Fluturasi dragalasi de mar-apr 2011 (19)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Alina,vad ca mie mi-a intrat alocatia!!!Acum am verificat!!!dar cred ca abia ieri!!!Si pe mine ma enerveaza astia de la stat ca nu repecta o zi macar sa stii o treaba!!!Te bazezi pe banii aia si cand colo...

Miki,of ce ai mai patit si tu!!Eu nu am ce sfaturi sa iti dau,caci nu stiu,dar la camera de garda sigur ar tb sa mergi,macar sa vezi ce este acolo.Sper ca nu este si vreun dintisor!!!

Eu nu mai stiu parolele de picassa si nici uswerul,dar deja lesin de pofta cand vorbiti de pandispanul lui Roxy!!!Chiar vreau sa ma bag sa fac o prajitura caci am atatea oua prin casa..dar nu stiam ce..Roxy,ai postat reteta mai in fata???Sa merg sa o caut..
Pe ce site-uri de retete pt praji va mai uitati voi???
Eu toate retetele facute de Miki le-am incercat si au fost bestiale!!!!Numai cea Kinder nu mi-a iesit...Dar acum parca as face ceva usor!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Neata si de la noi! Va ofer o cafea aromata!
Lalely ce ma bucur ca ne scrii mai des mami! Siropel din ala i- am mai dat si eu lui Rares,dar de o perioada am uitat ca trebuie tinut la frigi si scoteam intr- o seringa il lasam sa fie la temp camerei si toate cele.Atunci il lua,o sa mai incerc sa ii dau.Eu retete caut pe net si unde le gasrsc cu poze ca sa am dovada ca ies bine le fac
Roxy am uitat sa iti zic ca pricomigdalele se baga la cuptor 10 min cu usa inchisa si 10 cu usa deschisa de la cuptor
Deea cum te mai simti? Hai sa iti revii ca vine ziua ta si trebuie sa fii fresh

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Miki cum mai e Andra?Ce v- a zis dr? Am patit- o si noi dar nu asa grav,motiv pentru care cand merge pe asfalt il tin de bluza de la spate,daca e pamant sau tartan il las singur.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Maduta care e intrarea principala de la Cismigiu? Voi veniti cu carucioare ceva? Ca i- as lua si eu trici,ca sa nu il car numai in brate desi prevad ca asa va fi.;))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vas spune:

Neata!!
Yvi, multumesc mult de sfaturi...pare ca s/a rezolvat problema la amandoi puii mei.....Eliza e ok, iar Andrei aseara a facut destul de ok, iar de atunci nimic. Inseamna ca e spre bine.
MIki, ce face micuta???
Yvi, ne intrebai cum mananca puii nostri, Al meu papa orice, e atat de linistitor, pentru ca la Eliza am avut nopti intregi in care nu puteam sa dorm la gandul ca nu manca decat esentialul si o vedeam mica....iar acum ma streseaza cu mancarea. Depinde tare mult de la copil la copil si bineinteles au perioade si ei.

Acumva lasa va urez o zi buna, nu stiu daca mai intru azi ca termin treaba prin casuta.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Neata!

Cata a me ainca doarme , de cand a inceput Cristi gradi si stam mai mult pe drumuri, e rupta de oboseala

simo, eu nu m-am incumetat inca sa o las sa pape ciorba singurica, tb sa-mi fac curaj. Tot zic ca o las si parca tot nu-mi vine..tb sa ajung in Ikea sa-i iau o bavetica din aceea cu manecute Daca apuca sa pape singura ciorba nu o sa ma mai lase si pe mine sa-i dau, dar tb sa ajungem si acolo.

mandreeac, ne vedem la intrarea dinspre primarie. Strumph a spus ca e acolo de la 4:30 si ne asteapta . Eu vin cu caruciorul ca sa pot cara in el diverse, sa nu le tin agatate de mine Imi pare asa rau ca va fi frig, pe accuweather zice ca vor fi maxim 14 grade..brrr. Sper sa nu ploua, sa nu fie ude topoganele si leaganele, oricum voi lua un bax de servetele pt sters apa, Cata daca vede apa pe undeva vine sa ia servetele sa stearga , dupa ce plecam noi, toate parcuriel sunt curate luna

Cred ca ma duc sa trezesc fata...doarme de la 9:30 aseara, cu o trezire pt lapte la 7:30. Aseara nu i-am mai dat laptele din biberon ca in ultimul timp tot aiurea il tine, nu-l mai ridica, il lasa sa-i cada pe piept si cand vede ca nu mai curge zice gata, si nu o mai pot convinge sa manance...si nici pe mine nu ma lasa sa il tin. aseara i-am dat din canita cu pai...cred ca a fost cant mai mica decat in biberon...nu am mai masurat, asa ca s-a trezit fata sa manance si apoi s-a culcat la loc
Fug la ea, ca tare puturoasa mai e.

Pupici fetele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Buna dimi!

Madutza, dar ce fata cuminte ai tu! .
Eu am mai scris de Luca... mai mult de 7.30 nu doarme, plus ca se mai trezeste si noaptea. Dar nu mananca, nu stiu de ce se trezeste... Se ridica in fund sau direct in picioare in pat
Si asta mica la fel, la 7.30 e in picioare. Chiar si acum cand nu e frate-sau acasa sa o trezeasca cu chiotele lui!

