INSEMINARE 93

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anairisanna spune:

am uitat sa va spun...dupa inseminare m-am balonat si am colici e normal???

secu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_r spune:

anairisanna, tin pumnii sa fie cu liniute duble peste doua sapt.

IA 1 - iunie 2012 nereusita, IA 2 - iulie 2012 nereusita, FIV august 2012 - Cu ajutorul bunului Dumnezeu 5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anairisanna spune:

multumesc Dana!!

secu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

Anairisanna Doamne Ajuta sa fie cu ochisori.

Sarcina oprita din evolutie noiembrie 2011- 5 saptamani, iulie 2012 - 6 saptamani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui crisia_buc

Aventura mea s-a incheiat aici. Din pacate, s-a intamplat asa cum am intuit...foiculii (doi) s-au spart in ziua a 7-a de cm.
Logic, zic eu! Astazi am fost la eco si s-au vazut corp galben...dr vroia sa ne faca IA dar am refuzat. Daca foliculii s-au spart sambata, dadeam banii degeaba pe IA.


Intr-adevar daca s-au spart foliculii, chiar nu mai avea rost IA. Erau bani aruncati. Eventual te trimitea de urgenta la sot pentru o intalnire de gradul 0. Dar in ziua 7 ajung sa fie deja de 18-19 sau pacanesc cand sunt mai mici? Nu exista medicament pt intraziere?


Nu am inteles de ce se opreste aici aventura ta? Trebuie sa lupti in continuare pentru visul tau. Te rog, nu te opri! Si eu am avut multe dezamagiri. Fiecare IA nereusita, fiecare pipi test negativ, ficare BHCG negativ ma faceau sa plang cate un lac. Cand am pierdut prima sarcina pe care o obtinusem asa de greu, am plans un ocean.
Mi-am sters lacrimile, mi-am sters muci si am batut din nou la usa dr. Nu m-am lasat.
La IA cu nr 4, nereusita de altfel, adica cea din martie, am intrat rau de tot in depresie. Avusesem 10 foliculi de la 17 la 24 mm. I-au distrat vreo 5 mil de gigei. Eram asa de convinsa ca voi reusi. Si totusi, nu am reusit. Mergeam pe strada si plangeam. Imi venea sa mor. Asa de adanc eram bagata in depresia aia nenorocita ca si uitasem ca am un copil acasa care ma asteapta. Am venit acasa si am plans cu copilul in brate. Asta era! Ratasem! Nu fusesem in stare!
luna aceea am stat pe tusa. trebuie sa ma repar la cap in primul rand. A doua luna am reinceput lupta si a fost IA cea cu succes.
De aceea, te rog, nu te opri!!! Stium prea bine ce inseamna dezamagirea. Daca tu crezi ca Cezara nu te intelege, dute la Moisa, la Albu, la oricine, dar numai nu te opri.

Scuze daca m-am bagat unde nu-mi fierbe oala.

cu 19+ ... si am inceput luna a-V-a

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui dana_r

Dankutza, Maria bcf , gabyv



astept 1 octombrie. Eu zic ca-s 2 bebei.

cu 19+ ... si am inceput luna a-V-a

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisia_buc spune:

Citat:
citat din mesajul lui dankutza
Intr-adevar daca s-au spart foliculii, chiar nu mai avea rost IA. Erau bani aruncati. Eventual te trimitea de urgenta la sot pentru o intalnire de gradul 0. Dar in ziua 7 ajung sa fie deja de 18-19 sau pacanesc cand sunt mai mici? Nu exista medicament pt intraziere?

....

Daca tu crezi ca Cezara nu te intelege, dute la Moisa, la Albu, la oricine, dar numai nu te opri.

Scuze daca m-am bagat unde nu-mi fierbe oala.

cu 19+ ... si am inceput luna a-V-a


Era logic ca se sparg mai devreme, eu ovulez natural in ziua a 10 de cm. Foliculii ajung la 20-22 mm. Acum fiind "fortati" s-au spart mai devreme ...nu stiu cat au fost de mari, presupun ca au avut peste 20 mm (corpul galben avea 18 mm ieri la eco).
Ca sa nu se sparga foli inainte, se dau antagonisti (despre care vorbeau Gaby si Sper) din ziua a 6-a din cate stiu. Mie nu mi-a propus nimic.
Cat despre a schimba medicul...am inceput cu Denisa Protopopescu, am terminat cu Albu. Pentru mine nu protocolul e important ci, abordarea. Nu am de gand sa merg la alt medic. Am obosit sperand sa se intample o minune.
Nu ai de ce sa-ti ceri scuze, nu m-am suparat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_r spune:

Citat:
citat din mesajul lui dankutza

Citat:
citat din mesajul lui dana_r

Dankutza, Maria bcf , gabyv



astept 1 octombrie. Eu zic ca-s 2 bebei.

cu 19+ ... si am inceput luna a-V-a


dankutza sa stii ca eu sper la 2 :)

IA 1 - iunie 2012 nereusita, IA 2 - iulie 2012 nereusita, FIV august 2012 - Cu ajutorul bunului Dumnezeu 6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabyv spune:

Crisia, Dankutza ti-a zis deja tot ce trebuie! Sa nu zici ca acum se termina aventura. S-a terminat luna asta, dar mai e si alta luna. Probabil ca esti foarte trista, dar o sa treaca cand o sa incepi o noua transa de stimulari. Nu ezita sa insisti sa iti dea inhibare!
Deci cine se testeaza pe 1 oct? Ca eu sunt putin dusa
Sau era vorba de Dana ca se duce la eco? ca eu asta tineam minte ca asta se intampa pe 1oct. Si eu cred ca sunt .

fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabyv spune:

Citat:
citat din mesajul lui anairisanna

am uitat sa va spun...dupa inseminare m-am balonat si am colici e normal???

secu


Da e normal banuiesc ca deja ti-a trecut.

Mergi la inceput