Fluturasi dragalasi de mar-apr 2011 (19)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

MIKY si noi am patit de 2 ori sa ne accidentam, cadea in fata si avea suzeta in gura de aici chin si umflaturi, eu i-am dat cu glicerina si tinctura de propolis, glicerina nu prea avea efect!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

AM VAZUT POZE CU FLUTURASE FRUMOASE LUIZA, CATALINA SI ANASTASIA. ROXY m-ai omorat cu pandispanul o sa il fac si eu dar sa caut in urma reteta de pofta am mancat jumate de ciocolata, meritam si eu dupa o zi de munca intensa! Hai ca merg sa fac baita la printesa!STRUMPHY drum bun daca nu ai ajuns cumva!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

ROXY la reteta de pandispan nu pui nici un fel de agent de crestere? praf de copt sau altceva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

moama roxyyyyyyyyyy, pandispanul ala arata demential
Eu intelesesm sa il faci in tavi de chec, de aia am intrebat. Eu am multe pere de la mama si am sa fac cu ele, dar musai cumpar si ceva fructe de padure din alea congelate ca arata tare bine deasupra, si cred ca e bine sa fie si cu ceva acrisor. Cred ca e tare buna combinatia de fructe acrisoare cu pandispan dulce
Chiar, nu pui praf de copt?

mary, ce de treaba ai si tu. Chiar ca la iarna o sa simti ca nu faci nimic

cami, cum e Antonia? Si noi o sa avem ceva praf prin casa ca vrem sa dam o lavabila in bucatarie, se cere dupa aproape 4 ani...plus de pus un perete cu tapet in camera Catalinei abia astept sa fie gata.

Maine dupa gradi mergem cu copii si finii la degustare pt meniu de nunta, o sa avem ce alerga pe acolo dupa ei, dar nu avem cu cine sa-i lasam...
Iar vineri ne vedem cu Strumph . La ora asta e sigur in Buc si poate chiar s-a cazat.
Intalnirea va fi vineri la 5:30 in Cismigiu la intrarea principala

roxy, zici ca sunt nebuna, desi nu am nimic pe foc am impresia ca miroase a pandispan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

Mamici am intrat sa va spun NB si repede m-am dus la poze!

Roxy m-ai terminat cu pandispanul ala, mai ales ca acum pe seara am mancat un mar si o limonada cu miere E dulce tare Anastasia cu gropitele ei si cu genele alea luuungi si negre Ai curaj sa-i pui iaurtul in cana normala si nu de plastic, eu daca-i dadeam lui L in secunda 2 zbura pe pereti/podea (cana) asa ca numai in vase de plastic ii pun

Mamici dar cum mananca fluturasii vostri L e tare tare mofturoasa, abia deschide gura, nu-i place nimic combinat (nu vrea piure cu carne, vrea ori carne, ori piure , nu vrea pandispan cu fructe, mananca doar pandispanul pe care trebuie sa i-l separ eu de fructe ca altfel urlaaa si imi da peste mana sau arunca din bol tot iaurtul il mananca numai simplu, nu suporta nimic in el, nici fructe, biscuiti/nuca/miere am incercat de toate), e reticenta la tot ce-i fac nou, are un meniu foarte limitat din care am scos si bananele acum! In schimb ar manca toate porcariile gen covrigi si covrigei de toate neamurile/sticsuri/pufuleti/biscuiti si biscuitei/saratele/gogosi etc. si prin parc alearga efectiv dupa oameni/copii si cerseste zici ca e nemancata de zile intregi si mai face si o fata de miloasa asa si cand o iau de langa ei incepe scandalul cu urlete si tot tacamul ; nu stiu de ce e atat de disperata dupa tampeniile astea ca eu nu prea i-am dat decat covrigi de buzau si in rest i-am facut tot in casa (chec/pandispan/biscuiti/paine).

Sper sa-si mai schimbe gusturile si sa dispara obiceiul asta cu cersitul!


NB!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

hello fete

Alergatura mare la mine aici si deja nu dorm noptile la gandul ce voi face cu copiii cand voi incepe jobul...Si azi ca un facut m-a sunat si dire a mea din greseala si mi-a spus ca ma asteapta la treaba...

