Alaturi de IULIA! Ghiocei martie-aprilie2009 *444*

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

Ilink, du-o la gradi fara probleme. Eu am dus-o pe Izia din a doua zi de antibio, daca nu mai avea febra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Citat:
citat din mesajul lui Floric

Novus, multumim de info.

Nu stiu altii cum sunt dar mie la Takko nu ma atrage nimic. De cate ori intru mi se par hainele nepotrivite stilului meu (Ina, nu ma bate).
Si chiar intru cand merg la promenada prin Promenada noastra. Doar cand am fost gravida mi-am luat de acolo o bluza. Atat, dar nici de aia nu am fost incantata, insa imi trebuia.

Daca voi va gasit ceva, e bine caci la preturi sunt bunuti.

Pisigri, ce preturi practica gradi a Mitropoliei? Is curioasa in comparatie cu gradi a catolicilor.

Poze Raru
Poze noi

IULIA va invinge CANCERUL

Rares Rarisel cel mai frumusel



Anul asta taxa de scolarizare pt program de la 8 la 16.30 era 650 de lei, la care se adauga costurile de masa, care nu mai stiu daca erau 10 sau 12 lei/zi



IULIA va invinge CANCERUL

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009) si 25+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Bianca2503

salutare,

ma bag si eu in seama legat de pedepse. Vladimir merge la gradi de un an si ceva. si la el e sistemul cu buline si time-out. Dar trebuie sa spun ca la fel cum exista aceste pedepse (care se dau avertisment, adica nu una-doua hai in time-out) exista si recompense: floricele, abtibilduri lipite pe tricou, smile faces...

din punctul meu de vedere este buna metoda. stiu ca suna aiurea. Pana sa mearga Vladimir la gradi la fel gandeam si eu.

Io zic sa nu va faceti probleme. In societate/comunitate exista reguli. Toti jucam dupa niste reguli. Nu putem arunca un copil in jungla dupa ce a trait ca in paradis acasa. trebuie pregatit putin.

ganditi-va ca la 7 ani, cand vor incepe scoala se vor cunoaste clar diferentele.



Sunt convinsa ca asa e si sigur Ada va fi tare mandra de bulinele rosii/ floricelele primite si eu pe langa ea

Cu pedepsele corporale am eu o problema dar sigur nu va fi cazul la cum am vazut-o/simtit-o eu pe educatoare si azi am vorbit la telefon sa vad daca mai e nevoie de ceva pt amenajarea clasei si mi-a placut tare mult deschiderea si calmul ei


Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

Noi am fost la film azi, in 3D. Nu prea s-a uitat matza prin okelari, ii placea mai mult fara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Anaan

Salutare!

Bianca mi-a anticipat punctul de vedere: cred ca aici apare si experienta noastra de gradinarese. La inceput de gradinita apar tot felul de griji, dar se estompeaza treptat, o sa vedeti. Si la Andrei la gradinita e practica aia cu bulinele, insa doamna a aplicat-o foarte fain - zic eu: copiii stiu ca exista bulina neagra, dar de primit nu a primit-o nimeni, in schimb se recompenseaza toate reusitele, cat de mici.

IULIA va invinge CANCERUL


Super ideea!



Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Ilinca, eu as intreba medicul si, daca mi-ar da binecuvantarea l-as duce la gradinita. De fapt, cam asta ai facut si tu, asa ca sa asteptam parerea doamnei doctor Mada. Oricum, bine ca Sophia si-a revenit si ca n-a mai avut febra.

IULIA va invinge CANCERUL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

Novus, de ce iti faci asa de mari probleme cu "pedeapsa corporala"? Eu sint convinsa ca educatoarele nu se "ocupa" cu asa ceva.

Evident ca nici eu nu as accepta ca cineva sa ridice mina la Izia, nici macar in gluma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Ce subiect delicat, cel cu pedepsirea copiilor!Eu nu mi-am pus problema pana acum, dar chiar o sa ma interesez ce se intampla la Eva la gradi. Din ce mi-au povestit educatoarele, nici nu a fost nevoie sa o pedepseasca pana acum, pt ca este foarte calma si ascultatoare.Desi nu a plans in nicio dimineata si niciodata nu a spus ca nu vrea la gradi, ieri la pranz s-a trezit si i-a spus doamnei educatoare ca ii este dor de mami mi se rupe sufletul cand ma gandesc. Mititica se manifesta si ea cum stie...Saptamana asta s-a comportat diferit, nu sunt singura care a remarcat asta. Nu gasesc cauza, desi cu siguranta exista una...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

De acord cu Chatonel! Pedepsele corporale au devenit practici izolate - slava Domnului!- nu ai de ce sa-ti faci probleme din cauza asta. Cand stiu ca pot sa-si piarda slujba din cauza unui asemenea gest, educatoarele (chiar si alea mai neomenoase) se gandesc de doua ori inainte sa-l comita.

IULIA va invinge CANCERUL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

N-am decat 15 min max la dispozitie, imediat se trezeste ph-ul. Apropo, merge deja pe langa mobila si ar sta tot in picioare( iar eu pe langa el sa nu pice). Pozele nu-s inca pe internet. Dar poate reusim zilele astea.

Ina, eu mai bine nu ma bag, am senzatia ca una as spune si alta as face.Oricum, mi-ar fi foarte greu sa accept situatia si nici n-as sti cum sa ma port cu persoana respectiva.

Fetele, mai am o intrebare pt voi. Varul meu a murit. Am o multime de veri, dar toata copilaria mea, acesta a fost special. In urma cu vreo 15 ani, cam asa, mama s-a suparat pe el. l-au ajutat mereu si au avut grija de el, iar mama cand i-a cerut un mic serviciu ( sa opreasca si la bunicul meu la poarta cand se ducea la mama lui in acelasi sat), a fost ignorata. Daca e nevoie de detalii, dau. Oricum stiu doar vag, n-o intreb prea multe pe mama ca ma doare, ma rascoleste. Acum ceva vreme, am gasit contul pe fb a uneia din fetele lui. I-as scrie dar doua chestii ma retin:
- in momentele astea intereseaza familia ca ii pare rau si lui x-ulescu cu care nu mai are nici un contact de atata timp ( fetele erau mici cand le-am vazut ultima oara, pe una chiar am botezat-o)?
- s-ar considera ca ma intorc impotriva mamei daca ii scriu fetei?
Prostii, dar na, ma framanta.

Inca una si ma duc, ca e deja 5 si ar fi cazul sa scol copiii.
Pot sa va rog sa va ganditi maine la barbatu-meu? De o spirala am avea nevoie.



Mergi la inceput