INSEMINARE 93

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

Fetelor sa aveti o saptamana faina. Ana cand testezi?

Sarcina oprita din evolutie noiembrie 2011- 5 saptamani, iulie 2012 - 6 saptamani.Mutatia PAI 1 - homozigot. Mutatia MTHFR C 677T- heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anairisanna spune:

buna fetele!!!


sunt in ziua a 13 dupa IA,numai iau nici un fel de medicament pt ca mi-a fost putin rau de la Proginova.ma doare uneori burta ,cate o intepatura ba la ovarul drept ba la stangul..iar de azi dimineata am dureri de burta si de spate mai pronuntate putin..sanii ii am in continuare mari si sensibili.

mai am de asteptat 3 4 zile;(((((nu mai am rabdare,trece timpul ingrozitor de greu.

o seara placuta!!!!!

secu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

Ana poti sa faci dimineata un test. Eu nu as avea rabdare .....,Doamne Ajuta sa fie cu ochisori . Te astept cu vesti bune.

Sarcina oprita din evolutie noiembrie 2011- 5 saptamani, iulie 2012 - 6 saptamani.Mutatia PAI 1 - homozigot. Mutatia MTHFR C 677T- heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anairisanna spune:

Maria,nici eu nu mai am rabdare dar test nu imi fac mi-e frica.am experiente urate cu testele asa ca mai astept:)))))))

secu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty200 spune:

Salut toate fetele, am si rezultatul la progesteron din ziua 6 DPO e 8,2 cu valori normale pentru faza luteala 2,4-15,9, eu zic ca a crescut bine de vineri cand era 4, azi dimineata am facut din nou, in mod normal fiind ziua 7 DPO ar trebui sa aiba maximul, abia astept sa vad analiza pe seara sau maine dimineata. Oare avand in vedere valoarea ar trebui sa mai iau utrogestan suplimentar? Am tot citit ca valoarea ar trebui sa fie minim 10 desi nu specificau nicaieri valorile de referinta.

Anna abia astept sa ne scrii vesti bune, mai ai putin doar.

Maria ce mai faci?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

Bety eu cu testele de ovulatie : azi ziua 14- pozitiv , azi si maine , am facut pauza 3 zile sa fie mai buna productia. Mai fac si maine un test de ovulatie .

Sarcina oprita din evolutie noiembrie 2011- 5 saptamani, iulie 2012 - 6 saptamani.Mutatia PAI 1 - homozigot. Mutatia MTHFR C 677T- heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

Bety eu mi-am facut progesteron in ziua 3 a CM si era 3,42, estradiol 221,5, FSH-6,2 , LH-5,9, Prolactina 361, TSH1,8. Dr mi-a spus ca sunt ok ,

Sarcina oprita din evolutie noiembrie 2011- 5 saptamani, iulie 2012 - 6 saptamani.Mutatia PAI 1 - homozigot. Mutatia MTHFR C 677T- heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

Bety o sa ma duc si eu in ziua 7 DPO sa vad cat e progesteronul.

Sarcina oprita din evolutie noiembrie 2011- 5 saptamani, iulie 2012 - 6 saptamani.Mutatia PAI 1 - homozigot. Mutatia MTHFR C 677T- heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty200 spune:

Maria, estradiolul 221 in ziua 3 mi se pare prea mare, n-ai gresit la scris? progesteronul ce valori normale avea pt faza foliculara?

Succes la prins outul!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

Bety 221,5 estradiol . Faza foliculara 46-607, ovulatie 315-1828, faza luteala 161-774

Sarcina oprita din evolutie noiembrie 2011- 5 saptamani, iulie 2012 - 6 saptamani.Mutatia PAI 1 - homozigot. Mutatia MTHFR C 677T- heterozigot

Mergi la inceput