INSEMINARE 93

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui lauricea2002

Dancutza, nu te mai stresa asa tare cu TA.

Cred ca si noi tot catre FIV ne indreptam, desi n-am reusit sa-mi conving sotul sa accepte procedura.


Sa stii ca Cezara m-a facut de cap, la ultimele 2 vizite. Din punctul meu de vedere, jos palaria in fata ei cu reusita de inseminari! E absolut geniala! A stiut sa-mi gaseasca chichita de 2 ori. AM mult respect pt ea si o iubesc maxim. Nu voi inceta niciodata sa o laud.
Dar, nu e buna sa urmareasca sarcina dupa. M-a bagat in sperieti de 2 ori. Cardilogul a zis ca e bine ca m-a speriat ca altfel as fi stat linistita si habar nu as fi stiut ca am devenit hipertensiva. O sa ma duc la Haiduc ca ala nu e asa panicos. E f relaxat. Si ma relaxez si eu. Acum, am devenit o obsedata de tensiometru, de numarat pisulici, de uitat la picioare sa vad daca sunt umflate, sa nu mananc cu sare. Mi-e o foame de numa, ca nu-mi place nimic.

Sper ca sotul sa se dea repede pe brazda si sa accepte ideea de FIV cat mai repede.

cu 20+ ... si am ajuns la jumatate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anairisanna spune:

buna fetelor!!!!

poate ma ajutati si pe mine pt ca sunt intr-o mare ceata.
azi am 7 zsile de la IA, de 3 zile sanii mei s-au marit ii simt grei si ma dor.doctorul mi-a prescris adm de utrogestan via vaginal 400mg/zi.oare sa fie din cauza aceasta ???

secu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabyv spune:

anairisanna, poate fi si de la asta.
Cand faci beta? Sau faci test?

Dana stau ca pe ghimpi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anairisanna spune:

ms pt raspuns..eu sper sa nu fie asta cauza:))))))
eu sunt in Tenerife,Spania aici din cate stiu eu e altfel.
in ziua 17 de la IA daca nu imi vine cm trebuie sa sun la clinica imi fac o prog pt ecograf iar daca sunt insarcinata ma trim ei sa fac analize.
si eu stau ca pe ghimpisunt foarte pozitiva si simt ca o sa iasa bine

secu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabyv spune:

Pai in Z17 de la Ia nu se vede mai nimic la ecograf, dar in fine, fiecare tara cu obiceiurile ei.
Eu iti recomanda sa iti cumperi un test de sarcina si sa il faci dupa 14 zile de la IA.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anairisanna spune:

eu sunt la prima IA,nu stiu prea multe.asa mi-a zis doctorul ca se face in ziua 17,oricum aici toate sunt diferite:))))

secu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

vin si eu cu vesti. Am fost azi la control :totul bine si frumos , un folicul dominant (azi si maine), organismul meu este pregatit pt o noua sarcina . Am primit si hartiuta cu analize : trombofilie pachet complet, SAFL, proteina C , Poteina S , TOATE LA UN LOC SUNT FFFFFFFF SCUMPE , maine dimineata la ora 10 am programare pt recoltare, sper sa imi iasa bune .

Sarcina oprita din evolutie noiembrie 2011- 5 saptamani, iulie 2012 - 6 saptamani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

Anairisana eu la ultima sarcina primul simptom a fost sani, durerosi si mariti in volul. BAFTA

Sarcina oprita din evolutie noiembrie 2011- 5 saptamani, iulie 2012 - 6 saptamani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

Anairissana poti sa faci in ziua 14 un test de sarcina . DOAMNE AJUTA sa fie cu ochisori

Sarcina oprita din evolutie noiembrie 2011- 5 saptamani, iulie 2012 - 6 saptamani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anairisanna spune:

multumesc Maria pt rasp.si eu am sanii mariti ,mamelonul dureros la atingere,ma doare ovarul drept,dureri de spate ...eu zic ca se prinde ceva acolo inauntru:)))))))asa m-am gandit si eu sa imi fac un test sapt viitoare.

secu

Mergi la inceput