Fluturasi dragalasi de mar-apr 2011 (19)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Hop si noi!
Dupa o pauza de o saptamana in care n-am avut net. Dar s-a rezolvat, in fine... dezavantajul de a sta la casa la marginea orasului, de!

Va pup pe toate!

Piticul meu Luca e la bunici in alt oras... Il lasam toata saptamana, daca rezista. Deocamdata vad ca e ok, doar ca mie mi-e dor de el . E bine totusi ca ma mai odihnesc si eu. Fetita e mult mai linistita. Acum de exemplu, doarme pe terasa de vreo ora si jumatate. Am facut curatenie. As mai avea eu de facut, in bucatarie, dar am obosit.

N-am citit decat ultima pagina si am de zis asa:
Strumphy, ma bucur mult pt noptile linistite si chiar te invidiez putin

Andreea, noi avem prieteni care au facut anul acesta ziua copilului, cand a implinit 2 ani, intr-un spatiu de joaca. A fost ok. N-au fost multi copii si s-au jucat frumos.

Roxy, ai pus reteta? Ma duc si eu in urma sa citesc

Vas, sanatate micutului!

Delia va pup pe toate 3!!!

Aha! S-a trezit pitica!
Va puuuup!!

Mami de muschetar Luca (12.04.2011) si printesa (18.07.2012) Ilinca Maria
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lparpala spune:

Hello!

Intru si eu putin si dupa aceea ma duc sa mai pun o masina la spalat si sa stau si eu putin intinsa cat doarme pitica.

Se pare ca Diana se intelege cumva cu Sophia, pentru ca si ea a dormit bine ultimele 2 nopti. Dar, cum spunea si Strumph, nu ma bucur inca prea tare ca nu se stie cat o tine.

Aseara am reperat un dintisor care sta sa pocneasca asa ca ma astept sa mai avem nopti grele.

In rest, toate bune si frumoase. Ieri am fost pe la servici (de la 9 la 18) ca ne era dor de colegi.

la si

Mami fericita de bebe Diana Emilia (20.03.2011) si 33+ cu
Cine?Cu cine?Ce?
Diana cea grabita
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Multumesc din suflet pentru raspunsuri!
Vas acasa nu am cum ca avem 2 camere.Ai fost f haioasa cu si pe camp e bine ,dar nu acasa;))
Va pup,ma duc sa prajituresc.Vreau sa fac placinta u mere si pricomigdale.pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinuca05 spune:

Hello!
Nu-mi vine sa cred ca mai am vrea 24 ore in total de stat cu iubita mea :(
In loc sa ma bucur ca plec in tarile calde, eu ma plang ca ramane pitica acasa. Spre deosebire de tati, care abia astepata sa plecam.

Mandreeac, eu sunt foarte multumita de Tikki. Eu i-am comandat de pe net. Sunt xcelenti pt acasa si la gradinita. Noi i-am folosit intensiv si afara si i-am cam tocit. Au talpa din piele intoarsa si iti dai seama cum arata dupa contactul cu apa, noroi, iarba si beton. O pereche este roasa in varfuri, ca printesa mea merge pe varfuri :)
Daca va luati, sa-i purtati cu placere!
Si eu sunt de parere ca mai bine ii face ziua lui Rares "pe camp" decat in apartament :)

Ok, imi fac analizele, dar cand ma intorc. Acum nu mai am timp. Dar as putea sa incep pastilele acum in ziua 10 a cm (sa incep de la pastiluta a 10-a)? Pe prospect scrie sa incep in ziua 1.
As fi vrut sa fiu protejata in concediu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

ce faceti fetelor?

noi am fost afara, la cumparaturi...am venit, am papat si acum buburuza doarme. eu am pus o masina sa spele, am mancat si eu si mi-am facut o cafea si inmoi cioco in ea si o mananc

ailed cum de nu vor cu mere nimic? sunt atat de bune praji si placintele cu mere fa-le cu alte fructe, merge cu orice, fa cu budinca

irinuca si eu cred ca m-as simti tot asa daca as pleca atatea zile fara buburuza. dar sunt sigura ca asa bine o sa-ti prinda.... si noi vrem sa facem o escapada fara ea, cu niste prieteni aici la o cabana, sa vedem pe cand.
uite cum stiu eu cu pastilele...normal, se iau din ziua 1 dar daca le iei dupa cateva zile de la ziua 1 trebuie musai 7 zile sa te protejezi suplimentar pentru ca nu isi fac efectul in timpul asta, abia dupa 7 zile esti protejata.
daca stiu fetele alfel sa ma corecteze.

