Alaturi de IULIA! Ghiocei martie-aprilie2009 *444*

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Citat:
citat din mesajul lui novus

Citat:
citat din mesajul lui Floric

Novus, multumim de info.

Nu stiu altii cum sunt dar mie la Takko nu ma atrage nimic. De cate ori intru mi se par hainele nepotrivite stilului meu (Ina, nu ma bate).
Si chiar intru cand merg la promenada prin Promenada noastra. Doar cand am fost gravida mi-am luat de acolo o bluza. Atat, dar nici de aia nu am fost incantata, insa imi trebuia.

Daca voi va gasit ceva, e bine caci la preturi sunt bunuti.



Au lucruri f frumoase si pt copii, eu i-am gasit Adei ieri blugi tare frumusei, skinny , erau unii galbeni mortali dar ne erau mici, am vazut si pentru baieti hainute tare dragute


Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/





Of...Ma faci sa plec acm. Sunt la serviciu. Ce ma `nerfezi ca dimineata am fost la Promenada sa imi schimb un produs cumparat din car4. Aoleu....cred ca pana l aurma dau o tura. Sa vad cum ma fofilez. Ca is mare si mi se vede "lipsa".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Novus, hai ca dau o tura. M-am organizat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Succes Floric !!

Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Citat:
citat din mesajul lui novus

Info shopping: azi la Takko toate articolele au reducere 50% !! chiar daca sunt reduse deja

Sunt chestii faine, eu am fost aseara si mi-am pus cateva articole deoparte pt azi cand le iau cu reducere, faina politica au


Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/





Oh, Doamne, noi acum am venit de acolo, ce nebunieeee, ce cooozi...a facut soacra cinste. Dar la voi e reducere 50% pentru oricine? La noi numai pt "clientii VIP", draaaga, care au primit invitatii personalizate cu cod de bare si la noi numai huzband a avut asa ceva. Eu n-am vrut sa-mi iau nimic-nimic, nu m-a atras nimic in mod deosebit si nici timp de holbat pe indelete la fiecare boarfa n-am avut, dar huzband n-a vrut sa plece pana nu-mi aleg si io ceva asa ca mi-am luat o bluza galben-mustarie. La Phiphi 2 bluze cu maneca lunga si un fel de rochitza de purtat cu colanti, apoi un cadou frumos pentru o fetita la care mergem la ziua de nastere iar restu' pentru odorul soacrei;)))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Citat:
citat din mesajul lui anamariame

Salutare, fete dragi!
Va multumesc pt urarile de "zilele mele" , venite pe diverse cai. In weekend am fost plecati din oras si e miercuri azi, iar noi tot incercam sa ne revenim.
Eu am inceput saptamana cu stangul, e jale, luni am pierdut bani, marti am cazut de pe scari, la gradi, cu Eva in brate. Bilant: pantaloni noi rupti, pantofi noi stricati in bot, julituri+vanatai, slava Domnului ca Eva este bine. Reactiile mele de aparare, de a pune mainile jos sa nu-mi belesc eu genunchii s-au modificat instant, astfel incat ea a aterizat pe palmele mele. Ea radea, eu plangeam ! De-ar fi toata viata asa, si nu m-as plange!
Azi inca nu am patit nimic, sunt in asteptare
Oricum, remarc o neindemanare nemaintalnita, scap tot pe jos, uit de la mana pana la gura etc
Vreau sa pun si eu muraturi, oare sa ma risc?





Anamariame, esti de-a mea!! Eu am pus Domestos in masina de spalat in loc de detergent lichid! Merg intr-o camera si uit de ce!! Am pus paste la fiert si am uitat sa ma uit pe ceas sa cronometrez, fleasca le-am facut...etc!!!
Bine ca ai protejat-o pe Eva in cazatura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ilinca_M.

