Alaturi de IULIA! Ghiocei martie-aprilie2009 *445*

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Gina, imi pare extrem de rau ca ai astfel de ginduri. Nu cunosc detalii dar -si te rog sa ma scuzi daca gresesc- eu te percep...suferinda de mai multa vreme si asta cred ca nu ajuta balanta maritala sa ramina in echilibru. Poate ar fi bine sa faci pace cu tine, sa fii multumita si impacata cu deciziile luate si cu consecintele care deriva din ele. Nu intru in detalii pentru ca nu cunosc detalii si nu vreau sa par sfatuitoarea-experta dar, la fel ca tufetele, daca:
1. il iubesti
2. nu exista greseli care sa depaseasca limitele tale de acceptare

ti-as spune sa nu te gindesti la divort.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Kea ce anume maninca Keutu?
Te intreb pentru ca nici Ian nu maninca mai nimic si nu stiu cum sa schimb acest lucru. Precizez ca Ian minca de toate (gatite in fuctie de virsta lui): carne, legume, fructe, oua, brinza, mamaligta, cereale. Acum, mai maninca doar fructe (de toate, mai putin lebenita), ardei, castraveti, rosii, castraveti murati , morcovi, iaurt natur, supa de perisoare (rar), gem de topoloveni, ochi sau omleta, pizza, chec, cozonac (de aia am luat si masina de piine ca sa stiu ce pun in ele), placinta cu mere sau cu prune, mozarella, stafide, caju, migadale, fistic, nuci, piine goala si...crenvsti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Denisa, multumesc pentru link-ul la blogul dnei dr. Monica Pop (desi nu aveam idee de existenta ei ); il consider f. util

Va multumesc tuturor tufetelor care mi-au dat sfaturi sau mi-au impartasit experientele lor legate de probleme la ochi.

Si va sint datoare si cu multumirile pentru sfaturile legate de poftele mele intelectualicesti Sint tot la cote maxime, sa stiti Saptamina asta m-am intrebat neincetat oare ce faceam sa nu o iau razna inainte sa-l duc pe Ian la gradinita?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

La noi ploua cu galeata de la pranz

Nici Ada nu are un meniu ff diversificat, singurul meu regret e legat de fructe pe care lerefuza cu desavarsire in rest mananca cu placere ciorbe/supe ceea ce ma bucura, piure de cartofi, orez , fasole toate cu carne maruntita prin ele, ou fiert si nelipsitele produse de panificatie gen covrigi, chec, cozonac, placinta



Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui inapreda

Gina, imi pare extrem de rau ca ai astfel de ginduri. Nu cunosc detalii dar -si te rog sa ma scuzi daca gresesc- eu te percep...suferinda de mai multa vreme si asta cred ca nu ajuta balanta maritala sa ramina in echilibru. Poate ar fi bine sa faci pace cu tine, sa fii multumita si impacata cu deciziile luate si cu consecintele care deriva din ele. Nu intru in detalii pentru ca nu cunosc detalii si nu vreau sa par sfatuitoarea-experta dar, la fel ca tufetele, daca:
1. il iubesti
2. nu exista greseli care sa depaseasca limitele tale de acceptare

ti-as spune sa nu te gindesti la divort.



Tare imi place mesajul tau


Gina imi pare rau ca treci prin asa ceva
Ps- si eu te percep ca ... suferinda de ceva vreme tare rau imi pare

Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Pisigri, sanatate Pisilicii , sa ii treaca durerea de gat
Ma bucur ca pana la urma e ok la gradinita



Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Ma cam mananca palmele sa iti dau si eu un sfat, Gina. Nici macar nu stiu daca ai cerut neaparat asa ceva sau doar ai vrut sa te descarci.Da, impresia pe care ai lasat-o aici este ca relatia ta e o problema care te macina de multa vreme. Eu sunt de parere ca cel mai bine este sa faci ceea ce iti dicteaza inima. O femeie fericita este o mama fericita, iar o mama fericita nu poate avea decat un copil fericit. Frustrarile tale acumulate in timp nu duc la nimic bun daca iti lipseste comunicarea, timpul in acest caz nu are ce rezolva, ci doar amana gasirea unei solutii. Eu cred ca trebuie sa iei decizia aceasta in primul rand pentru tine, TU esti casatorita si nu copilul tau, iar orice ar zice oricine, un copil simte foarte bine, prea bine, neintelegerile dintre parinti, in ciuda faptului ca acestea nu ies la suprafata in prezenta lui. Pastrarea unei casatorii pentru copil mi se pare o banala scuza si cred cu toata fiinta mea ca pentru ca el sa fie fericit trebuie sa fie si parintii lui fericiti.Daca tu crezi ca relatia ta are o scapare din acest impas, lupta pana in panzele albe pentru ea, daca nu, fa exact asa cum crezi ca ar fi mai bine pentru tine si Calin. Din pacate relatiile sunt mult mai complicate, si "nu bea, nu loveste" nu sunt argumente deloc suficiente pentru a sta intr-o casatorie. Uneori cuvintele dor mai tare decat o lovitura sau cel putin la fel de tare...sau lipsa lor.Daca simti nevoia si crezi ca poti sa o faci, noi te asteptam aici sa te descarci oridecateori vrei tu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui anamariame

