Alaturi de IULIA! Ghiocei martie-aprilie2009 *444*

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bebe_shtrumf spune:

Neatza!
cafea cu lapte de soia, se baga careva?

Bianca- bine ai revenit, avem si noi vapoare, da?
Ramonel- mai ai o luna pana la livrarenastere usoara, nu mai stiu dc ai cezariana la Stefanel.
Azi m-am intepat si eu pt bitest, bineinteles, ca asistenta croseta venele, pt ca nu curgea nicio lacrimade abia-de abiafrica asta, of.





www.facebook.com/photo.php?fbid=181191671934547&set=a.181191651934549.54398.100001311452589&type=1&theater" target="_blank">Ariana-25.02.2009 + 12
IULIA va invinge CANCERUL !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Asa pupacita n-am fost in viata mea ca la sarcina asta, nici nu stiti ce bine ma simt, ma umflu toata in pene !

Novus, ma simteam cumva ... vinovata pt situatia in care o pun pe Ilinca. De asta intrebam. Adica bine, si fara bebe2, oricum eram intr-o perioada neagra dpdv financiar si oricum nu ma dadeau afara din casa banii de gradi privata sau de bona.
Cu bona ma inteleg f bine, Ilinca la fel; e drept, ea cauta sa se angajeze, si daca isi gaseste - si ii doresc sa gaseasca, pt ca merita - raman cu kuru-n drum.
Iar la gradi privata, nu mi se pare ca Ilinca ar fi fost cine stie ce sanatoasa. asa, putin, cat a mers...
In plus, mereu mi-am dorit gradinita cu bucatarie proprie, iar la privat nu prea sunt de-astea, din cate stiu doar gradinita mitropoliei, una dintre cele 3 locatii, are bucatarie. Din mai multe motive nu am vrut sa mergem la aceasta gradi.
Dar ma tot gandesc ca 25-30 sunt prea multi, ca nu am camere sa o vad, ca daca plange si nu mi se spune, ca la atatia copii nu are cine sa o linisteasca, sa-i sufle-n kur etc, ca nu pot sa stau cu ea in clasa....



IULIA va invinge CANCERUL

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009) si 25+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui pisigri

Novus, ma simteam cumva ... vinovata pt situatia in care o pun pe Ilinca. De asta intrebam. Adica bine, si fara bebe2, oricum eram intr-o perioada neagra dpdv financiar si oricum nu ma dadeau afara din casa banii de gradi privata sau de bona.
Cu bona ma inteleg f bine, Ilinca la fel; e drept, ea cauta sa se angajeze, si daca isi gaseste - si ii doresc sa gaseasca, pt ca merita - raman cu kuru-n drum.
Iar la gradi privata, nu mi se pare ca Ilinca ar fi fost cine stie ce sanatoasa. asa, putin, cat a mers...
In plus, mereu mi-am dorit gradinita cu bucatarie proprie, iar la privat nu prea sunt de-astea, din cate stiu doar gradinita mitropoliei, una dintre cele 3 locatii, are bucatarie. Din mai multe motive nu am vrut sa mergem la aceasta gradi.
Dar ma tot gandesc ca 25-30 sunt prea multi, ca nu am camere sa o vad, ca daca plange si nu mi se spune, ca la atatia copii nu are cine sa o linisteasca, sa-i sufle-n kur etc, ca nu pot sa stau cu ea in clasa....



Si eu ma tot gandesc la diverse posibile lucruri dar dupa ce am stat de vorba cu educatoarea m-am mai calmat, mai ales ca o sa fie la program scurt, in prima saptamana de la 09-11 tocmai pt acomodare
Eu oricum daca nu se obisnuieste si nu vrea, nu o duc, e simplu pt mine din fericire ca am cu cine o lasa


Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Info shopping: azi la Takko toate articolele au reducere 50% !! chiar daca sunt reduse deja

Sunt chestii faine, eu am fost aseara si mi-am pus cateva articole deoparte pt azi cand le iau cu reducere, faina politica au


Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Salutare, fete dragi!Va multumesc pt urarile de "zilele mele" , venite pe diverse cai. In weekend am fost plecati din oras si e miercuri azi, iar noi tot incercam sa ne revenim. Eu am inceput saptamana cu stangul, e jale, luni am pierdut bani, marti am cazut de pe scari, la gradi, cu Eva in brate. Bilant: pantaloni noi rupti, pantofi noi stricati in bot, julituri+vanatai, slava Domnului ca Eva este bine. Reactiile mele de aparare, de a pune mainile jos sa nu-mi belesc eu genunchii s-au modificat instant, astfel incat ea a aterizat pe palmele mele. Ea radea, eu plangeam ! De-ar fi toata viata asa, si nu m-as plange!Azi inca nu am patit nimic, sunt in asteptare Oricum, remarc o neindemanare nemaintalnita, scap tot pe jos, uit de la mana pana la gura etc Vreau sa pun si eu muraturi, oare sa ma risc?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Novus, multumim de info.

Nu stiu altii cum sunt dar mie la Takko nu ma atrage nimic. De cate ori intru mi se par hainele nepotrivite stilului meu (Ina, nu ma bate).
Si chiar intru cand merg la promenada prin Promenada noastra. Doar cand am fost gravida mi-am luat de acolo o bluza. Atat, dar nici de aia nu am fost incantata, insa imi trebuia.

Daca voi va gasit ceva, e bine caci la preturi sunt bunuti.

Pisigri, ce preturi practica gradi a Mitropoliei? Is curioasa in comparatie cu gradi a catolicilor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Citat:
citat din mesajul lui anamariame

Salutare, fete dragi!
Va multumesc pt urarile de "zilele mele" , venite pe diverse cai. In weekend am fost plecati din oras si e miercuri azi, iar noi tot incercam sa ne revenim.
Eu am inceput saptamana cu stangul, e jale, luni am pierdut bani, marti am cazut de pe scari, la gradi, cu Eva in brate. Bilant: pantaloni noi rupti, pantofi noi stricati in bot, julituri+vanatai, slava Domnului ca Eva este bine. Reactiile mele de aparare, de a pune mainile jos sa nu-mi belesc eu genunchii s-au modificat instant, astfel incat ea a aterizat pe palmele mele. Ea radea, eu plangeam ! De-ar fi toata viata asa, si nu m-as plange!
Azi inca nu am patit nimic, sunt in asteptare
Oricum, remarc o neindemanare nemaintalnita, scap tot pe jos, uit de la mana pana la gura etc
Vreau sa pun si eu muraturi, oare sa ma risc?





Daca ar fi posibil eu zic sa stai in fundul patului si sa dormi. Dar fara tv sau cu mobila deasupra patului. Cel mai bine ar fi sa mergi pana la biserica

Naspa situatie prin care ai trecut. Sa fii sanatoasa sa iti recuperezi banii si mai ales sanatatea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Floric, multumesc pt sfaturi. Cel cu mersul la biserica e chiar pretios si usor de pus in practica, spre deosebire de stat in pat.Banii i-am pierdut ca mi-au cazut din geanta, nici gand sa ii recuperez. Doar sa castig la loto, dar nu joc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Anamaria, de cand lucrez cu infractorii si vad zilnic "filme cu hotii si vardisti", sunt exagerat de atenta, obsesiv de grijulie, cu toate lucrurile. In special, geanta. In curand am sa ajung sa o tin pe sub haine decat pe umar.

Dar, tot e groaznic ce ti s-a intamplat. Paote totusi ti se vor intoarce banii. S-au vazut si minuni. Zilele trecute la Braila o doamna a gasit si a inapoiat politiei un portofel cu 1900 lei. Cinste ei.
iti ramane doar sa te rogi. Sfantul Mina face minuni in gasirea lucrurilor pierdute.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Floric

Novus, multumim de info.

Nu stiu altii cum sunt dar mie la Takko nu ma atrage nimic. De cate ori intru mi se par hainele nepotrivite stilului meu (Ina, nu ma bate).
Si chiar intru cand merg la promenada prin Promenada noastra. Doar cand am fost gravida mi-am luat de acolo o bluza. Atat, dar nici de aia nu am fost incantata, insa imi trebuia.

Daca voi va gasit ceva, e bine caci la preturi sunt bunuti.



Au lucruri f frumoase si pt copii, eu i-am gasit Adei ieri blugi tare frumusei, skinny , erau unii galbeni mortali dar ne erau mici, am vazut si pentru baieti hainute tare dragute


Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput