FIV cu Dr. Dragos Albu 66

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns angelica28 spune:

ali .................nu imi pot stapini lacrimile ..............este superb blogul tau ,la cel despre infertilitate am plins de la primul rind citit ............si inca nu imi pot opri lacrimile .......este crunta aceasta boala INFERTILITATEA!

Mutatia677-in stare homozigota
Mutatia844g -in stare heterozigota
4 INSEMINARI ,O SARCINA OBTINUTA NATURAL IN IUNIE 2010,OPRITA DIN EVOLUTIE LA 13 SAPTAMINI,O INSEMINARE REUSITA IN IUNIE 2011,OPRITA SI ACEASTA SARCINA DIN EVOLUTIE LA 9 SAPTAMINI
Tratament actual inainte de sarcina:femibion1 1/zi,acid folic1/zi ;magmeB61/zi;vit E3/zi;cetebe1/zi,
Fiv facut in martie nereusit! FET in iulie nereusit!!!
Mult timp am avut impresia ca viata mea va incepe in curand, adevarata mea viata !...
In final, am inteles insa ca obstacolele reprezinta de fapt viata ." Alfred Souza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annika spune:

Ali super blog .... si super ursulet!! sa-ti traiasca si sa fie sanatos. Mi-a placut la nebunie cum a fost imbracat la botez!! Daca ma ajuta DD o sa-ti fur ideea ... daca nu te superi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alilumi spune:

of, dragele mele,
nu vreau sa mai plangeti decat de bucurie... si asa va fi din momentul pe care bunul Dumnezeu il are pregatit acolo, pentru fiecare dintre noi...
eu datorez peste 50% din sansa reusitei mele acestui forum... voua tuturor... pentru ca datorita voua am primit putere si speranta sa fac fiv, datorita voua l-am gasit pe albisor si asa a fost intamplarea, sa reusesc cu el doar dintr-a doua incercare... deci, imi impart bucuroasa cu voi acest succes. eu am predat stafeta de ceva vreme: anul acesta in octombrie, se va implini un an... acum un an pe vremea asta, cred ca eram in ac-uri...
si ma amarasc aici cu voi si imi vine sa urlu de neputinta, la fiecare beta negativ... pentru ca intr-o mica masura stiu ce inseamna un asemenea rezultat (eu nu l-am trait decat o data)... si am momente cand parca imi este un fel de rusine pentru reusita mea atat de... "facila" (ma refer strict la fiv)...
dar continui sa sper si sa fiu convinsa de faptul ca, rand pe rand, doamnele mele dragi se vor "gravizi" sau se vor "mamici", pana ce nu voi mai cunoaste pe nimeni aici, pe acest forum...
am facut acel blog nu numai pentru fiul meu, ci si pentru voi, sa va intaresc si eu in masura puterii mele, convingerea ca se poate. cand?, numai bunul Dumnezeu stie... El hotaraste pentru fiecare dintre noi momentul potrivit nu doar pentru a ramane insarcinate sau a deveni mamici, ci mai ales, pentru a avea copii sanatosi! Ca a ramane gravida nu ar fi "prea" complicat (in cazul nostru cam este), dar mai trebuie sa ne gandim si la faptul ca dupa atata chin, este musai sa purtam in pantece, sa avem prunci sanatosi, de care sa ne bucuram cu toata fiinta noastra, dupa atata suferinta...
doamne speciale si ma gandesc la voi mereu

p.s. annika, abia astept sa vad si alte bloguri ale voastre cu fotografii de la botez, unde pruncii vostrii sa poarte tot ce va doresc mai bun si mai frumos inimioarele voastre de mamici greu incercate!


mami de Gabriel din 2 iulie 2012
_
9 ani am asteptat o minune, 6 ani am luptat sustinut impotriva infertilitatii: trompe obturate, anovulatie, ovare polichistice, MTHFR C677T pozitiv-homozigot; sotul 25% anticorpi antispermatici; FIV 1 martie 2011 nereusit; FIV 2 cu ICSI noiembrie 2011 reusit... Multumesc, Doamne!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honeys spune:

Ali, multumesc frumos. La fel va dorim si voua! Si eu ma gandeam la costumatia aia de botez!
Doamne ajuta fetelor, va asteptam cu vesti pozitive!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rlk_2009 spune:

Alilumi plang la serviciu intr-una, felicitari pentru blog, este senzational felul in care impartasesti sentimentele tale cu noi si cu bebelul tau scump! Sa va creasca mare puiul de om si sa va aduca numai bucurii!
Qiao

Pentru feletele care au facut laparo la dl doctor, v-a mai chemat la un consult preliminar, inainte de operatie sau intalnirile anterioare (secretii, discutii despre probleme, depunere dosar) au fost suficiente? Fetele de la receptie insista pentru un consult intainte de interventie, iar eu sunt din provincie si nu imi este chiar la indemana decat daca este imperios necesar!

Pup fete dragi!
O zi frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lumimar spune:

Ralu,cumnata mea a facut laparo inainte de fiv,insa nu imi amintesc sa o fi chemai-o inainte de interventie
Cel mai bine ar fi sa dai un sms la dr si sa vezi cum sta treaba
Cand incepi ?


Mamica de MARIA IRINUCA(20.06.2011)
Ambele MTHFR heterozigote, o sarcina obtinuta natural in martie 2012 oprita in evolutie la 9 sapt.
Uneori oamenii trebuie sa planga ca sa isi faca loc in inima pentru bucurii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lumimar spune:

Alilumi,Honeys sa va traiasca minunatiile de bebe strumfi...
Sa vina cat de curand si surioarele...

Mamica de MARIA IRINUCA(20.06.2011)
Ambele MTHFR heterozigote, o sarcina obtinuta natural in martie 2012 oprita in evolutie la 9 sapt.
Uneori oamenii trebuie sa planga ca sa isi faca loc in inima pentru bucurii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lumimar spune:

Fetelor, asteptam vestile buneeeeeee
Haideti cu beta mare


Mamica de MARIA IRINUCA(20.06.2011)
Ambele MTHFR heterozigote, o sarcina obtinuta natural in martie 2012 oprita in evolutie la 9 sapt.
Uneori oamenii trebuie sa planga ca sa isi faca loc in inima pentru bucurii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annika spune:

am o mica problema, pe care o am de cand ma stiu ... constipatia.
A mers ptr o perioada: o lingurita de miere cu apa rece pe stomacul gol de dimineata ... acum organismul meu s-a obisnuit si nu mai reactioneaza. Aveti idee de o alta metoda pe care s-o pun in practica? Nu va ganditi la prumb fiert si lapte dupa ca nu functioneaza . Mai functioneaza ceai verde chinezec, cel antiadipos, dar nu stiu daca am voie sa beau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

anika,kiwi,prune uscate,iaurt cu 2 linguri zdravene de tarate,cafea,caise uscate..toate,dimineata pe stomacul gol.
vezi si tu ce functioneaa.

alli,ai un bebe foarte frumos.
sa va traiasca si sa va bucurati de el.




Mergi la inceput