INSEMINARE 93

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns betty200 spune:

Ana, Doamne ajuta! suntem aici cu tine ...

Eu am facut azi un test cu al 5-lea pisu (Clear Blue) si parca am vazut o umbra, am fugit la beta si mi-a venit rezultatul acum, e 5,23 cu valori referinta < 5, sunt in ziua 8-9 DPO, sa ma bucur? Dankutza tu esti experta cu Beta ...Maine clar fac altul ca sa pot face apoi luni din nou sa fie 48 ore.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

Bety FELICITARI .

Sarcina oprita din evolutie noiembrie 2011- 5 saptamani, iulie 2012 - 6 saptamani.Mutatia PAI 1 - homozigot. Mutatia MTHFR C 677T- heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty200 spune:

Multumesc mult Maria, maine voi stii mai multe .. fac beta iar sa vad daca e in crestere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

Bety trebuie sa crezi ca DD te va ajuta si acum va fi bine pana la sfarsit. Samburelul sa stea la caldurica pana la noua luni.

Sarcina oprita din evolutie noiembrie 2011- 5 saptamani, iulie 2012 - 6 saptamani.Mutatia PAI 1 - homozigot. Mutatia MTHFR C 677T- heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty200 spune:

Multumesc mult Maria, sa stii ca ma rog intr-una si pentru tine sa vina cat mai repede samburelul si sa ne plimbam amandoua prin parc. esti o fata buna si ai sa vezi ca foarte curand va veni bucuria la voi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

Multumesc Bety . Doamne Ajuta sa fie asa cum spui tu

Sarcina oprita din evolutie noiembrie 2011- 5 saptamani, iulie 2012 - 6 saptamani.Mutatia PAI 1 - homozigot. Mutatia MTHFR C 677T- heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anairisanna spune:

Felicitari Betty,eu zic ca este bebe!!

eu sunt putin dezamagita,tocmai am aj de la ecografie,totul ok ,endometru super..dar o explicatie concreta nu imi da nimeni.de ce nu raman insarcinata.

m-a dezamagit doctorita.asta e ultima inseminare pe care pot sa o fac gratuit.daca nici de data asta nu raman merg la o clinica privata,cu toate ca o sa ne coste peste 10000 euro un vitro...dar asta este

aici am impresia ca fac experimente pe noi.

secu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

Ana FIV nu se face gratuit? 10000 un fiv? Enorm de mult .

Sarcina oprita din evolutie noiembrie 2011- 5 saptamani, iulie 2012 - 6 saptamani.Mutatia PAI 1 - homozigot. Mutatia MTHFR C 677T- heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

Bety ai fost la Beta ? Cat a iesit azi?

Sarcina oprita din evolutie noiembrie 2011- 5 saptamani, iulie 2012 - 6 saptamani.Mutatia PAI 1 - homozigot. Mutatia MTHFR C 677T- heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anairisanna spune:

ba da si FIV am gratuit.
am 2 incercari,dar parca nu mai am incredere in ei,e exact ca si la noi in Romania spitalele de stat sunt de stat si la particular e alta viata.

da este foarte scump un FIV 10000 euro,in Ro cat este???
o inseminare cu medicamente,analize si monotorizari cu spermograma sotul ok este 2500 euro si daca spermograma este mai naspa:)))poti ajunge la 4000 euro.


secu

Mergi la inceput