URGENT!!! LUCA, 9 ani cu tumora cerebrala maligna

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns luminita73 spune:

Buna ziua!
Sunt membru nou pe acest forum si am aflat despre acest minunat forum de la colega mea Laura S. E minunat sa impartasesti stari,informatii utile in timp scurt deoarece acestea ajuta mult!
Mama lui Luca care se numeste tot Laura este prietena mea, MAMA care trece prin momente f grele. Noi ne-am cunoscut acum 9 ani in maternitate si am legat o prietenie adevarata, iar copiii nostri au crescut sub privirile nostre. Baiatul meu, Andrei, e mai mare cu doar o zi decit Luca fapt pentru care pe Luca il vad ca si pe copilul meu. Probabil ca nu sunt f coerenta am multe ginduri acu prin minte si am o stare de agitatie deoarece am vorbit de citeva minute cu mama lui Luca si vazind ca starea lui se inrautateste si fiindca nu au primit nici o veste de la Viena au hotarit sa plece AZI la Bucuresti....maine dimineata ii asteapta dr.Sergiu Stoica. Sunt convinsa ca sunt pe drumul cel bun si ca o sa fie bine!
O zi minunata!
Luminita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nebiii spune:

Salutare!
Avand in vedere ca este nevoie de o suma mare de bani, pe care parintii probabil ca nu o au, se poate incerca si cu formularul E112, in speranta ca intr-o situatie limita o sa fie acceptat dosarul, si statul nostru nu o sa ne lase copii sa moara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura-s spune:

Deoarece operatia se poate face in Romania, nu se elibereaza formularul S2 (fostul E112).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Doamne ajuta sa fie totul in regula si sa ajunga cu bine la Bucuresti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura-s spune:

Va rog cine are informatii despre dr. Stoica Sergiu, despre aparatura....orice; am citit pe net, dar m-ar interesa de la persoane care au fost operate de el, sau cunoasteti persoane care au fost operate de dansul.

Doamne ajuta.


Laura





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns belleane spune:

Doamne ajuta sa fie totul bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns G_I_O spune:

De o sapt am aflat de vestea asta cumplita.
Il cunosc pe Luca din povestile cumnatei mele, l-am intalnit odata anul trecut la ea acasa.
Este un copil frumos si foarte istet!

Laura si Alin, nici nu vreau sa ma gandesc prin ce treceti! Suntem alaturi de voi, incercam sa ajutam cu car putem si sa facem cat mai cunoscut cazul.
Fiti tari pt copilul deosebit pe care-l aveti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Sunt alaturi de voi si aveti incredere ca totul o sa fie bine .
Il interneaza la Budimex?


anca de fetita cu fundita Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


AM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cricor spune:


La ce spital merg?

Laura, daca parintii au nevoie de ajutor in Bucuresti.. mancare, apa, medicamente, haine de schimb, spalat, calcat ...orice...ajut cu multa placere.

Sper sa fie totul bine.

Multa sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Sper din suflet sa fie totul bine, sa fie cu succes operatia, Doamne ajuta





Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,
inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra
obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,
botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi: Iulia Copiii Monicai Alex Luca

Mergi la inceput