Ma cam mananca palmele sa iti dau si eu un sfat, Gina. Nici macar nu stiu daca ai cerut neaparat asa ceva sau doar ai vrut sa te descarci.
Da, impresia pe care ai lasat-o aici este ca relatia ta e o problema care te macina de multa vreme. Eu sunt de parere ca cel mai bine este sa faci ceea ce iti dicteaza inima. O femeie fericita este o mama fericita, iar o mama fericita nu poate avea decat un copil fericit. Frustrarile tale acumulate in timp nu duc la nimic bun daca iti lipseste comunicarea, timpul in acest caz nu are ce rezolva, ci doar amana gasirea unei solutii. Eu cred ca trebuie sa iei decizia aceasta in primul rand pentru tine, TU esti casatorita si nu copilul tau, iar orice ar zice oricine, un copil simte foarte bine, prea bine, neintelegerile dintre parinti, in ciuda faptului ca acestea nu ies la suprafata in prezenta lui. Pastrarea unei casatorii pentru copil mi se pare o banala scuza si cred cu toata fiinta mea ca pentru ca el sa fie fericit trebuie sa fie si parintii lui fericiti.
Daca tu crezi ca relatia ta are o scapare din acest impas, lupta pana in panzele albe pentru ea, daca nu, fa exact asa cum crezi ca ar fi mai bine pentru tine si Calin.
Din pacate relatiile sunt mult mai complicate, si "nu bea, nu loveste" nu sunt argumente deloc suficiente pentru a sta intr-o casatorie. Uneori cuvintele dor mai tare decat o lovitura sau cel putin la fel de tare...sau lipsa lor.
Daca simti nevoia si crezi ca poti sa o faci, noi te asteptam aici sa te descarci oridecateori vrei tu





Agree!

Denisa-Madalina fericita de Adela Marisa, 18+ cu

IULIA va invinge CANCERUL!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui denisamada

Citat:
citat din mesajul lui anamariame

Ma cam mananca palmele sa iti dau si eu un sfat, Gina. Nici macar nu stiu daca ai cerut neaparat asa ceva sau doar ai vrut sa te descarci.
Da, impresia pe care ai lasat-o aici este ca relatia ta e o problema care te macina de multa vreme. Eu sunt de parere ca cel mai bine este sa faci ceea ce iti dicteaza inima. O femeie fericita este o mama fericita, iar o mama fericita nu poate avea decat un copil fericit. Frustrarile tale acumulate in timp nu duc la nimic bun daca iti lipseste comunicarea, timpul in acest caz nu are ce rezolva, ci doar amana gasirea unei solutii. Eu cred ca trebuie sa iei decizia aceasta in primul rand pentru tine, TU esti casatorita si nu copilul tau, iar orice ar zice oricine, un copil simte foarte bine, prea bine, neintelegerile dintre parinti, in ciuda faptului ca acestea nu ies la suprafata in prezenta lui. Pastrarea unei casatorii pentru copil mi se pare o banala scuza si cred cu toata fiinta mea ca pentru ca el sa fie fericit trebuie sa fie si parintii lui fericiti.
Daca tu crezi ca relatia ta are o scapare din acest impas, lupta pana in panzele albe pentru ea, daca nu, fa exact asa cum crezi ca ar fi mai bine pentru tine si Calin.
Din pacate relatiile sunt mult mai complicate, si "nu bea, nu loveste" nu sunt argumente deloc suficiente pentru a sta intr-o casatorie. Uneori cuvintele dor mai tare decat o lovitura sau cel putin la fel de tare...sau lipsa lor.
Daca simti nevoia si crezi ca poti sa o faci, noi te asteptam aici sa te descarci oridecateori vrei tu





Agree!

Denisa-Madalina fericita de Adela Marisa, 18+ cu

IULIA va invinge CANCERUL!



+ 1

Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Si acum buna dimineata !!

Dau o cafea taaaare sa ne sara somnul provocat de vremea de afara !! are si lapte bineinteles

Ada azi sta acasa pt ca i-au aparut niste muci , bine, stiu si de la care coleg i-a luat , sper sa ramana doar la stadiul asta si maine sa putem pleca la Timisoara



Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput