Felicitari Dana! Haide Ramo! Hai Stelutz!(30)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danielabejan spune:

salutare tuturor

olivia nastere usoara si bebe super sanatos, grasunel ,mancacios si fara colici

fetelor care ii poate trimite un mesaj adrianei mares sa ceara numarul marianei caci ea il are, si asa poate suna una din voi sa vada daca este bine si ea si bebe , as suna eu si pe una si pe alta dar e un pic mai dificil la mine, dar daca e cazul sun eu sper sa fie bine si ea si bebe

eu nu prea mai scriu pt k stau foarte greu la laptop intru rpd citesc si cam atat, ca ma dor si pe mine toate si sunt super obosita k nici eu nu prea dorm si ma enrvez si ma plicitsesc ca nu imi mai convine nimic

va pup si am sa incerc sa scriu si mai trz



36+ Emma Gabrielle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kytana spune:

Fete dragi, primii vesti de la Olivia: a nascut prin cezariana, sunt amandoua bine, fetita are 3100gr. Spune ca si-a rasucit bebelina caputul si de aceea a ajuns la cezariana. Ne va da ea mai multe detalii.

Felicitaaaari Oliviaaa!!! Bine ai venit Mayaaa!!

Doamne ajuta sa fiti sanatoase iar Maya papacioasa si cuminte!!



36+ cu
-= Love life, live love =-

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PaulaFrida spune:

Bravo Olivia!!!Bine-ai venit pe lume Maya!!!
Sanatate multa amandurora,recuperare usoara si rapida mamicii si lapte mult in tzitzi

Paulafericita 36+ cu Roland

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carinablanca spune:

Buna fetelor,

Sandy, am citit ce ai scris de greutatea lui bebe. Eu zic sa nu te stresezi inca. Bebelina mea cea mare s-a nascut la 39 de saptamani cu 2,900 kg, deci nici ea nu a avut la 34 saptamani mai mult decat bebe al tau. Si nici un medic nu a zis ca ar fi ceva in neregula. Si sincera sa fiu nici bebe de acum nu cred ca e cu mult mai mare decat Maria mea.

Olivette, da e posibil sa fie dopul dupa cum l-ai desris, doar ca tu il pierzi pe bucati air altele (cum am fost eu) il pierd intreg. Deja a trecut mai bine de o saptamana de atunci si inca nu am nascut.

Revin pe mai tarziu ca am putina treaba.

Mami de fetita cu fundita Maria si 36 + cu http://lmtf.lilypie.com/LuMCp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carinablanca spune:

Olivette, acum am citit urmatorul mesaj si am vazut ca l-ai pierdut pe tot. Deci e clar . Bagam majorete?

Mami de fetita cu fundita Maria si 36 + cu http://lmtf.lilypie.com/LuMCp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzitziri spune:

Nu stiu cum e Mariana, dar stiu ca a nascut un bebe sanatos, de 3050 gr.
Cand aflu de Mariana, va spun....din cate stiu eu erau amandoi bine

Oana,mamica implinita de David Paul(17.09.2008) si de Sophia Teodora (22.08.2012)



Computers are useless. They can only give you answers. -Pablo Picasso

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stella87 spune:

Felicitari, Olivia! Bine ai venit, Maya! Sa fiti amandoua sanatoase, recuperare rapida si mult laptic pt bebelina!

kytanutz , esti o draguta, is taare nerabdatoare si eu sa vad ce-mi mai zice doctorul!

fericita 39+ cu

Intimitate de cuplu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stella87 spune:

Ne sa fie bine Mariana, felicitari pt bebe grasunel, multa sanatate pt amandoi! Oana, multumim ca ne tii la curent

fericita 39+ cu

Intimitate de cuplu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulutza_1980 spune:

FELICITARI OLIVIA !!!


didi-anda si eu as intra la ganduri cu "vesti" de genul asta ... eu acum sunt inca putin somnoroasa , dar ma intreb : anidiaz nu a nascut in arad cu un super medic ??? incearca sa iei legatura cu ea si vezi ce sfat iti poate da !!!

noi am dormit neintoarse de dimineata , dupa 8 , pana acum ...
mi-am convins sotul sa iesim la plimbare cand se intoarce el , asa poate , facand un pic de miscare reusesc sa dorm bine la noapte !!!

mai stau putin sa ma dumiresc si revin !

38 + Teodora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

Olivette felicitari, sa fiti sanatoase amandoua!

Stella nu e chiar asa de simplu pt mine cu alaptatul, nici prima data nu a fost insa m-am informat si am reusit. Nici acum nu am mamelonul format, ii e foarte greu sa prinda sanul, cateodata masa incepe urlete dar n-avem ce face. Ne invatam noi. David a supt si la juma de ora, la o ora jumate cel mai mult iar toata lumea imi spunea sa-i dau lapte praf ca nu se satura insa nu i-am dat. Si era un grasun si-i mergea foarte bine. Acum am citit ca mamicile care nasc prematur au lapticul cu 25% mai hranitor decat cele care nasc la termen, probabil de asta Calin cere lapte la 3-4 ore, nu stiu...

Imi pare rau ca aveti probleme cu somnul, am si uitat cum e, eu am dormit pe deja burta, doamne ce bine este! Hai ca nu mai e mult si scapam toate de burtici, sa vedeti ce bine e cu bbii in brate.

*****************************************Mirabela, mamik de DAVID STEFAN (21.09.2006)
si CALIN ADRIAN (25.08.2012)

Mergi la inceput