Aspirante optimiste .(808) Felicitari Isa!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:

Neatza fetele!!!!

Rama abia astept ziua de vineri,poate ne faci o surpriza frumoasa
Ylari sa-ti traiasca flacaul
Gaby s-a hotarat pana la urma ce faceti mai departe?
Miha,Draguta,Cixinica si tuturor multi pupici si multa multa bafta
Si eu va citesc cu mare drag insa in ultima perioada n am fost prea activa si multa lume nu ma "cunoaste" si mie greu sa ma bag in seama

Cosmi 11+
Multmesc Doamne si ajuta-ne in continuare


"Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri"
Amos Bronson Alcott

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelafalt spune:

Neata gegici.
Sper sa vina uratii, am firisoare de sange in secretie de aseara, abia astept sa vina sa pot ajunge la doctor pentru control si interpretarea analizelor de anatomie patologica.
Ylari de Lorena am mai citit la odiseea ei ca e bine, sarcina merge bine, asta acu vreo 2 saptamani ca in ultimul timp nici eu nu am prea intrat pe net.


Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

MTHR C677T homozigot, Mutatia factorului XIII heterozigot, proteina c si s marite
Un avort spontan la 6 saptamani, o sarcina extrauterina tratata medicamentos, o sarcina oprita in evolutie la 8 saptamani sub tratament cu clexane.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Miha scumpo te imbratisez tare tare, imi pare tare rau ca iar ai trecut prin necazul asta. Doamne pt mine sarcina cu Lucas a fost cosmar mereu am stat cu sabia deasupra capului...

Cosminuta pup si tie, mersi de info

Deny mai scrie bre si tu ceva ca nu mai stie omu nimic de tine. Pup si tie

Fetelor bafta tuturor si... Iubiti-va mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabyv spune:

Buna
Cosmi nu s-a hotarat nimic, abia pe la inceputul lui oct.
Rama, astept cu interes testul.
Ylari
Miha, hai ca poate vine odata sa nu te mai necajeasca.
De Deny nu mai stim nimic, dar Lorena nu mai intra pe aici. Eu nu stiu sa citesc la odisee.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankylya spune:

neata fetelor
fetelor vreau si parerea voastra in z10 ginecologul mi-a zis ca am un folic de 8 parca si mia zis ca luna asta nu o sa ovulez dar dar in z26-z27 am avut mucus-ul dinala care se intinde si ma durut si burta z26, z27 si ma dor si sfarcurile rau tare si acum z29, am monitorizat si temperatura pana in z27 am avut 36.5-36.6 ieri z28 36.8 azi z29 36.9 imi pare rau ca nu am avut teste de ovulatie sa imi fac nu mi-am luat ca am zis ca nu are rost daca ginecologul mi-a zis ca luna asta nu ovulez.voi ce credeti am ovulat asa tarziu sau am luato eu razna oricum maine ar trebui sa imi vina menstruatia.sper ca ati inteles ceva si imi cer scuze ca m-am intins atat.
va pupacesc

*****************
In dragoste, ca si in vis nimic nu e imposibil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

neata la pranz

gaby,nici io nu stiu sa citesc la odisee

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankylya spune:

da pai la mine este 11 si am ramas fixata cu neata m-am trezit mai devreme dar se pare ca inca mai dorm

*****************
In dragoste, ca si in vis nimic nu e imposibil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xdidi spune:

saluatre fetelor,
am fost si inca sunt ocupata rau, am intreat sa salut burticile , mamicutele si bineinteles aspirantele
miha ce sa mai zic , ma gandesc la tine si sincer nu ma pot pune in situatia ta, te sustin esti fff puternica
ankylya ce sa zic ovulatia la femeile tinere poate fi anapoda, exista luni in care nu ovulam in mod natural asta fara a avea vreo problema..pur si simplu arganismul isi urmeaza cursul si isi rezerva enrgia...acum sa ovulezi asa tarziu nu-i ok daca se repeta si luna viitoare, insa am cunoscut femei care ovulau chiar la ciclu, sau imediat dupa si ramaneau gravi(eu am fost conceputa in z4 si mama a amai avut o sarcina tot in z 4 a ramas) si stiu o gramada care au ramas asa. deci e bien sa mergi la dr sa vezi ecografic ce se intampla, poate faci si vreo stimnulare atunci cand se va impune...sa inteleg ca stai in itali, nu? acolo sa stii ca medici si oamenii in general nu sunt asa stresati, cateodata iti vine sa-i , cand vezi ca iti zic sa ai rabdare , insa nu intotdeauna e un lucru rau.
o sa vina bebe cand te vei astepta mai putin , asta daca n-ai vreo problema mare care sa impiedice sa ramai natural.
eu sunt bine cica, ocupata pana peste cap...iar cu mezanimul(a se intelege burtica)cred ca sunt bine , tre sa-mi vina saptamana viitoare, totusi sper sa nu-mi vina cand voi fi nasa, dar cum ciclul asta nu ma astulta ever ma stept la invazii ...
va puuuup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tanamera spune:

!

Ramayanaa tin pumnii pe vineri. Eu am acum 7 saptamani si 3 zile, maine si luni mai am programari la eco, am avut saptamana trecuta ceva scurgeri maronii si sangerari, am facut tratament, acum sunt mai bine.

Gaby cate inseminari mai poti face pe baza asigurarilor? Bafta multa la inceputul lui octombrie.

Eu stiu sa citesc la odisee, dar nu citesc, aici imi place mai mult.

Cosmina cate saptamani ai?

Las multi pupici de molipsire!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:

Tana am 11 sapt si 4 zile.Si eu am avut ceva scurgeri maronii la 6 si la 8 sapt.Chiar si sambata am avut, putin intr-adevar.Bebe e ok insa am un mic chegulet si acum sunt in concediu medical.Pe 1 oct ma duc din nou la ecoDoamne ajuta sa fiti bine in continuare
Gaby tin pumni
ankylya am mai auzit de ovulatii tarzii deci eu zic ca se poate

Cosmi 11+
Multmesc Doamne si ajuta-ne in continuare


"Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri"
Amos Bronson Alcott

Mergi la inceput