tb sa i mai iau hainute lui R, geci si pluovere am, ca i am adus din SUA, maieuri, chiloti, ciorapi i am luat sapt trecuta.

Tb sa iau de incaltat pt toamnna -iarna, ceva ghetutze cred...noi purtam 26:d....deci o sa aiba aceeasi problema ca si mine, nu o sa si gaseasca usor incaltaminte.

De R ce sa va mai spun, ca mi e si rusine, s a facut un obraznic. Il mai pedepsesc, dar am senzatia ca ma lupt cu morile de vant.
Cand suntem acasa ii spun sa mearga in camera lui, iar cand suntem afara ii spun ca vine politia (gardianul din parc):D

Paula, mi a placut setul care i l ai luat lui R. parca i l as comanda si eu

Am vrut si eu sa il iau de Mos Craciun dar parca e prea departe si daca vine vremea rece cu ploi, ninsori vom sta mai mult prin casa si tb sa aibe copilul ce face.

Felicitari gravidutzelor si sarcina usoara!

Mi a fost dor de voi!
sa aveti o zi placuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle1981 spune:

Noi am avut un weekend frumos, linistit. Aseara am lasat fetele, una la nana ei si cealalta tot la nana ei si noi am mers cavaler si domnisoara la o cumatrie
Apoi fiecare mi-a laudat fata ca au fost cuminti si ca pot sa le mai duc

Rody - sa va fie de bine mutarea si sa umpleti casuta cu noi amintiri!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Hello

mai aveti putin si va intalniti
sa nu uitati de poze, cum ziceam cate 100 de la fiecare vreau sa vad

noi am fost la Sovata la cabana si au fost 28 grade
am stat tot timpul afara si am desenat cu creta
Matei a avut loc sa se desfasoare si sa fuga non stop...asa ca seara pica frant
noi am dus un retroproiector si seara proiectam cate un film pe peretele cabanei care nu avea gemuri, stateam infasurati in paturi langa focul de tabara...a fost super!

am fost si la Campul Cetatii, a fost Festivalul de baloane cu aer cald...imi doream sa ajung de cativa ani, a fost tare frumos
Matei nu isi putea dezlipi ochii de la baloane, mai ales cand dadeau drumul la foc sa le incalzeasca

Rubia tin pumnii stransi sa fie bine si sa ne anunti ca in curand incepi munca

Ochidut sunt curioasa care sunt destinatiile pentru fetite

Noi stam bine cu olita in sensul ca se cere la kk
la pipi inca nu, dar mai am rabdare

de azi incepem sa mergem din nou la socializare cu copiii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

am uitat

nici Matei nu vrea afara, nu vrea sa ne imbracam...dar pana la urma il conving fara scandal...il imbrac, nu ii dau de ales cu ce mergem la usa si dupa ce m-am incaltat eu si stie ca nu se intra incaltat in casa fuge in ultima camera no' si eu stau langa usa si il strig sa vina la mine
de bicei Marius il tine in brate pana ma incalt eu ca sa nu fuga
sa vedem cum va fi de joi cand suntem pe cont propriu doar noi 2

Rody sa va bucurati de noua casuta
ma bucur ca Isa e mai bine cu gradi

Paula de azi ziceai ca il duci pe Raul la cresa?...cum a fost?

Mergi la inceput