Colectia de toamna-iarna 2005 (39)

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Eu cred ca armonia trebe mentinuta si nu trebe cautate motive de scandal.

In alta ordine d eidei, daca e final de septembrie-inceput de octombrie, atunci bufnita e bolnava, cu febra mare. Probabil si-a exercitat iarasi talentul de a pescui streptococi. Corolar#536; noapte nedormita febra imensa care nu a cedat nici la supozitor cu Novocalmin, sosete cu otet, comprese cu apa rece pe frunte. Si deportare copil la mama, care si ea e varza cu tiroida these days...

In rest, e totul bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

Noki, aoleu, reparare rapida Sarahlinei!

parca nu prea-i in regula cu streptoccoci asa desi - pe vremuri se facea imunizare cu moldamin, acum parca nu se mai poarta. dar clar trebuie luptat mai sustinut cu bazdaganiile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Noki, valeu, sanatate multa Saralinei! Ori aveti voi undeva o sursa de streptococi la nemtii aia ai vostri ori e o banala viroza. Nu te panica. Imi pare rau de ea, ce ai facut, n-ai dus- o la scoala, nu?

Maria dreptate ai ca testeaza mu kte valente, dar vorba ta, mai bine sa nu deschidem cutia Pandorei.

Moldaminul ala e antipbiotic, penicilina retard, nu se mai obisnuieste sa se dea acum. Eu cred ca la Sarah e o sursacde unde se tot re-contamineaza, daca acum e iar streptococul celebru.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Sursa de data asta e cam clara - sambata seara Sarah a aflat ca baiatul prietenei lui Adi are febra si ca el era la tatal lui. Duminica, desi am ridicat aceasta problema in fata lui Adi, care urma s-o ia pe sarah toata ziua, Adi a zis ca nu a avut febra baiatul, ci e super-ok si doar mai tuseste din cand in cand...Asa ca au stat impreuna toata ziua.
Restul e tacere. Tacerea mea ca sa nu-mi descopar vastul vocabular si infinitele ganduri de bine la adresa actiunilor lui Adi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

De azi Nati are doi colegi noi in clasa, au ajuns astfel la 27. oare or fi venit de la alta clasa sau de la alta scoala? La voi s-au intamplat din astea?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

da, la andrei a plecat unu' si-au venit doi (deci sunt 17 in clasa acum).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Scolarul capitalist:
- Natalia, nu iti face vant cu carnetul de note, iti trebuie patru ani de acum incolo!
- Dar e gratis. Nu am dat bani pe el.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Tot eu, apropo de sotul programator. Al meu e cu on si off. De obicei el pregateste gadita si o goleste. Rareori, mai fac si eu operatiunea.
Azi de ex o tinea el pe ami, eu m-am dus la baie, am dus prosopul fetei, am inchis geamul, am pus suportul pt cadita, cadita si apa in ea. dupa care m-am mai lungit un pic, dezbracat si cntarit si giugiulit fata. Cand intru cu ea in baie, geamul deschis, cadita golita si pusa la loc, suporturile la fel. virgil intrase in baie si a intrat pe modul off. Gasit cadita pusa => o scoatem. Nu se uita la amanunte precum apa e sau nu curata, copilul e sau nu imbaiat. E a doua oara sau a treia cand face asa.

Noki, bafta cu Sarah si febra in noapte asta!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

Capitol nou

Mergi la inceput