Roxy, eu ma simt tare bine, nu mai am niciun fel de durere, nici de cap, nici de burta, operatia nici nu o simt... Dar nici n-am incercat sa fac ceva exercitii sa vad daca am vreo problema

Vad ca baieteii, cu exceptia lui Lucas si parca a lui Cristi de Spiridusha, vorbesc mai greoi...

Simona, Mandreac, ai nostri sa se ia de mana si sa nu se vada cu fetele ca se fac de ras...

Puup!

Mami de muschetar Luca (12.04.2011) si printesa (18.07.2012) Ilinca Maria
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

'Neata, mamici!

Am chemat-o pe "maia" sa scoata picea afara si eu imi fac de cap! Tare bine e sa mai ai din cand in cand o pauza de cateva ore chiar si o data pe saptamana!

As incerca si eu sa ajung cumva maine dar nu prea cred ca am cum pentru ca tati e la servici si eu nu conduc

Cu vorbitul nici L nu se prea oboseste, are o gramada de cuvinte pe care le stie si le-a zis, dar doar o data sau de cateva ori apoi nu mai zice eu deja le-am notat intr-un carnetel ca sa nu le uit cand incepe sa le zice din nou ca nu prea seamana deloc cu limba romana (de exe: "maia pe-aiia piii" inseamna sa vina mamaia sa o scoata pe afara la copii si tare greu m-am mai prins ce vrea sa zica, ea se necajea si eu nu intelegeam ca toata saptamana asta se trezea de dimineata si numai asta repeta, apoi deja urla ca nu intelegeam; acum ca am inteles ce vrea sa zica nu mai spune ; sau alte exemplu, avem un catel in spatele blocului pe care-l cheama Titel si eu mereu vorbesc cu el si cand plecam spre parc mereu cand treceam pe acolo ea tipa intr-una "titeeei titi" probabil intreba de "catelul Titel" cred si dupa ce m-am dumirit nu mai zice nici asta , iar saptamana trecuta se catara pe etajera si repeta intr-una:"Aiii boie, boie, boie", a tot zis asta numai cand facea dracii, probabil de cand ii tot spun eu: "Lari, nu e voie... acolo/dincolo" )

Edit: cate greseli gramaticale am putut sa fac
Merg sa-mi beau cafeluta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Hello de la Bucuresti!

Soare si frumos, deci nu am venit cu ploaia de la Londra pana in prezent, ca cine stie ce 12 grade or fi maine , da sa nu ma injurati da ?!

Sunt la sora mea si nu-mi vine sa cred cat de mica e bebelusha, are aproape 3 luni si am tinut-o in brate si a adormit, ce frumosss incepe a ganguri si zambi, ii place sa ii vorbesti si sa stai cu ea sa trancanesti ca ea iti zambeste inapoi

Mi-am facut deja o pofta de cand am ajuns, mai urmeaza altele..multeeeesper sa nu ma intorc la Londra cu 10 kile in plus ca e jale Ieri pe avion a fost cm cald si ne-am cam chinuit, e prima data cand mi-e cald in avion, unde de obicei e foarte frig si iti trebuie multe haine pe tine, ieri m-am sufocatcu tot cu aer conditionat care mi-a cam pus gatul si nasul in pioneze, dar ma refac eu ...bine ca nu am muci Sophia ieri nu a dormit prea mult a fost ok la plecarea din londra ca a supt san si i-a iesit presiunea dar la aterizare la bucuresti a urlat rau si nici nu voia sa mai suga tzata si nu am linistit-o decat atunci cand i-am dat voie sa scoata toate cardurile si hartiile de prin portofelul meu, a uitat ca prin minune ca o dureau urechile

Maine seara la 4 jumate va astept in cismigiu, la intrarea dinspre regina elisabeta , da ? aveti numerul meu de ro cred, unele din voi... altele faceti rost din lista telefoane, e in contul fluturasilor...

Ma duc sa schimb piscoata si sa incerc sa o culc ca dupa amiaza mergem sa ne vedem cu o prietena

Va pup si ne mai auzim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lparpala spune:

Hello!

Strumph, bun venit la Bucuresti! Abia astept sa ne vedem maine.

Roxy, de bine ce intrebai cum rezista fi-mea atata timp la servici, ieri am ajuns fara sa ne propunem la facultate si am stat de pe la 15 pana pe la 23. Saracuta era asa de maraita... Nici nu isi facuse somnul de pranz pentru ca eram plecate de la 13 de acasa la eco.
O sa pun poze sa vedeti ce patut i-am improvizat ca sa poata dormi putin.
Noi si astazi o sa fim pe la servici, dar sper ca nu o sa stam tot atat de mult timp. Vom vedea.

Partea buna a lucrurilor a fost ca azinoapte a dormit piticot neintoarsa . In schimb eu sunt tot chiauna. Mi-e un somn de mor .

Bebe este ok, are aproximativ 2 kg.


la si

Mami fericita de bebe Diana Emilia (20.03.2011) si 34+ cu
Cine?Cu cine?Ce?
Diana cea grabita
Poze

Mergi la inceput