Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (90)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ochidut spune:

Gata, m-am intors, bine v-am gasit! Acum reintru in normal, ca deabia aseara am ajuns acasa si deja sunt la birou, am despachetat bagaje, spalat si trebuie sa ma pregatesc si de nasit in w.end si nu in bucuresti, deci alta plimbare, alte bagaje.

Sper sa apuc sa intru ceva mai incolo sa va zic de concediu si de Larisa care mi se pare ca a mai crescut, zice tot felul de chestii

Concediul a fost ok, cel mai odihnitor avut vreodata, ca daca nu aveai mare lucru ce vizita, dupa ce am vazut toate plajele si ne-am fatait cu masina, 2 zile tot am stat numai la noi la plaja. Am constatat ca am format copilul asta exact ca noi, dupa 2 zile de stat in acelasi loc se plictisise, ne tragea de mana "haide, haide", cand a auzit ca plecam cu "titi-ul" era tare fericita, sa o vezi ce mai zburda ca plecam Deci nu are stare, la fel ca noi.

La multi ani cu intarziere Victo, sa fii fericita, iubita si multe bucurii de la baietii tai!
La multi ani SentiM, tot ce iti doresti!!!
Felicitari Palomina!!!! Sarcina usoara si bebe sanatos.

In rest am citit ceva fugitiv...dar nu mai stiu...

de Larisa Ioana 24.06.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissteo spune:

Palomina, felicitari! Sa ai o sarcina usoara si sa se rezolve toate asa cum va doriti!

Crissy, ei, sunteti scolarite! ce fata mare ai! O sa aveti un an plin si frumos, la cat ii place Elisei sa scrie si sa lucreze asa in general, cred ca va fi o placere!

Ochidut, Carla, ce frumos povestiti de copii!

Eu nu mai am timp de nimic, n-am avut atata pauza de DC niciodata. Sunt inca foarte obosita de la serviciu, e drept ca mai putin obosita decat in primele zile, dar mai dureaza pana intru in linie. Si am mult si urat de lucru, colegi, etc, etc. Nu mai zic nimic. Ce-mi pare rau e ca greuuuu gasesc resurse sa ies cu baietii seara, albert are tot felul de manifestari, in week-end a scuipat o fetita in parc, a aruncat cu nisip intr-un copil care i-a luat jucaria. Nu-l recunosc, stiu ca e greu pentru el si e suparat, si face asa numai cu mine si acasa si afara. Sper sa gasesc energia sa ma ocup de ei asa cum imi doresc, dar nu e usor deloc sa le impaci pe toate.

Imi pare rau ca nu ajungem la intalnirea cu voi, n-avem pe unde scoate camasa cu banii pentru asta, acum imi intra bani mai putini decat atunci cand eram acasa si cheltuielile sunt mult mai mari. Asa ca o sa ma bucur pentru voi.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_2008 spune:

Cristteo

Ochidut sa va fie de bine concediul!

Vorbeati de dureri de cap dupa epidurala...vai eu asa dureri am avut fiindac imi miscam capul in timpul operatiei si dupa ca am crezut ca mor vreo 7-8 zile. Aa dureri de ceafa de cap,de nu mai stiu unde ca nu puteam sta dreapta si cu capul sus,maxim puteam sa mi-l spijin de un spatar sau de o perna,plus ca nu treceau cu nimic. Si trebuia sa ridic bebeii la alptat sa ii schimb in spital ca erau la mine in camera si eu am stat 10 zile acolo,deci crunt....operatia parca nici nu am durea asa tare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saddie spune:

Azi am zi de leneveala asa ca mai apuc si eu sa scriu un rand doua pe forum. Ce bine e sa ai cate o zi libera cand restul lumii e la servici! Am si piticania acasa cu mine ca ne-am pomenit saptamana trecuta ca saptamana asta-i inchisa gradi.

Noi ne batem cu o constipatie urata de tot care cred ca ni se trage de la lapte. Am schimbat recent NAN-ul cu Junior 2 si de acolo ni se trage. Ca urmare ma intorc la NAN 4.
Mi-e asa o mila de ea saracuta, niciodata nu s-a chinuit asa. De vineri tot ii dau numai supe, iaurt, fructe, seminte de in, tarate de psyllium, inlcusiv siropel Lass Baby si tot e teroare cand trebuie sa faca kk, plange saracuta de numai poate si printre lacrimi imi zice ca "nu ieseee cacaaaa...". Am ajuns si la microclisme si abia dupa doua din alea a facut ceva si alea numai gloante.

Oana sa va fie de bine concediul!

Denisa si voua la fel!

Mai eu cu epidurala am fost o fericita, n-am avut nici o treaba desi m-am miscat in toate partile. Din contra, imi venea sa-l pup pe anestezist dupa vreo 4 ore de travaliu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurika1982 spune:

Palomina,felicitari!!
SI C are tendinta de constipare,foarte mult as putea spune si pentru asta iidau ilnic miere cu lapte.adica eu ii dau LV neaparat cu 2-3 lingurite de miere.si de cand i-amaplicat regimul asta, adica de vreo 6luni, nu au mai fost probleme decat rar.avea zile cand facea numai gloante,cum zici, si se scremeea, facea cu sange dela scremut...

Laura de Cristian Alexandru 10.08.2010 si 27+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Seara buna!

Nu am mai intrat de cand lumea!!! Vroiam doar sa va salut, va imbratisez cu drag! Sapt asta va fi mai agitata, dar cealalta sper sa intre lucrurile la normal, sa am timp si de forumeala.



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

Citat:
citat din mesajul lui crispro

Seara buna!

Nu am mai intrat de cand lumea!!! Vroiam doar sa va salut, va imbratisez cu drag! Sapt asta va fi mai agitata, dar cealalta sper sa intre lucrurile la normal, sa am timp si de forumeala.


chiar ma gandeam la tine, cum au fost interviurile, cum ti s-au parut candidatele si daca ati inceput deja activitatea


Isa (19 iunie 2010) si Maria (26 iunie 2001)

poze iulie 2012

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Neata!!
Cristina, abia te asteptam la povesti.
Odeta, aceeasi problema si la mara. Eu am trecut-o pe milupa, nu mai am probleme de atunci.
Anca, voi ce mai faceti? Cum e la munca? Ai adus baietii de la cta?

Cred ca sapt asta, spre sfarsit venim si noi la cta. De fapt, asa era in program, acum sa vedem.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Rodi, voi ce fceti? Ati primit raspuns de la gradi?
Iuliana, tu nu esti singura cu picii nu? Te ajuta mama ta? Tudor s-a reacomodat la cresa sau merge la serviciu? ce zice sotul tau de mara?
Denisa, bine ca v-ati plimbat. Si relaxat. Tu cum mai esti? In poze sunteti niste frumosi

Apropo de fete si tati, mame si baieti. Nu stiu daca e urmare a faptului ca radu e al doilea nascut si mara s-a mutat in grija lui marius, dar radu e mort dupa mine, plange daca ies din camera (sau mai nou, daca sunt cu mara in brate), iar mara e innebunita dupa tasu. Cand e el acasa nici pipi nu face cu mine :)) azi dimineata zicea ca ea si marius sunt frumosi, eu si radu suntem urati

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris2010 spune:

Buna dimineata, mamicile mele dragi!

Am revenit si eu pe baricade. Gata cu concediile.
Natali a ramas la mama pana mai e cald. Ma asteapta drumuri lungi in w-e-uri.

Baby, felicitari, mamico!!! Un pupic mare si dulce pt bebe Mara.

Palomina, felicitari! Sarcina usoara!

Mamica Nataliei, 17+

Mergi la inceput