Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (90)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

Citat:
citat din mesajul lui palomina


Neatza!!!!! Haideti la o !


mai aveti cafea la ora asta? la 11.20 ne-am trezit toti , vaaai ce bine am dormit!!!

is cam suparata zilele astea ca a venit toamna pe neasteptate, e tot innorat, e vant, e racoare (adica 30º maxim). deja ma gandesc cu groaza ca vine frigul si tre sa pun o suta de haine pe mine la cat is de friguroasa

mai are Isa 3 zile de vacanta, tare greu ii va fi sa se trezeasca la 8 cand acum nici la 10 nu e treaza, desi ii tot repet Mariei ca ii va fi tot ei greu apoi s-o trezeasca...

mycya, cand mai faci cate-o bunatate pune link frumos, asa cum ai pus la biscuitii aia , ioii ce buni au fost


Isa (19 iunie 2010) si Maria (26 iunie 2001)

poze iulie 2012

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiutz_mic spune:

Salutare fetele!

Baby da, de la masea a fost cu siguranta. Nici acum nu mananca chiar orice... banana nu vrea sa mestece, numai piure in iaurt. Pepene cu greu l-am convins ieri sa guste, el a ramas cu teama ca il va durea de la pepene (pentru ca la pepene s-a declansat durerea prima data). Dupa ce a luat prima bucatica si s-a convins ca nu-l doare, nu-l mai puteam opri din mancat. Deci in general cand ii ofer ceva de mancare imi arata intrebator maseaua, adica ma intreaba daca-l va durea

Dar mananca, nu mai face greva. Cred ca afta nici nu a avut, ar fi fost imposibil sa-i treaca in 2 zile. Cred ca si-a muscat el obrazul pe interior si a avut semn si noi am zis ca e afta


Si eu vreau sa fac ceva bun astazi dar nu prea sunt hotarata ce ... (am 3 variante: tort de clatite cu ciocolata si frisca, biscuitii Mycyei sau cioco de casa) si ma simt si cam obosita. Mai am de lucru si la mancarea pentru maine . Si mai trebuie sa mergem sa-i cautam lui Raducu incaltari de toamna si chiar si pentru noi ceva hainute ca cele "din stoc" au cam ajuns la limita... Le trecem la categoria "de purtat prin casa"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mycya spune:

Rody eu nu fac mereu dupa o reteta de pe net, de multe ori imi spune mama sau sora.
am facut luni o prajitura turnata cu mar, am mai pus eu odata reteta ca o mai facusem , www.bucataras.ro/retete/prajitura-turnata-cu-mere-11942.html" target="_blank">asta e. eu am pus numai 12 linguri de ulei :D si alea mai rase.

Puiutz biscuitii se fac foarte repede, de nu ai mult timp la dispozitie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

Salutare

Victo- Antonia merge la scoala la grupa 0 pt ca de anul asta nu se mai face pregatitoarea la gradi...doar grupa mare se mai face la gradi si dupa vor intra direct la grupa 0 la scoala...daca o mai lasam anul asta la gradinita repeta grupa mare si la anul tot la pregatitoare intra S o sa intre la grupa 0 la anul...

Am pus gasca la somn...ma pun si eu langa ei ma simt cam obosita...la analize tot nu am ajuns

David dimineata cand a facut ochi a venit la noi la pat tati tati kaka ai...si la dus sotul la baie si a facut pipi si kk nu-mi venea sa cred..cu mine uneori nici nu vrea sa stea pe wc.

Duminica frumoasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mycya

Rody eu nu fac mereu dupa o reteta de pe net, de multe ori imi spune mama sau sora.
am facut luni o prajitura turnata cu mar, am mai pus eu odata reteta ca o mai facusem , www.bucataras.ro/retete/prajitura-turnata-cu-mere-11942.html" target="_blank">asta e. eu am pus numai 12 linguri de ulei :D si alea mai rase.

Puiutz biscuitii se fac foarte repede, de nu ai mult timp la dispozitie


aa, pai nici eu nu respect intru totul retetele . la biscuiti de ex am pus muesli, asa ca aveau si seminte si stafide si alte fructe. plus o mana de fulgi de porumb sfaramati. asa au iesit ai mei, i-au placut mult si Isei

puiutz, chiar repede se fac biscuitii


Isa (19 iunie 2010) si Maria (26 iunie 2001)

poze iulie 2012

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiutz_mic spune:

nu am facut biscuitii... ii fac maine, mi-am cumparat ce-mi trebuie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_2008 spune:

PALOMINA FELICITARI!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_2008 spune:

Fete nu v-am povestit cum a fost la mare.

