INSEMINARE 93

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabyv spune:

Crisia, Olgalutranul vine in doza unica, cum era odata Ovitrelul,(pentru ca si ala vine acum cu Pen ca si Gonalul). In mod normal se face o doza pe zi, dar daca il faci esti obligata sa deblochezi ov. cu ceva injectie declansatoare. Ah si se face la fel ca si Gonalul, in aceasi zona.
Nu cred ca are sens sa nu ceri tu, ca altfel iar dai banii degeaba, pe injectii, pe analize, pe ecografii si in plus, fara rezultat. Suna si zi-ti parerea!

Dankutza +1 de la mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anioana2002 spune:

se pare ca si eu imi iau la revedere de la inseminare pe luna asta...azi la eco s-a vazut ca nu mi-au mai crescut deloc foliculii...au exact aceleasi dimensiuni ca luni...m-a chemat sambata sa imi mai faca o eco dar nu cred ca e vreo sansa...

p.s.:dankutza ai un vot si de la mine... sa stii ca am folosit de doua ori voucherul de la tine si o sa-l mai folosesc si sambata pe ultimul...multumesc mult inca o data....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_r spune:

annamary, eu merg luni la 14 la eco :)
injectiile mi le-am facut singura, cele subcutanate, in burtica. la inseminare mi-a dat ultima brevactid, si acolo am rugat o cunostinta asistenta sa mi-o faca, intramuscular. la FIV, nu am avut brevactid, numai injectii in burta :)

dankutza, cu cea mai mare placere !

IA 1 - iunie 2012 nereusita, IA 2 - iulie 2012 nereusita, FIV august 2012 - Cu ajutorul bunului Dumnezeu 6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

Dancutza +1 si de la mine . Succes.

Sarcina oprita din evolutie noiembrie 2011- 5 saptamani, iulie 2012 - 6 saptamani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty200 spune:

Votat Dancutza!

http://www.fertilityfriend.com/home/3c41ee

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui anioana2002

p.s.:dankutza ai un vot si de la mine... sa stii ca am folosit de doua ori voucherul de la tine si o sa-l mai folosesc si sambata pe ultimul...multumesc mult inca o data....



Cu multa placere si sper sa fie cu noroc.


cu 19+ ... si am inceput luna a-V-a

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauricea2002 spune:

Votat si eu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Multumesc frumos tuturor pentru voturi!!!!
Sa speram ca Cezarica va castiga Danonino.

Eu, se pare ca am dezvoltat hipertensiune arteriala in sarcina. Mi-a facut Cezara capul praf cu preeclamsia. Cand am plecat de acolo, am plans pe strada. M-am chinuit prea mult sa obtin sarcina ca sa patesc asa ceva.
AM vorbit cu un cardiolog si am intrat pe regim fara sare, monitorizare tensiune (deocamdata am 13-14), fara anumite alimente, fara nervi, picioarele pe perna, monitorizat pisulica...
Mi-a spus ca-mi trebuie sa am cateva zile la rand tensiunea 16 ca sa ma treaca pe medicmaente. Pana atunci trebuie sa o scadem cu orice pret sa nu afecteze cresterea lui bebe.
De joi ma duc la dr cu care am nascut. Voi naste tot la Filantropia. Am impresia ca Cezara este cam depasita de situatie. Le are cu inseminarile, dar cu urmaritul sarcinii, nu prea. Data trecuta m-a omorat cu trombofilia si acum cu preeclampsia. Credeti ca a mai zis ceva de trombofilie? Nu. Si uitase. Dar eu am stat cu cuiul in inima zile intregi si nici acum nu l-am scos total.
In plus, coordonatoarea de la servici mi-a copt-o. M-a bagat pe teava la director. El a fost destul de domn si m-am inteles cu el. Dar, cred ca sta cu geana pe cat lipesesc eu. Nu pot sa inteleaga ca nu pot s ama duc la dr cand vrea muschiul meu, ci cand ma cheama dr.

Gata, m-am plans!

Inca o data, saru'mana de voturi!!!



cu 19+ ... si am inceput luna a-V-a

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anairisanna spune:

`votat Dankutza

secu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sper spune:

Fetelor voi cat utrogestan aveti in scheme? Eu pana acum am avut 600mg/zi dar dr mi-a zis ca la urmat inseminare imi va da 400mg/zi. Adevarul este ca am stat mereu bine cu progesteronul iar la inseminare rezulta corp galben nu ca la FIV cand se punctioneaza foliculii. Voi ce doze aveti?

Mergi la inceput