INSEMINARE 93

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

Progesteron faza foliculara 0,6-4,7. Faza ovulatorie 2,9-9,4. Faza luteala 5,3-86

Sarcina oprita din evolutie noiembrie 2011- 5 saptamani, iulie 2012 - 6 saptamani.Mutatia PAI 1 - homozigot. Mutatia MTHFR C 677T- heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty200 spune:

Da, asa-i perfect, e important sa se raporteze la valorile de referinta ale laboratorului. Deci e foarte bine acum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabyv spune:

Maria si mie mi se pare cam mare E2 pentru Z2, dar cine stie...poate nu avem aceleasi unitati.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

Gabyv Dr Surcel le-a vazut si mi-a spus ca sunt ok , rezerva ovariana este buna si sa nu mai fac AMH-ul .

Sarcina oprita din evolutie noiembrie 2011- 5 saptamani, iulie 2012 - 6 saptamani.Mutatia PAI 1 - homozigot. Mutatia MTHFR C 677T- heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anairisanna spune:

Buna dimineata!!

am vesti proaste,azi noapte mi-au sosit uratzii...am plans,m-am tavalit,iar am plans...acuma m-am calmat de maine o iau iar de la capat.


ce nu inteleg eu este faptul ca eu nu am absolut nimic am totul in regula analizele super ok,de ovulat ovulez cat pt 3 si nu raman insarcinata.nu stiu ce sa cred.

acum la ultima inseminare in 5 zile stimulare cu 112ui gonal am avut 8 foliculi mari,doctorita s-a speriat spunandu-mi ca este riscanta o inseminare cu atatia foliculi si mi-a dat o alta injectie in loc de Ovitrelle.mi-a dat Procrin spunandu-mi ca Procrinul omoara ovulele mici si le mentine doar pe cele mari.le era frica sa nu fac tripleti si uite ca nici macar unu nu s-a legat.e dureros dar trebuie sa imi gasesc fortele necesare sa merg mai departe

secu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty200 spune:

Ana, nu putem decat sa-ti oferim umarul si sa fim alaturi de tine, eu cred ca in locul tau ma riscam la tripleti dar probabil este mai intelept sa asculti de medic, la urma urmei e domeniul lor de expertiza. E foarte important ca ai reusit sa te echilibrezi deja si sa iti gasesti optimism pentru un alt inceput.

Gaby tu ce mai faci in directia bebe, esti in faza de asteptare pana in februarie nu?

Progesteronul meu in ziua 7 DPO a fost 9 ng/l (1,2-15,9) Credeti ca-i ok? Foarte greu gasesc informatii clare pe net despre subiectul asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

Ana capul sus si mergem mai departe. Eu cred ca DD ne da doar cat putem duce, Intr-o zi vom fi toate mamici daca asa ne e scris ,

Sarcina oprita din evolutie noiembrie 2011- 5 saptamani, iulie 2012 - 6 saptamani.Mutatia PAI 1 - homozigot. Mutatia MTHFR C 677T- heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

Bety , eu nu stiu ce sa zic de progesteron , e in grafic , o sa ma duc si eu in ziua 7 DPO sa vad cat e.

Sarcina oprita din evolutie noiembrie 2011- 5 saptamani, iulie 2012 - 6 saptamani.Mutatia PAI 1 - homozigot. Mutatia MTHFR C 677T- heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabyv spune:

Betty, nu am nici o idee de progest., eu il am marit
Nu mai fac nimic special in directia bebe, sunt in pauza fortata. Azi am fost la eco, ultima din anul asta, nu s-a observat nici un antral. Asa ca nu prea am sanse natural....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anairisanna spune:

Multumesc pentru sustinere!!!maine incep monotorizarile cu optimism si fff increzatoare ca de aceasta data iese un bebe!!!
ieri am trecut prin chinuri groaznice...prietena mea cea mai buna este insarcinata si m-a rugat frumos sa o insotesc la prima ecografie,ea neavand masina.
fetelor nu pot sa va spun ce am simtit cand am auzit cum bate inimioara acelui samburas de om.am ramas fara aer,fara puterisper sa ajung si eu momentul acela sa ii aud inimioara batand!!

o zi frumoasa!

secu

Mergi la inceput