FIV cu Dr. Dragos Albu 66

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lylygry spune:

Annika, sa stii ca si eu am aceeasi problema si dr Albu mi-a zis sa iau Dufalac. E un sirop. iei cam cate 2 linguri zdravene. sa stii ca dupa o perioada nu am mai avut probl. E singurul pe care ai voie sa il iei.
19+











Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelica28 spune:

Fetele dr ALBU cind revine din concediu ............joi il gasesc in clinica?

Mutatia677-in stare homozigota
Mutatia844g -in stare heterozigota
4 INSEMINARI ,O SARCINA OBTINUTA NATURAL IN IUNIE 2010,OPRITA DIN EVOLUTIE LA 13 SAPTAMINI,O INSEMINARE REUSITA IN IUNIE 2011,OPRITA SI ACEASTA SARCINA DIN EVOLUTIE LA 9 SAPTAMINI
Tratament actual inainte de sarcina:femibion1 1/zi,acid folic1/zi ;magmeB61/zi;vit E3/zi;cetebe1/zi,
Fiv facut in martie nereusit! FET in iulie nereusit!!!
Mult timp am avut impresia ca viata mea va incepe in curand, adevarata mea viata !...
In final, am inteles insa ca obstacolele reprezinta de fapt viata ." Alfred Souza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

angelica....stiu ca dupa 14 il gasesti la clinica.
dar cred ca o sa fie extrem de aglomerat....nu mai erau locuri libere
la el inca dinainte de a pleca in concediu.

cum te simti cu Mirena???





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liza79 spune:

Angi, dr. Albu stiu ca de pe 13 este in clinica, asa a zis cand ne-am vazut ultima data. Eu am renuntat sa mai merg la dansul, programarile erau deja dublate de acum 3 saptamani...

ambele MTHFR heterozigote, ambele PAI-1 heterozigote, trompe infundate, Graves-Basedow, FIV1 in iunie, 13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelica28 spune:

o sa ii trimit mesaj ,trebuie sa ma primeasca sa ma vada si pe mine 5 min ...........luna trecuta asa mi-a zis ca ma asteapta dupa 13.
Samirra cu mirena ma simt ok ,inafara de scurgerile care le am aproape incontinuu ,de ex luna aceasta dupa ce mi-a venit ciclul am avut singerari pina acum o saptamina ,si acum ar trebui sa imi vina iar ciclul ,oricum eu mai mult de 3 luni nu il tin ,daia si insist sa ma vada ca imi spusese ca daca nu vedem schimbari cu mirena intru pe dipherelin ,si daca el ma vede peste 3 luni de la montare ,si mai imi da si 3 luni dipherelin ,uite asa nu mai am cum sa mai fac fiv anul asta ........

Mutatia677-in stare homozigota
Mutatia844g -in stare heterozigota
4 INSEMINARI ,O SARCINA OBTINUTA NATURAL IN IUNIE 2010,OPRITA DIN EVOLUTIE LA 13 SAPTAMINI,O INSEMINARE REUSITA IN IUNIE 2011,OPRITA SI ACEASTA SARCINA DIN EVOLUTIE LA 9 SAPTAMINI
Tratament actual inainte de sarcina:femibion1 1/zi,acid folic1/zi ;magmeB61/zi;vit E3/zi;cetebe1/zi,
Fiv facut in martie nereusit! FET in iulie nereusit!!!
Mult timp am avut impresia ca viata mea va incepe in curand, adevarata mea viata !...
In final, am inteles insa ca obstacolele reprezinta de fapt viata ." Alfred Souza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rlk_2009 spune:

Annika si eu am la purtator aceasta problema de cand ma stiu si oricare remediu (iaurt cu tarate, crema de zahar ars) a functionat o zi-doua dupa care ....
lylygry multumim de pont! AZI ma duc sa il iau, daca dl dr ti l-a recomandat chiar si pe sarcina, inseamna ca e inofensiv!

Lumimar voi incepe FIV-ul imediat ce mi se aproba dosarul ..asta daca vor mai aproba ceva .. pana atunci trebuie sa imi "rezolv" ambele trompe (sactosalpinx bilateral)

Liza, Qiao, Elbereth, Arabela, Angi, Arabika, Cri, toate fetele
Liza ce mai face burtica? E cuminte?
Pupici pentru gagici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annika spune:

lylygry, sar'na ... l-am si cumparat si am inceput sa iau de azi dimineata .... scrie in prospect ca e ok in sarcina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liza79 spune:

Annika, nu te testezi?
Raluca, burtica face bine, avem de toate, maini, picioare, organe interne, deocamdata e fetita, mai vedem la urmatoarea echo. Azi astept rezultatul de la laboratorul de genetica - corelarea echografiei cu analizele de sange.
Pup toate fetele si astept vesti bune de la voi

ambele MTHFR heterozigote, ambele PAI-1 heterozigote, trompe infundate, Graves-Basedow, FIV1 in iunie, 13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annika spune:

Liza testul e vineri...pana atunci stau cuminte incerc sa nu ma gandesc, ca daca ma gandesc si vad ca nu am nici un simptom ma apuca jalea ... am destule la servici cu ce sa-mi ocup mintea iara seara ajung acasa si direct in seriale ma arunc pana vine ora utrogestan-ului si ma bag in pat sting lumina si somn de voie pana la urmatorul utrogestan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rlk_2009 spune:

Liza esti criminala .. ma bucur ca aveti de toate, Doamne ajuta in continuare!
Annika doar ce m-am intors de la farmacie, am luat si eu...acum urmeaza intrecerea, dar cred ca pierd din moment ce tu ai luat deja o doza!

Fetele ma treceti si pe mine la aspirante? Pe scurt: 31 de ani, HSG in urma caruia s-a descoperit sactosalpinx bilateral, instilatii si tratamente pentru permeabilizare trompe esuate, urmeaza laparo si FIV cu dr Albu (dosar depus in cadrul subprogramului national, in asteptarea raspunsului).

Pup toate fetele!

Mergi la inceput