Aspirante optimiste .(808) Felicitari Isa!

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ramayanaa spune:

ce frumos ca mai dau gravidutele pe aici!!!! ma bucur ca sunteti bine, fetelor!!! si va doresc sa fie asa pana la final!!!
eu imi astept sotiorul, i-am lasat decizia libera daca ma insoteste la medic sau nu...si desi are mare oroare de doctori si spitale, clinici, a zis ca vine cu mine...e un scump, ma asteptam sa se fofileze...si dimineata cand a plecat la lucru a fost tare dulce, m-a pupat si mi-a pus mana pe burtica

intru mai pe seara si va povestesc ce si cum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankylya spune:

xdidi da stau in italia dupa menstruatie o sa am grija sa imi fac teste de ovulatie ca sa stiu daca si cand ovulez.

*****************
In dragoste, ca si in vis nimic nu e imposibil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Buna. Eco de Dublu Test a iesit bine. Bebe e ok, agitat si ne-a tot aratat fundul
L-a masurat dr bine pe toate partile.
S-ar putea sa fie baietel.

12+
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Aspenter, Elevit, Euthyrox, Medyn, Magne B6, Vit C si Utrogestan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimi32 spune:

Ma bucur, Emilia, ca sunteti bine! Sa ai grija de tine, sa te menajezi cat poti.

MTHFR A1298C homozigot, PAI-1 675 4G/5G heterozigot
1 sarcina oprita in evolutie in 2009, 6 saptamani (inainte de a afla de mutatii)
Tratament: Femibion 1/zi, Aspenter 1/zi, Magne B6 2/zi, Acid folic, Euthyrox

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sweet_dreams spune:

Buna fetelor, am vazut intr-o postare de mai devreme si intreb si eu. cum adica inseminari pe baza asigurarilor? pe baza caror asigurari?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankylya spune:

Emilia ma bucur ca bebe e bine. multa sanatate

*****************
In dragoste, ca si in vis nimic nu e imposibil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramayanaa spune:

buna seara
Sweat dreams, daca ai vazut cumva in posturi de-ale mele, aici unde locuiesc eu, deconteaza casa de sanatate jumate din costuri...cred ca asa e in mai multe tari...

am fost la doc, dar nu m-am intalnit cu el, ci am vorbit cu o doctorita pe care a desemnat-o el (probabil el are treburi mai importante de facut decat sa stea la povesti cu noi)...anyway...mai facem 2 inseminari si daca nu iese nicicum trecem la fiv...analizele sunt toate bune, la amandoi, ne-a zis ca avem totusi sanse foarte mari cu inseminari, dar sa mai insistam...vineri ma duc la beta indiferent daca vine sau nu menstruatia si stabilim daca fac stimularea tot cu clomifen sau trecem pe injectabile (endometrul a fost ok, dar putea fi ceva mai bun...efectul negativ al clomifenului)...daca cumva vine menstruatia pana vineri, sa sun sa vedem cand si cu ce incepem stimularea...
am fost multumita de discutie, doctorita foarte simpatica si draguta, am povestit si multe chestii private, fiind si ea ca si noi straina in tara asta...
cam asta a fost, acum astept sa vina ziua de vineri si sper sa nu imi vina pana atunci...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramayanaa spune:

Emilia, ma bucur ca v-a iesit totul bine!!!
eu la cat am asteptat si cat ma zbat pt un bebe, nu o sa vreau sa stiu ce e, pana la nastere...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabyv spune:

Buna
Sunt foarte ocupata zilele astea.
Tana, mersi, nici eu nu stiu cate IA mai am, in mod normal una, dar poate sar peste.
Cosmi *
Rama si eu ca si tine secret pana la nastere!
Emi, ma bucur ca totul e ok. Fur un

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flory_blanca spune:

Am intrat doar sa va salut.
Va citesc zilnic dar nu am mai avut ce scrie, nici nu sunt in apele mele (din foarte multe motive) asa ca am luat o pauza momentan....sau cel putin mental. Dr mea oricum e in concediu pana in noiembrie asa ca nu am la cine sa ma duc sau ce sa fac. Pana atunci incercam sa ne concentram la altceva si apoi vom vedea ce mai trebuie facut.
Cu atatea probleme pe cap am tot sarit si peste pastile pana m-am enervat si le-am oprit de tot. Cand voi iesi din butoi si o sa am o atitudine mai poztiv voi relua si tratamentul. Pana atunci mai vedem ce se intampla, daca se intampla.
Alina imi pare tare rau de pierderea ta.
Va pup pe toate si sper sa veniti cat de repede cu vesti bune.

Mami de fetita frumusica foc!
29.04.2010
MTHFR C667T heterozigot, PAI 4G/5G homozigot

Mergi la inceput