Alaturi de IULIA! Ghiocei martie-aprilie2009 *445*

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Neatza! Desi vremea de afara nu ajuta deloc la trezire. Am testat azi fulgarina. Foarte incantat a fost Rares.

Anamaria, spui foarte frumos.

Novus, la noi e usor invers. Dar ma bucur sa fie asa. Adica am mers 4 zile sa il duc/aduc pe rares de la gradi si ...am racit eu. Si la el in clasa sunt mucosi dar...asta e sezonul. Am bucur sa racesc eu decat rares. Vad ca se tine bine. dar si bag in el...de azi ii torn si tinctura de propolis. A vazut ca iau eu si a vrut si el.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramona7575 spune:

Novus - voi gusta si eu din cafeaua ta, o sa pun mai mult lapte..

Gina - sa iti dea Dumnezeu inteleptiune in decizii. Chiar ieri am vorbit cu buna mea prietena din Belgia, a inceput un job de cateva luni iar sotul ei a inceput sa gelozeasca, au ajuns la certuri si jigniri, ceea ce nu a existat niciodata in cei 7 ani de casatorie. Este si ea foarte uimita de comportamentul lui mai ales ca nu are motiv, ea este o tipa serioasa dar prietenoasa, se intelege f.bine cu barbatii...chiar ia spus "daca nu-ti convine viata cu mine, poti sa divortezi" si asta a afectato foarte mult... e greu de dat niste sfaturi daca nu esti in cauza...

Am fost la dr.aseara, bebelina are in jur de 3200 gr.,e bine si e posibil ca duminica viitoare pe 30 sept. sa o scoatem la lumina , ramane sa mai vorbim, atunci as fi la jumatatea sapt.38 ceea ce e bine.


Desi e o vreme de kko, l-am dus pe Stefan la gradinitza, of, pana am gasit niste haine sa imbrac m-au trecut caldurile, nimic nu-mi vine (sotul e la Onesti)... ma rog, ajunsa acolo, erau doar 7 copii iar o fetitza a aduso maica-sa cu muci, rosu`in gat si febra (cica ii da antibiotice), mi s-a ridicat parul, cum pana mea sa trimit copilul asa la gradi.? I-am reprosat educatoarei ca a primito dar de luni o sa fac un scandal monstru daca mai vad vre-o unul bolnav, e gradinitza nu spital... exista o asistenta dar ea sta in cabinet, niciodata la intrare sa verifice copii . Din pacate sunt 2-3 plangaciosi de mama focului care strica toata atmosfera din grupa, sper sa isi revina toti si sa inceapa activitatea ca nu poate face d.na nimic cu ei...

Ma duc sa fac o ciorba, prajitura cu dovleag si un pilaf cu friptura...




Ramona - mami de Stefan - 27 aprilie 2009
de Natalia + 35

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Ramona, nu am decat sa spun ca te inteleg in privinta "copiilor bolnavi" la gradinita. Si sa iti urez succes.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Noi stam azi acasa. Ilinca e oleaca mucoasa si un strop ragusita si am zis ca mai bine chiulim azi, sa fim fresh de luni. Mai ales ca afara-s 8 grade, nici eu nu ma prea indemnam sa ies din casa



IULIA va invinge CANCERUL

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009) si 26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Si la noi tot 8 grade , deprimanta vreme !! dar ma incalzesc la gandul ca e vineri azi !



Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Citat:
citat din mesajul lui pisigri

Noi stam azi acasa. Ilinca e oleaca mucoasa si un strop ragusita si am zis ca mai bine chiulim azi, sa fim fresh de luni. Mai ales ca afara-s 8 grade, nici eu nu ma prea indemnam sa ies din casa



IULIA va invinge CANCERUL

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009) si 26+


10 grade la noi, circulatie de rahat.
de obicei nu merg cu masina dar astazi trebuie sa ma duc sa iau niste filtre si ulei sa fac revizia inainte sa plec la Ljubljana.

Anamaria, tare frumos ai zis. Adevarat mai bine spus.
Vladimir nu mai are nicio pereche de nadragi lungi. Dar niciuna. A crescut 5 cm cat am fost in vacanta. Pe de-o parte e un lucru bun, pe de alta parte il cam dor oasele. trebuie sa trag o tura de cumparaturi in weekend.

o zi scurta va doresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Bianca, si Ada s-a inaltat de numa' vara asta, am pantaloni noi luati in primavara/vara special mai mari ca sa-i fie buni acum si am constatat ca ii sunt scurti , vad ca am trecut la marimea 104 deja


Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

buna dimineata dragelor,

vin si eu la cafea
eu raportez 11 grade afara si 13.5 in garaj
noi cu hainele de toamna stam bine ca tocmai ce ne-am innoit acum o luna
raportez 108 cm, gramele sunt neglijabile
legat de pofta de mancare - din tot ce am incercat noi de la cateva luni si pana in prezent, un singur lucru a avut efect spectaculos - liv52 ce are la baza celebra sunatoare; eu il dadeam pentru refacere de dupa o "cura" cu antitemmice pe vremea herpanginei(si a "racelii" ce a precedat-o), in rest - nimic: nici vitamine, nici colostrum, nici peritol(ca l-am testat si pe asta intr-o perioada mai neagra)

si acum am si eu o intrebare: pot calatori in germania doar cu cartea de identitate?(dupa cum se observa le-am rezolvat pe toate si-s tanara si nelinistita)


Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 3 anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

gina -te imbratisez strans-strans si-ti trimit o ploaie de pupicuri
sa ai multa rabdare si putere

Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 3 anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Gianina,

In Germania poti merge doar cu Cartea de Identitate. daca mergi cu avionul e simplu. daca mergi cu masina esti obligata sa treci doar prin tarile UE (oricum, pana in Germania nu are sens sa ocolesti prin alte tari)

Mergi la inceput