Picilor le-a placut la nebunie,in nisip ca noi am prins o vreme mai ciudata,un pic de nori,un pic de ploita si uite asa din 2 sapt vreo 5 zile au fost friguroase si s-a si racit apa. Asa ca puilor le era asa cumva sa intre in apa fiindca era rece. Cand intra soarele in nori mai stateam si cu cate o bluza,deci nu tare comod a fost. In schimb si-au facut aerosolii,ne-am relaxat.
Noi am stat cum v-am spus in apartamentul nasilor,le-am facut de papica la pici,noua ba ne luam ceva ,ba faceam o ciorbita,ba mai mancam la un resaturant sau impinge tava peste zi,a trecut cumva faza cu mancarea. Cu noi a venit tati o saptamana sa ne ajute caci cu al meu sot sa spun nu pot sta linistita si cu copiii,iar dupa o sapt a venit si mami(2 sapt a fost sejurul). Deci relaxare maxima. Bine eu stresata tot eu faceam de mancare si daca mami era acolo,ca la copii numai eu stiu etc....Dar una peste alta a fost ok. Calin a facut facultatea in Buc asa ca i-a venit gasca si ne-a tinut ocupati,inclusiv cu iesit in cluburi etc...
De aceea fetele nu v-am mai sunat ca nu ne iesea nicicum programul sa ne mai deplasam.
Locatia: e minunata,poate ati vazut in poze pe FB. E intre Navodari si Mamaia,e in Mamaia sat,o zona foarte linistita ,curata,civilizata. Sezlongurile costau 10 lei iar paturile de 2m/2m 20lei. Deci cea mai ieftina plaja de pe litoral.Deloc aglomerat,puteam lasa copii sa se joace linistiti,mai mergeau si la alti copii,imparteau jucarii,isi umpleau galetutele,veneau la paturi,minunat intr-un cuvant. Nu ma asteptam sa gasesc in Ro asa loc ok pentru copii. Plus marea era adanca cam 50-60 cm vreo 20 metri in larg. Deloc periculoasa. Curata fara alge etc.....Picii mei dormeau la pranz pe plaja pe acele paturi direct pe malul marii,ca aporape ne bateau valurile,deci faceam aerosoli la maxim.
Daca tine nasu apartamentul mergem si la anul

Doar drumul inapoi a fost nasol ca am avut schimbare de tren in Bucuresti,cu o mie de bagaje,copii si cu intarziere in Constanta de 1 ora jumate. Era sa il pierdem pe cel din Buc,alergatura prin gara etc...Doar asa am gasit bilete ca ne-am trezit tarziu. Dar mersul incolo a fost super. Am luat bilete la vagon de dormit,picii au dormit de la 11 la 8,noi cu ei,mai greu pt noi ca sunt paturi inguste.Am mers cu trenul pt ca aveam masina acolo si chiar nu avea rost sa mergem si noi cu una,plus ca picii nu ar fi avut stare atatea ore in masina,fie si noaptea,pt ca acele scaune sunt incomode pt atata timp.


Acum seara am ajuns de la cabana de la Boga,am fost eu cu ai mei si picii ca sotul lucra,si a fost o adevarata calire pt pici.Ziua faceam plaja,noaptea un friiig,le-am facut baie in piscinuta,au umblat desculti non stop,am facut un mic traseu pe munte,au papat de au rupt,deci schimbarea de aer e buna. Stiti ca ma tot plangeam eu de mancare,desi Mateo la mare nu a prea papat.
Printre altele maine vin analaizele lui Mateo,sa speram ca sunt ok.

v-am povestit multe,scuze de pomelnic si probabil de incoerenta dar e tarziu

Noapte buna!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_2008 spune:

www.youtube.com/watch?v=yQeDFjSWw9g&feature=player_detailpage" target="_blank">asa si www.youtube.com/watch?v=zIJUJhHiQmI&feature=player_detailpage" target="_blank">asa cantam noi Pisicuta de Mihai Constantinescu





Denisa-cea mai fericita mamica din lume cu 2 comori:
Carla Maria si Mateo Cristian- 06 iulie 2010




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_2008 spune:

Apropo,le caut microfoane si o statie karaoke,Mateo cred ca va fi artist,canta non stop cu versuri toata ziua,ma innebuneste,orice seamana a microfon il ia is canta,sora-sa il imita,la munte au gasit conuri de brad si cu alea cantau. Si nu stiu daca e ok dar Mateo se joaca cu papusile Carlei,vorbeste cu ele,de genul,hai sa facem nani,hai sa te imbrac, hai s apapam,acum eu am grija de tine,culege floricele si mi le aduce,se plimba asa hai hui,parca viseaza,va fi un romantic incurabil

Mergi la inceput