Arsi e ok la cresa, plange doar cind il las si cand il iau(zici ca eu ii fac ceva rau). Acolo face la olita, acasa nu..ca sa mi se confirme inca o data cat inseamna sa fie altcineva decat mami cel pe care trebuie sa-l asculte. Gradi e ok. Scoala e ok.

Madutza, mor de fiica-ta ce strambacioasa haioasa e! Si Arsi papa cu furculita si cu lingurita..chiar si ciorba...zeama e pe el, desigur, dar nu accepta ajutor.

Lavi, am uitat sa-ti spun ca l-am admirat pe Lucas vorbaretul, e fantastic..nu pot intelege cum pot unii copilasi sa repete orice iar altii (ca al meu) sa fie mutulici...

Roxy, Anastasia e tare frumoasa si voinica pare...Pandispanu' arata intr-un mare fel (nu-l maninci tot in 5-10 minute singura??)Si iaurtul vad ca-i tare bun asa cu degetelul.

Alina, si eu stiam ca gimnastica ar micsora productia de lapte...acuma nu stiu cit e mit si cat e realitate...nu stiu ce sa te sfatuiesc...

Miki, pup fata draga..sper sa nu fie nevoie de nici o interventie dureroasa...

Cami, sa va fie de bine la gradinita...mare lucru ca nu plange..inseamna ca ai fata mai independenta/descurcareata decat credeai.

Mary, spor la treburi..ai multe de facut.

Yvy, ce sfaturi pretioase si complete. mami

Andreiutza, loc de joaca, fara probleme..desi nu prea socializeaza ei la varsta asta, dar macar socializati voi parintii si strang altii dupa petrecere

Strumpfi...deci vineri la 5.30..sa vad daca voi reusi si eu sa ajung cumva..macar si singura sa va vad as vrea sa reusesc.....

Irinuca, concediu placut...ce zapacita sunt...cand ai aratat poza cu bubitele Dariucai am uitat complet ca am patit asa cu Arsi de la piersica (cea nu puf, dar si la nectarina mi-a facut odata mai putin). In jurul gurii si pe piept, pe unde atinsese cu piersica (era la bustul gol)

Delia, cuscra ce mai faci> Degetele sunt ok, in regula toate 10?

Va pup fete ca miine la 7 tre sa ies pe usa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Cum nu am somn am tot stat si m- am gandit cum sa fac sa ajung la intalnire ca tati nu isi mai ia liber ca are sedinta,apoi face cinste si se duce si la dentist si mi- a venit ideea sa il rog pe tata.Sper sa poata maine vb cu el.Sper ca Rares sa fie cumintel ca azi mi- a mancat sufletul,veti vedea un pui fara astampar asa ca sper sa si putem schimba 2 vb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Maduta ce frumoasa e Cata,Doamne o blondina superba si carliontata si vb extraordinar,al meu doar pe limba lui.
Simo sper mami sa vii si u si sa ajung si eu
Yvy ce descrii tu asa e si Rares si- ar pune ciorba in cap daca l- as lasa cu castronul
Roxy e dulce rau Anastasia,i- as papa degetelele
Yvy dulce mai e Larisa asa cu bulanasele ei.Si Rares e mare cersetor.Azi l- am luat cu greu din magazinul de paine.Manca un covrig si statea acolo ca mirosea a paine calda
Lparpala si Diana e f frumoasa
Alehiam Luiza e delicioasa.
fug nb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

buna dimineata

imi este ca sunt in urma rau de tot....poate reusesc azi sa citesc tot si sa scriu cateva vb....mai tarziu ca acum luam micul dejun deja

va

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxy_s
lalely dar nu a facut nici un puiut analize la un an, doar daca a fost cazul si li s-a cerut de catre pediatru. eu zic ca nu este chiar praf cu analizele, dupa cum arata David. si daca este ca de obicei, vioi, vesel....cu mancatul tot asa prost stati? ce mai papa?
dar daca pediatra iti recomanda, fa-i si te linistesti si tu. siropelul acela nu i-l poti baga in putina apa sau in ceva ca sa-l ia?
Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)



Roxy mami, eu la mesajul asta ma refeream!!!Am crezut ca siropelul era de fapt Omega 3 caci eu mai sus nu ziceam de altceva!!!

Mergi la inceput