FIV cu Dr. Dragos Albu 67

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Annika spune:

da angi, am inceput duphaston-ul de ieri de la pranz... am rugat o colega sa coboare sa-mi cumpere ca sa ma misc eu cat mai putin
am recuperat din masina si rezultatul de la eco. scrie asa:
Uter in AVF, prezinta sac gestational unic, situat fundic, cu dimensiuni de 11 mm, situar in imediata vecinatate a unui nodul fibromatos intracaviar cu diam. 14 mm
Diametrul longitudinal: 53 mm
Diamterul antero-posterior 63mm
Diamterul transvers: 72 mm
Endometru hiperecogen, cu grosimea dublului stat de 12 mm
miometru cu structura neomgena, ecogenitate medie
Col uterin - cu lungimea 27 mm, latime 18 mm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

Annika acum ca te-ai linistit, linisteste-te si mai tare si nu mai face atatea eco. daca mai ai si spoting e fix ce iti lipseste sa tot ai trafic in zona. lasa puiutul sa se cuibareasca bine si sa se dezvolte. cum toti dr iti vor face eco trasnvaginala risti sa agravezi situatia. eu la ultima sarcina am facut eco la 5 si pe urma la 7 sapt, si asta pt ca intre timp depistasem prob de trombofilie si Albu a avrut sa ma vada cand se intorcea in tara.
Anul trecut MMF a fost in concediu 26 dec - 9 ian.
angi
lili baftaaaa !!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annika spune:

Qiao tu zici sa nu ma mai duc vineri la eco la Medlife?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

Annila mai faci eco ca sa vada ... ce ? ori te duci cu hartia de la eco pe care deja ai facut-o si vezi daca zice ceva in plus de spoting (cu toate ca nu prea are ce fata de ce ti-au zis fetele si dr), ori te duci peste 1-2 sapt, macar sa vezi ceva in plus, adica inimioara Si eu as fi fost in stare sa imi iau ecograf acasa sa vad in fiecare zi ce face puiutul, dar mi-am dresat neuronul sa stea cuminte, sper sa ma tina tot asa si cand oi avea burtica.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelica28 spune:

ella da cred ca ma incadrez .............asta doar daca nu vrea neaparat dr Albu sa astept primul ciclu dupa ce imi scoate steriletul,ca atunci se complica treaba.
Quiao

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrix04 spune:

buna fetelor,
Lumi esti o scumpa , am citit ca ai ramas gravi natural dar din pacate s-a oprit din evolutie >partea buna din treaba asta este ca poti ramane si natural
Qiao, unica ca de obicei....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annika spune:

a iesit beta: 12673
o sa-l repet maine sa vad daca se dubleaza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

neata


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ELLAMIA31 spune:

Crystyne, ti-ai cumparat tratamentul partial, asa cum ai spus? Eu doar Menopur si Puregon mi-am luat 1/2, restul integral, sper sa nu fi gresit..
E vreo fata care nu a respectat intocmai "orarul" de injectii? In sensul ca dimineata ar trebui sa le fac intre 8-10, iar eu as vrea sa le fac la ora 7, iar seara trebuie sa le fac intre 18-20, iar eu as prefera sa le fac pe la 9.. Le-as face zilnic la aceeasi ora, dar un pic "decalat".. Sau mai bine o intreb pe Lucia? Maine prima monitorizare
Pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EllaE spune:

Crystyne, EllaMia bafta azi la monitorizare.
Si cum v-ati inteles sa va recunoasteti - o sa purtati o esarfa colorata? Stiti ca de obicei sunt si 6-7 persoane care pot astepta pe aceleasi bancute

Annika astazi sper ca esti mai linistita

la toate fetele si la burtici

Mergi la inceput