INSEMINARE 93

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui gabyv

Citat:
citat din mesajul lui anairisanna

am uitat sa va spun...dupa inseminare m-am balonat si am colici e normal???



Da e normal banuiesc ca deja ti-a trecut.


si eu eram ca un cimpoi, mai ales ca aveam multi foloculi. dar trece

cu 19+ ... si am inceput luna a-V-a

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anairisanna spune:

buna fetelor!!!!


da ,Dankutza ai dreptate nu mai sunt balonata nici colici nu mai am...am ramas doar cu durere de ovare.
cred ca inca sunt la ovulatie altfel nu imi explic durerile astea nasoale de ovare.



secu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aruam spune:

Citat:
citat din mesajul lui sper

Aruam felicitari pt sarcina obtinuta natural, o minune Ultima data te-am citit dupa FIV-ul nereusit iar acum aflu ca esti Sarcina usoara si la termen




Fata plina de speranta


Sper multumesc mult da intr-adevar sarcina este obtinuta natural intr-un moment in care imi cam pierdusem sperantele ,dar Dumnezeu a facut o minune si ne-a binecuvantat cu o
Tu ce mai faci ?
Scuze intru mai rar la acest subiect si oricum am fost surprinsa sa te vad aici parca urma sa faci FIV .
Oricum nu trebuie sa-ti pierzi speranta pt ca minuni exista dovada o vezi la semnatura mea.


PCOS , 4 IA nereusite , MTHFR C677T homozigot PAI 675 heterozigot 4G/5G trat Elevit 1/zi, Magne B6 1/zi ,acid folic 5mg /zi, Arefam 200mg /2 zi
FIV1 la Giulesti nereusit
insarcinata natural in a 2-a luna dupa FIV
16+
Multumesc Doamne

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aruam spune:

Citat:
citat din mesajul lui dana_r

aruam, felicitari pentru fetita! Sa dea Dumnezeu sa fie sanatoasa si tu la fel!


IA 1 - iunie 2012 nereusita, IA 2 - iulie 2012 nereusita, FIV august 2012 - Cu ajutorul bunului Dumnezeu 5+


Dana felicitari si tie ,sarcina usoara si un bebe sanatos .


PCOS , 4 IA nereusite , MTHFR C677T homozigot PAI 675 heterozigot 4G/5G trat Elevit 1/zi, Magne B6 1/zi ,acid folic 5mg /zi, Arefam 200mg /2 zi
FIV1 la Giulesti nereusit
insarcinata natural in a 2-a luna dupa FIV
16+
Multumesc Doamne

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_r spune:

gabyv eu ma duc la eco pe 1 oct

aruam multumesc!!!

IA 1 - iunie 2012 nereusita, IA 2 - iulie 2012 nereusita, FIV august 2012 - Cu ajutorul bunului Dumnezeu 6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns annamary79 spune:

Dana_r multumesc de incurajari. Luni sau marti voi merge si eu pentru schema de tratament. Poate ne intalnim luni :).Tu ti-ai facut singura injectiile? Merci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sper spune:

Citat:
citat din mesajul lui aruam

Sper multumesc mult da intr-adevar sarcina este obtinuta natural intr-un moment in care imi cam pierdusem sperantele ,dar Dumnezeu a facut o minune si ne-a binecuvantat cu o
Tu ce mai faci ?
Scuze intru mai rar la acest subiect si oricum am fost surprinsa sa te vad aici parca urma sa faci FIV .
Oricum nu trebuie sa-ti pierzi speranta pt ca minuni exista dovada o vezi la semnatura mea.



Aruam m-am intors de la FIV deaorece am sanse mai mari cu inseminare. Am avut o tentativa de fiv in primavara , doar 3 foliculi buni de punctionat dar care s-au spart sub pregnyl. Mi-am reverificat trompele care au iesit bune si cum am mai reusit prin IA m-am intors la ac procedura. Speranta sta atarnata de un fir de par pt ca am AMH f mic , deci cum prind un folicul bun tb sa fac inseminare.
Felicitari inca odata pt miracol

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sper spune:

Crisia imi pare rau pt ce ti s-a intamplat, solutia este sa-ti masori LH-ul iar dc faci stimulare sa fie introdus un antagonist. De ob se introduce cand fol au 14-15mm , adica dupa 5-6 zile de stimulare. Dc LH se apropie de intervalul cu val pt faza ovulatorie urgent tb introdus antagonistul. Mai e o fata care a facut la Biogenesis , i se spargeau fol sub pregnyl si in urma analizelor facute si-au dat seama ca tb sa faca cate 2 fiole de cetrotide deoarece doar 1 nu facea fata. E vb de Anchusa (parca asa avea ID-ul)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Fetelor, am si eu o rugaminte la voi.

Puteti, va rog, sa-mi votati si mie mesajul postat in linkul de mai jos? Este cam pe la sfarsitul paginii. Trebuie doar sa dati click pe manuta verde, adica la aproba. Se afla, imediat sub mesajul postat. Daca am mai multe likeuri de genul asta, pot primi Danonino pt fi-mea ca sa pape o luna intreaga.

Multumesc frumos si sper sa nu va suparati ca va rog asta.

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=174738&nm=Nou-O-branzica-natur-speciala-pentru-copii

cu 19+ ... si am inceput luna a-V-a

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisia_buc spune:

Citat:
citat din mesajul lui sper

Crisia imi pare rau pt ce ti s-a intamplat, solutia este sa-ti masori LH-ul iar dc faci stimulare sa fie introdus un antagonist. De ob se introduce cand fol au 14-15mm , adica dupa 5-6 zile de stimulare. Dc LH se apropie de intervalul cu val pt faza ovulatorie urgent tb introdus antagonistul. Mai e o fata care a facut la Biogenesis , i se spargeau fol sub pregnyl si in urma analizelor facute si-au dat seama ca tb sa faca cate 2 fiole de cetrotide deoarece doar 1 nu facea fata. E vb de Anchusa (parca asa avea ID-ul)






Fata plina de speranta




Si eu m-am gandit la antagonist, medicul trebuie sa gaseasca o solutie nu eu, de aceea mergem si dam o gramada de bani.
Desi s-a vazut la eco in ziua a 9-a corpul galben, mi-a propus tot 8 zile Gonal, dozare estradiol si eco in ziua a 11-a. Nu am curaj sa-mi fac singura Orgalutran sau Cetrotide ... nici nu stiu ce cantitate .... Stiu ca antagonistul se face din ziua a 6-a in acelasi timp cu Gonalul.


Mergi la inceput