Juniori de Iulie - August 2004 * (103)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Sa traiasca nasaaa ...sa i se-ntoarca!
Vreau poze cu nasii!

Andrea, prezent!
Va citesc dar n-am mai apucat sa scriu!eu sunt intr-o continua alergatura, duminica a plecat John in germania o saptamana asa ca tre' sa fiu mai "vigilenta" si la servici si acasa, ca ma fenteaza Maria cu temele daca nu-s in forma

Azi a avut test la romana, a avut un text de delavrancea si nu a avut loc numele intreg al autorului pe un rand asa ca l-a inghesuit. Cand a zis neghinita nu stiu ce ("auzi, mama, vreau acasa" sa zicem) ea cuvantul dintre virgule nu l-a pus si nu a numarat corect cate cuvinte a zis neghinita (au iesit 3 in loc de 4)...Asa ca a luat B. Dar macar a scris frumos si corect!

I-am zis ca daca mai casca gura pe pereti nu o mai las in excursie...Au mamaaaa, ce jaleee...Am plusat si i-am promis ca daca se comporta frumos pana la excursie o iert...Oare functioneaza?! Ce santaj ordinar pe capul meu!

Roberta, uau...daca imi facea croitoreasa asa cred ca ma lua durerea de inima! Daca s-a terminat cu bine este minunat

Ioana, pai e cea mai buna varianta. Cumperi pantofii si o geanta si te-ai scos (pe astea le mai porti dar rochia de ocazie e mai greu de "revalorificat" ...parerea mea...)

Andrea, Maria merge la Voinicel, Euroscolarul si Comper..parca asa am inteles...Dar am vazut de anul trecut ca nu participa la asa multe concursuri (fata de alte scoli).

Ma-ntinsei...ma duc sa vad ce lectii si-a facut (sper sa fi scris mai mult azi )
O zi excelenta sa avem!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Andreea, nu am gatit nimic extraordinar - supa cu galuste (preferata piticilor mei) si un fel de tocana (frantzuzeasca) de vita (cu morcovi si ciuperci, marinata in gin vermut...) - cred ca v-am mai spus - anul trecut mi-am luat din SUA cartea Juliei Child (deh, mi-a placut mult filmul Julie & Julia) French Cooking - si din cind in cind experimentez retete de acolo...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Eu am avut 3 nunti si 2 rochite (doua nunti au fost in Galati asa ca imi trebuiau doua diferite, mai ales ca nu stiu cum s-a intamplat dar familiile se cunosteau). Una din roghite a fost "gogosar" auriu inchis spre maro cu un umar gol si cea de a foua o sirena albastru inchis, metalic, cu umerii goi. Am fost ca sa spun asa o nasa trendy, cand au mai aparut si copiii in scena, se tot mira toata lumea cand i-am facut. Lauda-ma gura...ca ti-oi da friptura! Cu pantofii m-am scos usor ca ii aveam si poseta la fel. Rochia ca rochia.. pe mine m-au spart preturile la coafor (ca machiaj si gherutze mi-am facut singurica), pai daca deschizi gura sa spui ca esti "nasa" ai pus-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

Andrea, pai sa iti fie de bine excursia de studii!

Matei mereg si el la toate concursurile, initial am zis ca nu, el a mieunat pana l-am sponsorizat, deci bifam evaluare in educatie mate, toate la smart (3), Eurojunior 2...peste 100 lei :(

Va pun poze imediat ce le primesc, promit solemn, dar cred ca mai dureaza un pic pana la primim de la fotograf. Am facut multe poze, locatia a fost superba, asa ca sper sa am cu ce sa ma laud :)
A fost si Matei cu noi, a rezistat eroic pana la 2 noaptea, cand a adormit pe doua scaune cu capul in jos, l-a transferat Petro in camera de hotel si a revenit in restaurant pe la 6 buimac, nu stia cum a ajuns si... ce gustari a ratat







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Neatza,neatza
Care aveti soare trimite-ti si pe la noi la ieshi
Eu am hotarat ca semestrul acesta sa mearga doar la smart...pentru fundatia pentru evaluare mi se pare cam devreme pus si tinand cont ca nu prea au facut ceva nou,este ca o recapitulare a notiunilor din clasa intai,m-am uitat si pe subiectele din anii trecuti... asa ca am hotarat sa mearga doar la etapa a 3 a,prin aprilie, ca atunci vedem fix ce a invatat in clasa a 2 a....in semestrul II mi-am propus euclidul, florica campan...si atat...
In rest pe 26 octombrie doamna organizeaza o excursie in care a inclus si vizita la universitate asa ca-i duc la planetarium si in laboratoarele noastre sa le facem ceva experiente gen vulcanul chimic,flacara care se aprinde fara foc si jeleurile explozibile
Aseara am fost la teatru la o cafeneaatmosfera a fost super,piesa o comedioara romantica foarte faina...mi-a placut mult iesirea, cred ca o sa o mai repetam
Parca m-a intrebat cineva unde am fost la stomato cu Maria... cabinetul se cheama bunnydent si este intre policlinca industriala si serviciul de pasapoarte
hai sa avem o zi faina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Buna dimineata, trimit eu un pic de soare unde e nevoie

Despre concursuri eu stiu de 2 doar, cele cu culegeri. Altele inca nu au ajuns la noi deocamdata si nici nu e cazul Ne luptam din greu cu cunoasterea mediului


Am deschis capitolul nou aici:

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=175053&nm=Juniori-de-Iulie-August-2004-104




Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,
inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra
obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,
botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi: Iulia Copiii Monicai Alex Luca

Mergi la inceput