Colectia de toamna-iarna 2005 (39)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Lavilooone, Virgil e ca-n bancul cu informaticianul la piata:
Sotia ii spune sotului programator:
- Du-te si tu sa faci piata, ia banii astia si cumpara paine. Daca au si oua, ia 5.
Se duce asta la magazin.
- Oua aveti?
- Da.
- Atunci dati-mi 5 paini.
Cunoooooastem modelul.

Lavi, nu arunca VS-urile. Sigur mai slabesti.Anyway, 1. bine ca a venit Virgil si nu mai esti singura. 2. bine ca si-a recuperat bagajul. 3. aminteste-ti de inelul gigea pe care ti l-a luat data trecuta si fii happy retroactiv.4. restul e tacere.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Noki ca mare dreptate ai! Atat inelul cat si lantisorul aduse datile trecute din America au fost brici, deeeci V nu se pricepe la tricouri, doar la bijuuri. E clar incotro trebuie sa ma profilez.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_80 spune:

Sunteti mortaleeeee

de acord si eu cu semnificatia VS, transparent, etc :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

1.Deci adio intalneala
2.al meu scrie cu stiloul cu guma
sa vezi ce ochi a facut azi cand m-am apucat frumusel sa sterg cu guma ce facuse aiurea
3.VS sigur un apropou

4.soata si-a dat mana pt cumparaturi cat am fost in spital, brrr a fost naspa pt el.oricum ma suna de 10 ori de cum ajunge la locul cu pricina
5.o recunosc pe Nati dupa conversatiile lungi avute la mall


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Ile, nu adio intalneala, eu vreau sa ma intalnesc in parcul Bordei, sunt dispusa cam in orice dupa amiaza-seara, dupe 17. Cine in ce zile poate si nu poate?

Tot eu asa ca editez.

Ile, ala cu guma nu e stilou, e pix cu gel. Si-a luat Silvia 3 culori ca le-a cerut la ora de mate. Am ramas tablou cand a venit de la librarie cu 3 pixuri cu gel si guma si un caiet de biologie, total 40 de lei. De atunci dateaza inceputul sfarsitului nervilor mei privind cheltuielile cu rechizitele.

Nataliei inca nu vreu sa-i introduc asa ceva. O diversific la pixuri cu gel si guma mai incolo.

Cel mai cuminte si care pune cele mai putine probleme in familia noastra e puiu mic

Apropo de puiu' mare de tot, am scos aseara din masina de spalat o parte din rezultatele shoppingului de urgenta ( lipsa bagaj) si am gasit: vreo doua perechi de ciorapi plasticosi, buni si aia de auncat sau sters praful daca zice Corap, doua perechi de chiloti marimea XL americani, adica imi ocupa juma de sfoara, un tricou cu imprimeu dragut dar 40% poliester, un tricou de calitate dar cu imprimeu dubios ( asta a fost capatat gratis de la conferinta). Astea au fost cele inchise la culoare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri__b spune:

al meu la cumparat haine ptr el si ptr David se pricepe.
ptr mine nu prea le nimereste, are impresia ca sunt mai slaba si/sau cu protuberante mai mici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Miri, deci ca si Virgil in privinta mea. De unde se vede optimismul si geamul roz prin care suntem vazute de sotii nostri. Bine ca nu e invers.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

asa ma arde un gand sa-l rog si eu pe dl sotz sa-mi cumpere un tricou...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Vrei sa testezi cum te vede?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

imi pare test cu multiple valente: cum ma vede, cum se descurca la cumparaturi, cat cheltuie, cu cate telefoane rezolva...
si putem specula la nesfarsit din aceasta aparent banala rugaminte.

cantaresc de zor daca sa risc au ba declansarea crizei conjugale

Mergi la inceput