vas dar la dr nu ai fost? poate ar fi bine sa intrebi sa vezi ce-ti zice. ai dreptate cu serbarea zilelor.

mandreeac cum sunt pricomigdalele? da-mi si mie reteta sa vad cum se fac. poate ma bag si eu nici nu stiu daca am mancat sau poate am mancat dar nu stiam cum se numesc

alina06 esti fara Luca... cred si eu ca ti-e dor de el. mie mi-e dor si numai cateva ore daca nu stau cu ea. dar incet, incet trebuie sa ne dezlipim de ei mai mult si eu am inceput s-o las mai mult si mai des la buni si este bine.
ce bine doarme bebelina dulce pe terasa la aer... suna tare bine. eu daca as avea terasa mi-as pune un hamac si ce-as mai dormi in el.... vise, vise....

lparpala ai stat atat la servici? asa mult? eu mai mult de o ora n-am stat, nu mai statea Anastasia, nu de alta. Diana ce-a facut acolo, nu s-a plictisit? ati luat papa cu voi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

merg sa fac curatenie ca sunt numai bulendre peste tot, jucarii, ziare, reviste....toate imprastiate cred ca stiti de cine
parca ma misc cu incetinitorul, am asa o lene si nici un chefnu mai apuc sa fac nimic, sa pun hainele impachetate la loc, sa-mi fac unghiile....bine ca am apucat sa ma vopsesc, asa blond fain mi-a iesit
trebuie sa vad cand este mama libera s-o las pe buburuza cu ea si sa rastorn casa cu fundu-n sus sa fac curat iar peste tot. numai ce-am facut asta acum 2 luni

am pus cateva poze.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lparpala spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxy_s

lparpala ai stat atat la servici? asa mult? eu mai mult de o ora n-am stat, nu mai statea Anastasia, nu de alta. Diana ce-a facut acolo, nu s-a plictisit? ati luat papa cu voi?


Diana este invatata cu statul toata ziua prin facultate. Mai mergem in vizita prin alte birouri, se uita la desene, se pune pe jos si se joaca cu pixurile tuturor... Isi cam face de lucru. Mai are si ea momente cand se plictiseste dar se gaseste mereu cineva care sa o "distreze". Partea buna la noi este ca nu suntem chiar asa contracronomentru ca la alte job-uri.

Fiica-mea tocmai s-a trezit urland de nu mai stiam ce sa ii fac. Pana la urma am riscat si am luat-o in brate. Spun ca am riscat pentru ca era foarte nervoasa si lovea in toate partile. Noroc ca nu m-a lovit in burta. Imi era asa o mila de ea! Astea sunt cele mai urate momente pentru mine, atunci cand nu am ce sa ii fac.

la si

Mami fericita de bebe Diana Emilia (20.03.2011) si 33+ cu
Cine?Cu cine?Ce?
Diana cea grabita
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

Buna seara fetelor! Of abia astept iarna sa lenevesc si sa nu mai am atata treaba, sunt satula, asa as sta cu craci in sus!

STRUMPHY LA MULTI ANI FERICITI IMPREUNA!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

salutare fetele

abia am apucat sa citesc tot
of
sunt in priza
am oameni in casa care varuiesc etc
si am de facut mancare pt ei
mergem si dimineata la gradi la program scurt
antonia e f ok
nu e cuminte
adica nu asculta de educatoare absolut deloc
dovada ca nu a luat azi bulina rosie
dar sunt fericita ca sta
ca nu plange
ca nu va zic cum urlau unii copilasi
offffffffffffffff
dragii de ei
altul a plans in clasa toate cele 4 ore
pana a adormit
ahahahahha
va dati seama cat de puternice sunt sentimentele in ei fata de casa si parinti
da eu ma invart dimineata de nu imi gasesc locul
ca ma vad mai libera
si mai calma
petra mai baga si un somn

si nu-mi vine sa cred ca am timp sa mai respir
ahahahahha

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

strumph LA MULTI ANI FRUMOSI SI SANATOSI IMPREUNA va doresc din tot sufletul

LA MULTI ANI SOFIEI SA TRAIASCA CU NUMELE!
SI EVIDENT SA ISI BUCURE PARINTII MINUNATI PE CARE II ARE!

yasmi aaaaaaaa
nu stiam ca sunteti la gradi particulara
am inteles
mie sincer mi se pare prea mult ca un copil sa mearga tot anul la gradi
vara e vacanta
ma refer la copilasi evident
eu mereu o asteptam cu placere
bine am si avut bafta de parinti profesori ce aveu deci evident vara libera
si finutul nostru din bucuresti la fel
toata vara a gradinarit

Mergi la inceput