URGENT!!! LUCA, 9 ani cu tumora cerebrala maligna

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns laura-s spune:

Buna dimineata tuturor,
rog un moderator sa ma indrume, sa-mi spuna unde mai pot deschide un subiect; nu stiu in detaliu care sunt regulile postarilor.

Va multumesc tuturor pentru ajutor, pentru donatii, pentru distribuirea subiectului, pentru tot.

Confirmari:

Marcia03: 50 euro

Azi ar trebui sa primeasca raspunsul Clinicii din Viena, referitor la diagnostic, daca-l pot opera acolo si care este costul operatiei.

Doamne ajuta sa reziste Luca.

Va ,
Laura




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_rubi spune:

Laura, ti-am trimis PM.
Astazi virez si eu cativa banuti.
Mi-e greu sa mai scriu altceva. Multa putere si speranta, Dumnezeu e mare si face minuni!


Mama Marei si a Dorei


Tren de noapte

www.facebook.com/media/set/?set=a.108185485984290.8158.100003785175018&type=3" target="_blank"> TUTU-uri Handmade


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura-s spune:

Da Maria-Rubi, sa speram ca va face o minune....vrem o minune, meritam o minune tinand cont prin cate am trecut in ultimul timp pe acest forum.
Multumesc fetelor si va rog cine face donatii sa-mi trimita PM cu numele complet, unde a facut donatia (BCR sau Paypal) si suma; va cer acest lucru deoarece confirmari cer si lui Alin pentru Paypal si cumnatei lui pentru banca.

Doamne ajuta.

Laura






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns indu spune:

Laura, ti-am trimis si eu PM cu informatii despre donatia mea.
Am trimis doua mesaje, ca in primul uitasem sa-mi scriu numele si apoi am vazut ca trebuie.
Multa sanatate micutului Luca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns belleane spune:

Am depus si eu astazi, am trimis PM

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marcia03 spune:

Multumesc de confirmare Laura !

Ma rog in continuare pt micut.

Numai bine !

Mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura-s spune:

Va multumesc mult pentru ajutor; asa cum am spus si fetelor pe PM, va rog sa scrieti si aici mesajele voastre de incurajare, sper ca mama lui Luca sa gaseasca puterea sa treaca peste aceasta cumplita si nedreapta incercare si sa citeasca mesajele noastre de incurajare.

Doamne ajuta.

Laura






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura-s spune:

Am primit raspuns din partea adminilor si nu pot deschide subiect despre Luca in alta parte; deja stiam acest lucru, astea sunt regulile si trebuie sa le respectam.

Haideti sa ne mobilizam si sa facem cunoscut cazul lui Luca, la mine pe FB este link care duce direct la acest subiect, distribuiti si voi mai departe si multa lume va intra sa ne citeasca si poate cativa vor si dona.

Va multumesc tuturor pentru ajutor.

Laura








Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura-s spune:

Vesti rele despre Luca....deoarece starea lui s-a agravat mult azi noate si dr. Florian de la Cluj nu este in tara, parintii au hotarat sa plece la Bucuresti la dr. Sergiu Stoica.
Cine are informatii despre dr. va rog sa ne scrieti.

O prietena de-a mea si de-a mamei lui Luca va veni cu mai multe detalii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nebiii spune:

Citat:
citat din mesajul lui laura-s

Buna tuturor,
nu credeam ca va trebui sa deschid vreodata un subiect nou la umanitare...dar, drama prin care trece acest copil minunat de 9 ani m-a determinat sa nu raman pasiva.
Este vorba de un baiat de 9 ani pe nume Luca Legian din Cluj Napoca care a fost diagnosticat cu tumora cerebrala.
In urma cu aproximativ 2 saptamani, Luca a inceput sa se simta rau. A inceput sa vomite destul de des, in jeturi puternice, iar parintii au inceput o serie de investigatii punand totul pe seama unei toxiinfectii alimentare; doctorii care l-au consultat au banuit atunci ca ar avea probleme la stomac si i-au facut analizele necesare (bariu si altele); s-a dovedit ca nu avea probleme nici cu stomacul; acest lucru a determinat parintii si doctorii care ii facusera investigatiile de pana acum sa continue investigatiile.
Ca sa excluda si posibilitatea unei tumori au contactat o prietena buna care este medic la UPU Cluj si in urma investigatiilor facute s-a pus acest diagnostic: TUMORA DE FOSA POSTERIOARA (VENTRICOL IV).
Parintii lui Luca sunt Alin Legian care lucreaza la Institutul Inimii Cluj si Laura Legian care este farmacist si au cunostinte de gravitatea acestui diagnostic, fapt pentru care doresc ca el sa fie operat cat mai curind posibil.
Pentru aceasta operatie si pentru tratamente e nevoie de sprijin financiar,sprijin care dorim sa-l obtinem si cu ajutorul dvs.

Va multumesc anticipat.


Laura





Oamenii au inventat respectul ca sa ascunda locul gol,unde ar trebui sa fie iubirea. Lev Nicolai Tolstoi


Mergi la inceput