Citat:
citat din mesajul lui novus

Info shopping: azi la Takko toate articolele au reducere 50% !! chiar daca sunt reduse deja

Sunt chestii faine, eu am fost aseara si mi-am pus cateva articole deoparte pt azi cand le iau cu reducere, faina politica au


Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/





Oh, Doamne, noi acum am venit de acolo, ce nebunieeee, ce cooozi...a facut soacra cinste. Dar la voi e reducere 50% pentru oricine? La noi numai pt "clientii VIP", draaaga, care au primit invitatii personalizate cu cod de bare si la noi numai huzband a avut asa ceva. Eu n-am vrut sa-mi iau nimic-nimic, nu m-a atras nimic in mod deosebit si nici timp de holbat pe indelete la fiecare boarfa n-am avut, dar huzband n-a vrut sa plece pana nu-mi aleg si io ceva asa ca mi-am luat o bluza galben-mustarie. La Phiphi 2 bluze cu maneca lunga si un fel de rochitza de purtat cu colanti, apoi un cadou frumos pentru o fetita la care mergem la ziua de nastere iar restu' pentru odorul soacrei;)))

IULIA va invinge CANCERUL

I'm wearing my heart like a crown/ Pretending that you're still around.


Asa teoretic , practic oricine devine VIP pe loc

Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Citat:
citat din mesajul lui novus


Asa teoretic , practic oricine devine VIP pe loc

Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/





Asa zicea si soacra-mea, ca ea e Toma Necredinciosu', dar stand la coada ma tot uitam, fix in fatza mea era o tipa ce avea un singur produs, o haina mai groasa si m-am gandit ia uite, ce cumpatata fiinta! Tipa de la casa a intrebat daca are carte postala de-aia, n-avea, casiera a zambit pseudo-trist si i-a luat suma intreaga. Deci la noi la Baia Mare au fost mai stricti. Una-si adusese mailul scanat si ce-au mai felicitat-o ca au urmat instructiunile, ca altfel nu puteau sa-i faca reducere:))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramona7575 spune:

Buna fetelor !

Va citesc zilnic dar e mai greu cu scrisul,sunt cam inchilozata de 2-3 zile, am si contractii usoare, mi se intareste burta iar bebelina se misca f.des. In plus de ieri, ma doare picioarul drept, cred ca sta fetita pe un nerv ce trece prin rinichi si coboara in picior... asa a avut cumnata mea vre-o 2 luni .



Am vazut ca ati trecut prin ceva ghinioane: Novus, Anamaria, Ilinca - doamne ajuta sa treceti peste probleme

Bebe - ma bucur ca bebe sta cuminte la burtica
Pisigri - ai fetita sau baiat?
Denisa - desi faci si tu pereche cornuletzului ?


Fetelor - ce parere aveti de legatul trompelor
? Daca tot fac cezariana nu ar fi bine sa fac si interventia asta ? Are vre-un efect negatic asupra organismului ?? Inca nu am discutat cu dr., saptamana viitoare dar as vrea niste opinii de la voi daca le cunoasteti




Ramona - mami de Stefan - 27 aprilie 2009
de Natalia + 35

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui ramona7575


Fetelor - ce parere aveti de legatul trompelor
? Daca tot fac cezariana nu ar fi bine sa fac si interventia asta ? Are vre-un efect negatic asupra organismului ?? Inca nu am discutat cu dr., saptamana viitoare dar as vrea niste opinii de la voi daca le cunoasteti



Eu singurul exemplu pe care il stiu e o familie cu 3 copii dintre care 1 nascut dupa legarea trompelor
Nu stiu in rest ce influente negative ar avea dar chiar ma gandeam ca ar fi fost bine sa o fac la nastere ca sa nu mai imi bat capul cu metode contraceptive apoi

Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebe_shtrumf spune:

Sora mea si le-a legat, dupa a doua cezariana, stiu ca da niste efecte adverse la nivel hormonal, acum depinde si de corp, la fiecare ce merge. Si s-a mai si ingrasat putin.

www.facebook.com/photo.php?fbid=181191671934547&set=a.181191651934549.54398.100001311452589&type=1&theater" target="_blank">Ariana-25.02.2009 + 12
IULIA va invinge CANCERUL !!

Mergi la inceput